Zbliża się Święto Miasta 2024 | www.torun.pl

Flaga Unii Europejskiej. Żółte gwiazdki ułożone w okrąg na niebieskim tle. Pod flagą napis Unia Europejska.

Zbliża się Święto Miasta 2024

Kultura, Miasto
Data publikacji: 13 czerwca 2024
Autor: Marcin Pryka

Święto Miasta zbliża się wielkimi krokami! W dniach 20 – 24 czerwca na torunian czeka cały szereg atrakcji, dzięki którym świętowanie urodzin Torunia stanie się jeszcze przyjemniejsze. W programie m.in wyjątkowe koncerty na świeżym powietrzu, spektakle pod gołym niebem, a nawet oficjalne odsłonięcie dwóch nowych katarzynek w Piernikowej Alei Gwiazd.

Jak co roku Toruń świętować będzie swoje urodziny! Jest to wydarzenie na stałe wpisane w tradycję Torunia. To wspaniały czas, kiedy każdy Torunianin może spędzić wyjątkowe chwile w otoczeniu zabytkowych, gotyckich murów starówki i wziąć udział w zaproponowanych przez Toruńską Agendę Kulturalną oraz inne instytucje kultury eventach.

W trakcie obchodów Święta Miasta reprezentant Polski w siatkówce mężczyzn Wilfredo León Venero i aktor Krystian Pesta odsłonią swoje katarzynki w Piernikowej Alei Gwiazd pod Dworem Artusa w Toruniu. Jednym z głównych wydarzeń będzie koncert znanego zespołu Chłopcy z Placu Broni. Ponadto wystąpi laureat Fryderyka 2022 Wojtek Urbański.

 

Więcej na plakacie poniżej, a szczegółowy harmonogram Święta Miasta 2024 znajdziesz klikając w link: https://www.tak.torun.pl/co-robimy/wydarzenia-2024/swieto-miasta-2024-harmonogram-wydarzen/

Planując udział w wydarzeniach organizowanych na Starówce lub wokół niej najlepiej wybrać się pieszo, rowerem lub komunikacją miejską.

Jeśli jednak planujesz wybrać się samochodem możesz skorzystać z dostępnych parkingów, których lokalizację znajdziesz klikając w poniższy link: 

https://mzd.torun.pl/parkowanie-w-toruniu/

Najczęściej czytane aktualności

 • Miasto
  W środę 24 lipca 2024 r. w Szkole Podstawowej nr 35 odbyło się spotkanie informacyjno-konsultacyjne dotyczące przyszłości budynków po PCK przy ul. Szczecińskiej w Toruniu.
 • Na zdjęciu: potężny budynek Centrum Sztuki Współczesnej Znaki Czasu
  Kultura, Miasto
  22 lipca 2024 r. Paweł Gulewski, Prezydent Miasta Torunia, powołał komisję w celu przeprowadzenia konkursu na kandydata na stanowisko dyrektora Centrum Sztuki Współczesnej „Znaki Czasu” w Toruniu. Chęć pełnienia funkcji dyrektora CSW zgłosiło 5 osób.
 • Miasto
  Mieszkankę odwiedziła Dagmara Zielińska - zastępczyni prezydenta Torunia, która przekazała jubilatce list z życzeniami od prezydenta Torunia Pawła Gulewskiego.
 • Na zdjęciu: młode drzewka rosną w pasie zieleni przy jezdni
  Eko, Miasto
  Trwa etap przygotowania dokumentów do postępowania przetargowego na nasadzenia drzew, które zaplanowane jest na czwarty kwartał 2024 roku.
 • Mistrzostwa Europy w Speedrowerze - plakat
  Miasto, Sport
  Toruń po raz drugi organizuje Mistrzostwa Europy w Speedrowerze. Zawody rozegrane zostaną od 26 do 28 lipca 2024 r. na dwóch torach.
 • Ulica Przy Skarpie po remoncie
  Drogi, Miasto
  Zakończył się remont zdegradowanego odcinka ulicy Przy Skarpie, w rejonie obiektów MOSiR.
 • Zakończył się remont zdegradowanego odcinka ulicy Przy Skarpie, w rejonie obiektów MOSiR.
 • W środę 24 lipca 2024 r. meteorolodzy zapowiadają w Toruniu i powiecie burze wraz z silnymi porywami wiatru, opadami deszczu, a nawet gradu.
 • Poniżej zamieszczamy sprostowanie do artykułu autorstwa Pauliny Błaszkiewicz pt. „Skandal wokół konkursu na dyrektora Centrum Sztuki Współczesnej w Toruniu. Kandydatów "dostarczono" w nocy?”.
 • Rowery miejskie cieszą się niesłabnącym zainteresowaniem. W 2024 roku odnotowaliśmy prawie 52 tys. wypożyczeń, a w systemie od początku tego roku zarejestrowało się około 3 tys. nowych osób.
 • 25 drużyn z całego świata wystartuje w wyścigu kolarskim kobiet „Śladami Królewny Anny Wazówny”. Organizatorem wyścigu jest TKK „Pacific” Toruń.
 • 23 lipca 2024 r. Przewodniczący Rady Miasta Torunia Łukasz Walkusz spotkał się z Przewodniczącym Młodzieżowej Rady Miasta Torunia Hubertem Maciejewskim.
 • Trwa postępowanie uzupełniające na rok szkolny 2024/2025 do klas I w szkołach ponadpodstawowych prowadzonych przez Gminę Miasta Toruń.
 • 22 lipca 2024 r. Paweł Gulewski, Prezydent Miasta Torunia, powołał komisję w celu przeprowadzenia konkursu na kandydata na stanowisko dyrektora Centrum Sztuki Współczesnej „Znaki Czasu” w Toruniu. Chęć pełnienia funkcji dyrektora CSW zgłosiło 5 osób.