Zbiórka darów #bizneswtoruniu | www.torun.pl

Serduszko w kolorze ukraińskiej flagi

Zbiórka darów #bizneswtoruniu

Biznes, Miasto, Toruń dla Ukrainy
Data publikacji: 05 grudnia 2022
Autor: Paula Gałązka
Zbiórka darów #bizneswtoruniu

Do najbliższego piątku 16 grudnia 2022 r. trwa miejska zbiórka darów dla walczącego z agresorem Narodu Ukraińskiego. Na apel o wsparcie obywateli Ukrainy odpowiedziało już  kilkanaście toruńskich firm. Cały czas można pomoc w przetrwania zimy na Ukrainie.

Apel do toruńskich przedsiębiorców o wsparcie obywateli Ukrainy i pomoc w przetrwaniu zimy wystosował Zbigniew Fiderewicz, zastępca prezydenta Miasta Torunia. 

Szanowni przedsiębiorcy,

Toruń, torunianie, instytucje miejskie i toruńscy przedsiębiorcy mają wielkie serca. Pokazaliśmy to już nie jeden raz. Dlatego też licząc na Państwa dobroczynność zwracam się do Was – toruńskich przedsiębiorców, po raz kolejny z prośbą o wsparcie miejskich działań, które bez Państwa pomocy trudno będzie zrealizować.

Zbliżamy się do końca bieżącego roku, kolejnego trudnego roku, spowodowanego różnorodnymi czynnikami geopolitycznymi na całym świecie, które dotykają każdego z nas, tak zawodowo, jak i prywatnie. Dlatego tak ważna jest współpraca i wspólne niesienie dobra. Nadszedł zimowy czas, który dla naszych sąsiadów – Narodu Ukrainy będzie wyjątkowo trudny. Trwa bestialski atak wrogiego państwa na terytorium i ludność Ukrainy.

Z bólem obserwujemy eskalację działań militarnych, wymierzonych w zwykłych ludzi,  ich miasta, wsie i domy. Bohaterskie wojsko Ukrainy, przy wsparciu płynącym z całego świata, z dużymi sukcesami odpiera ataki wroga i wyzwala kolejne miejscowości. Dla ludności wyzwolonych terenów, dla Ukrainek i Ukraińców przebywających na terenach okupowanych, dla mieszkanek i mieszkańców naszego partnerskiego miasta Łucka, dla żołnierzy,
a także uchodźców przebywających w Polsce nadal potrzebna jest braterska solidarność i pomoc.

Dlatego też zwracam się do Państwa – przedstawicieli toruńskiego biznesu, o wsparcie naszej rzeczowej zbiórki darów, które przekażemy do Ukrainy oraz dystrybuować będziemy wśród najbardziej potrzebujących uchodźców przebywających w naszym mieście.

LISTA NAJPOTRZEBNIEJSZYCH  RZECZY :

 • ciepłe ubrania: bielizna termoaktywna, odzież polarowa, kombinezony, kurtki przeciwdeszczowe, ciepłe skarpety, bielizna (dla osób dorosłych i dzieci), buty zimowe, buty gumowe, czapki, rękawiczki, kominiarki, wkładki termiczne do butów;
 • środki higieny osobistej: podpaski, wkładki higieniczne, mydło, prześcieradła jednorazowe (folia termoizolacyjna), pieluchy, pampersy, chusteczki mokre, tabletki do odkażania wody, środki do prania, papier toaletowy;
 • leki bez recepty: przeciwbólowe, przeciwgorączkowe, przeciwgrzybicze, przeciwalergiczne, przeciwwirusowe, przeciw oparzeniom, gojące rany, furacylina, jod, leki na ciśnienie i serce, krople do nosa, witaminy, tabletki na ból gardła, syropy na kaszel;
 • artykuły spożywcze: gotowe potrawy – konserwy w puszkach, woda, cukier, słodycze, herbata, kawa;    
 • urządzenia elektryczne: wszelkiego rodzaju urządzenia dające światło i ciepło, powerbanki, baterie, generatory prądu, czołówki, zapałki, latarki, zapalniczki, świeczki, palniki turystyczne, kuchenki gazowe turystyczne z  nabojami;
 • termosy, naczynia metalowe lub papierowe;    
 • śpiwory zimowe, karimaty (ciemny kolor);       
 • worki tkane 50 l (w każdej ilości);
 • zestaw narzędzi, zestaw kół zębatych - sześciokątnych, obcęgi, dziobaki, zestaw pierścieni osadczych, łopaty, siekiery, folia szklarniowa;
 • materiał do szycia plecaków.

 

WAŻNE:

Dary przedsiębiorcy mogą dostarczać do 16.12.2022 do magazynu przy ul. Grudziądzkiej 151 w Toruniu - po wcześniejszym umówieniu się pod nr tel. 512 073 115  lub 56 650 85 65 wew. 112 w godz. 7:30-15:30. Koordynatorem zbiórki rzeczowej jest Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Toruniu.

Mieszkańcy są proszeni o przynoszenie darów do punktów w następujących lokalizacjach - przejdź do spisu punktów.

KONTAKT:

Przemysław Woltman

tel. 512 073 115  lub 56 650 85 65 wew. 112

 e-mail: p.woltman@mopr.torun

Zobacz wydarzenia kopernikańskie

Twarz Mikołaja Kopernika i napis: 550. rocznica urodzin Mikołaja Kopernika  


  

Najczęściej czytane aktualności

 • Grafika promująca wybory do Młodzieżowej Rady Miasta Torunia
  Miasto
  Jeszcze tylko do 7 lutego 2023 roku młodzi torunianie mogą zgłaszać swoje kandydatury do Młodzieżowej Rady Miasta.
 • Nie bądź obojętny na innych
  Miasto
  Zwracajmy szczególną uwagę na osoby, które w okresie zimowym mogą potrzebować pomocy.
 • Kobiety odśnieżajace chodnik przed sklepem
  Drogi, Miasto
  W związku z obfitymi opadami śniegu przypominamy, że obowiązek odśnieżania dotyczy nie tylko służb miejskich, ale także innych właścicieli i zarządców nieruchomości na terenie Torunia.
 • Mężczyzna w żółtej kurtce puka do drzwi
  Miasto
  Od soboty 4 lutego 2023 r. w Toruniu rozpocznie się akcja roznoszenia decyzji wymiarowych w sprawie podatków lokalnych na rok 2023.
 • Zdjęcie przedstawia lód na chodniku.
  Miasto
  Po intensywnych opadach śniegu przyjdzie oblodzenie. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie I stopnia dla Torunia.
 • Plakat z rodziną, dzieckiem i telefonem z aplikacją mobilną ZUS
  Miasto
  Duże zainteresowanie świadczeniem 500+. Do ZUS napłynęło już prawie 670 tys. wniosków.
 • Rozpatrzenie uchwały w sprawie zasad udzielania dotacji konserwatorskich będzie jedynym punktem sesji Rady Miasta Torunia 9 lutego 2023 r.
 • W związku z intensywnymi opadami śniegu 3 lutego 2023 roku na toruńskie drogi ruszyły piaskarki i ciągniki.
 • Narodowy Bank Polski 9 lutego 2023 r. wprowadzi do obiegu kolekcjonerski banknot oraz srebrną monetę kolekcjonerską poświęcone Mikołajowi Kopernikowi.
 • Część wydziałów Urzędu Miasta Torunia zmieniła swoje dotychczasowe siedziby. Poniżej wykaz aktualnych lokalizacji.
 • Ostrzeżenie będzie obowiązywało od 2 lutego 2023 roku od godziny 19:00 do 3 lutego 2023 roku do godziny 09:00.
 • Od poniedziałku 6 lutego 2023 r. zostanie otwarte po przebudowie przejście dla pieszych na Szosie Chełmińskiej w rejonie Trasy Średnicowej Północnej przy ul. Wybickiego.
 • Najlepsze prace udekorują torty, które pojawią się 18 lutego 2023 roku podczas imprezy urodzinowej Mikołaja Kopernika.
 • Prawne aspekty funkcjonowania samorządów były tematem konferencji samorządowej, jaka odbyła się 1 lutego 2023 r. w Centrum Innowacyjnej Edukacji. Gościem spotkania był minister ds. samorządu terytorialnego Włodzimierz Tomaszewski.