Zbliża się premiera "Wikingów z Północnej Ulicy" | www.torun.pl

Serduszko w kolorze ukraińskiej flagi - niebieski i żółty, poziomy pas.

Flaga Unii Europejskiej. Żółte gwiazdki ułożone w okrąg na niebieskim tle. Pod flagą napis Unia Europejska.

Zbliża się premiera "Wikingów z Północnej Ulicy"

Kultura, Miasto
Data publikacji: 18 kwietnia 2024
Autor: Marcin Pryka

Już w najbliższą niedzielę 21 kwietnia 2024 r. o godz. 16:30 w Teatrze Baj Pomorski odbędzie się premiera spektaklu "Wikingowie z Północnej Ulicy".

O czym jest spektakl?

Wiki to dorastająca dziewczynka, którą fascynuje świat i kultura wikingów. Zainteresowania te stanowią swoistego rodzaju remedium na dokuczającą jej coraz bardziej samotność i nieumiejętność porozumienia się z rodzicami. Pewnego dnia bohaterkę odwiedza troll Knut i zabiera ją w morską podróż ku lodowatej północy, w trakcie której Wiki wypełnić ma bardzo ważną misję. Dziewczynka przemierza bezkresne przestrzenie, spotykając po drodze rozmaite postaci zaczerpnięte z legend i nordyckiej mitologii. Czym skończy się ta wyprawa? Czy między rekinami, walkiriami, krukami Odyna bądź krakenami bohaterka odnajdzie swoje przeznaczenie? A może celem każdej naszej podróży jest dowiedzenie się czegoś ważnego o nas samych?

>>>Repertuar Teatru Baj Pomorski<<<

Premiera sfinansowana w ramach zadania Program profilaktyczny w ramach spektaklu „Wikingowie z Północnej Ulicy” w Teatrze „Baj Pomorski”. Zrealizowana dzięki wsparciu Gminy Miasta Toruń.

Program profilaktyczny obejmie także warsztaty edukacyjne. Odbędzie się 6 takich spotkań kulturalno-edukacyjnych, w ramach których rozmowa o uzależnieniach behawioralnych (w szczególności od alkoholu) będzie połączona z pokazem przedstawienia. Warsztaty poprowadzą profesjonalni psychoterapeuci. Temat widowiska będzie dotyczył budowania poczucia własnej wartości, a w związku z tym radzenia sobie z uzależnieniami.

Oferta jest skierowana do odbiorców w wieku 10-15 lat. ,Czas trwania: 75 minut spektaklu i 60 minut warsztatów

Terminy:

24.04 – 12:00

25.04 – 12:00

26.04 – 12:00

18.06 – 09:30

19.06 – 12:00

20.06 – 09:30

 UDZIAŁ JEST BEZPŁATNY, ZAPISY:

Dział Organizacji Widowisk

56 652 20 29 wew. 35, 36, 54

organizacja@bajpomorski.art.pl

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

"Wikingowie z Północnej Ulicy"

Autorka: Malina Prześluga

Reżyseria: Punch Mama

Scenografia: Dariusz Panas

Kompozytor: Filip Sternal

Choreografia: Arkadiusz Buszko

Multimedia: Przemysław Żmiejko

Inspicjentka: Edyta Borszewska

Data premiery: 21.04.2024

Od lat: 7

Obsada:

Iga Bancewicz – Wiki

Anna Katarzyna Chudek-Niczewska – Walkiria Wyjąca, Wyobraźnia

Edyta Łukaszewicz-Lisowska – dorosła Wiktoria

Marta Parfieniuk-Białowicz – Walkiria Wściekła, Wyobraźnia

Krzysztof Grzęda – Kruk Munin, Wyobraźnia, głos Wiktora

Andrzej Korkuz – Troll Knut

Jacek Pysiak – Kruk Huggin, Wyobraźnia, Tata

Mariusz Wójtowicz – Rekin Kraken, Wyobraźnia


Najczęściej czytane aktualności

 • Zastępczyni prezydenta Dagmara Zielińska podczas pikniku
  Kultura, Miasto
  Dziesiątki kolorowych stanowisk, a w nich ciekawe eksperymenty i warsztaty rozwijające umysł, kreatywność i ciekawość. Tak wyglądał 25 maja 2024 r. piknik Naukowa Petarda w Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy.
 • Zalane wodą Wały gen. Sikorskiego w piątkowe popołudnie, fot. Małgorzata Litwin
  Drogi, Miasto
  Potężna ulewa i gradobicie nawiedziły Toruń w piątek 24 maja 2024 r. Służby miejskie ruszyły do działania.
 • Prezydent Paweł Gulewski przybija piątkę młodym piłkarzom
  Miasto, Sport
  Od turnieju piłkarskich skrzatów czyli najmłodszych adeptów futbolu z Akademii Pomorzanina rozpoczął się 25 maja 2024 r. kolejny "Weekend z Pomorzaninem", odbywający się tym razem pod patronatem Miasta Toruń.
 • Wspólne pamiątkowe zdjęcie przed Domem Kopernika
  Kultura, Miasto
  W ramach wymiany edukacyjnej do Torunia przyjechało 31 uczniów i opiekunów z Theodor-Heuss-Gymnasium z Getyngi.
 • Miasto
  Na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu w piątek 24 maja 2024 r. odsłonięto tablicę poświęconą pamięci prof. Ryszarda Łaszewskiego. Imieniem profesora nazwano jedną z sal reprezentacyjnych.
 • Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy z lotu ptaka
  Kultura, Miasto, Sport
  Ten weekend to petarda! Naukowa petarda, czyli znakomity piknik w Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy, a także koncerty i warsztaty dla mam, wszak w niedzielę obchodzą swoje święto.
 • Będą zmiany na Wrzosowisku i Winnicy. Przystąpienie do prac nad miejscowymi planami zagospodarowania przestrzennego zapowiedział 24 maja 2024 r. Prezydent Torunia Paweł Gulewski.
 • Na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu w piątek 24 maja 2024 r. odsłonięto tablicę poświęconą pamięci prof. Ryszarda Łaszewskiego. Imieniem profesora nazwano jedną z sal reprezentacyjnych.
 • 5 pracowników Muzeum Okręgowego w Toruniu otrzymało nagrody Prezydenat Miasta Torunia z okazji Dnia Muzealnika. Uroczystość odbyła się 24 maja 2024 r. 18 maja obchodzony był Międzynarodowy Dzień Muzeów. Jest to coroczne święto ustanowione 28 maja 1977 r. przez Międzynarodową Radę Muzeów działającą przy UNESCO. Święto stanowi okazję do złożenia...
 • Prof. Jim Mazurkiewicz – animator współpracy polsko-amerykańskiej w naszym województwie, był 24 maja 2024 r. gościem prezydenta Torunia Pawła Gulewskiego.
 • Dziś (24 maja) od godziny 22.00 ruszą prace pod wiaduktami na ulicy Dybowskiej i na placu Armii Krajowej.
 • W związku z koniecznością wykonania sieci ciepłowniczej przy okazji budowy Europejskiego Centrum Filmowego CAMERIMAGE w Toruniu mogą wystąpić pewne utrudnienia dla ruchu pieszego i samochodowego w ciągu ul. Wały Gen. Sikorskiego. 27 maja br. inwestor - PGE Toruń przekaże teren budowy wykonawcy prac, który poinformował, że od 3 czerwca br. ruszą...
 • Toruń uplasował się na drugim miejscu w XII rankingu Perły Samorządu, organizowanym przez „Dziennik Gazeta Prawna”. Miasto zostało docenione za działania na rzecz przedsiębiorców oraz udogodnienia dla seniorów i młodzieży.
 • W wyniku losowania organizatorem meczu finałowego o Puchar Polski na szczeblu K-PZPN w sezonie 2023/2024 została Elana Toruń. Mecz finałowy zostanie rozegrany 12 czerwca 2024 r.