Złote Gody w Ratuszu | www.torun.pl

Serduszko w kolorze ukraińskiej flagi

Złote Gody w Ratuszu

Miasto
Data publikacji: 27 stycznia 2023
Autor: Marcin Pryka

Dziewięć par małżeńskich odebrało Medale za Długoletnie Pożycie Małżeńskie. Odznaczenia wręczył prezydent Torunia Michał Zaleski na uroczystości, która odbyła się 27 stycznia 2023 r. w Ratuszu Staromiejskim.

Włodarz miasta złożył najserdeczniejsze życzenia szacownym Jubilatom. Wręczył także medale, listy gratulacyjne, kwiaty i upominki. - Wielce czcigodni Małżonkowie, obchodzący Złote Gody, zaczynacie piękno kolejnej części swojego wspólnego życia. Za Wami 50 lat miłości, odpowiedzialności, przyjaźni, pomagania sobie w chwilach trudnych i wspólnego radowania się z tego, co piękne i wartościowe. Gratuluję tych wspólnych lat każdej z obecnych par małżeńskich. Jesteście Państwo rodzinami toruńskimi. Znaczenie rodzin w życiu każdej społeczności jest bardzo ważne, także dla naszego miasta Torunia. To wielowiekowe miasto. Miasto, które z dumą w tym roku mówi o swoim wielkim przodku, Mikołaju Koperniku i obchodzi 550. rocznicę Jego urodzin. Te wielkie i zasłużone dla miasta postaci wplatają się w Państwa osobowości, doświadczenia, w to co Państwo robiliście w życiu, działając tu i pracując. Pary małżeńskie, które Państwo tworzycie niech będą takim radosnym potwierdzeniem znaczenia rodzin w życiu naszego miasta. W swoim życiu przebywaliście i żyliście w różnych miejscach, ale kiedy ktoś trafia do Torunia, mówimy wtedy, że jest nasz. Chciałbym złożyć życzenia wszystkiego, co dobre, a więc przede wszystkim niech kolejne lata upływają w zdrowiu w obecności kochających osób, w poczuciu bezpieczeństwa i w pokoju. Jakże to ważne w tych obecnych czasach - powiedział prezydent Torunia Michał Zaleski.

Medale otrzymali małżonkowie, którzy przeżyli wspólnie 50 i więcej lat:

STANISŁAWA I KAZIMIERZ KRAUZE, 50-LECIE

DANUTA I WALDEMAR LISIECCY, 50-LECIE

BOGUSŁAWA I ZBYSZEK OSIŃSCY, 50-LECIE

URSZULA I LESZEK POLAKOWIE, 50-LECIE

JANINA I EDMUND ROGALSCY, 50-LECIE

JADWIGA I ALOJZY RYBACCY, 50-LECIE

DANUTA I STANISŁAW TRACZYKOWSCY, 51-LECIE

JANINA I STANISŁAW WASZKOWSCY, 50-LECIE

JANINA I JAN ZAWADZCY, 50-LECIE

Medale za Długoletnie Pożycie Małżeńskie są przyznawane po osiągnięciu wymaganego stażu 50 lat na wniosek zainteresowanych lub ich rodzin, złożony w Urzędzie Stanu Cywilnego. Wówczas uruchamiana jest kilkumiesięczna procedura przyznania odznaczeń państwowych. Medale nadaje Prezydent RP, a przekazuje jubilatom przedstawiciel samorządu terytorialnego właściwego dla miejsca ich zamieszkania.

Zdj. Sławomir Kowalski

Zobacz wydarzenia kopernikańskie

Twarz Mikołaja Kopernika i napis: 550. rocznica urodzin Mikołaja Kopernika  


  

Najczęściej czytane aktualności

 • Przed nami 53. sesja Rady Miasta Torunia
  Miasto
  Już 23 marca 2023 roku odbędzie się 53. sesja Rady Miasta Torunia.
 • Pogrzeb zbiorowy dzieci martwo urodzonych
  Miasto
  Uroczystość jest bezpłatna i otwarta dla wszystkich, którzy chcą oddać hołd niewinnym istotom i modlić się za ich dusze.
 • Bliżej porozumienia z Bydgoszczą
  Eko, Miasto
  Dobiegają końca negocjacje w sprawie nowego porozumienia międzygminnego dotyczącego zagospodarowania odpadów komunalnych z Gminy Miasta Toruń w bydgoskiej spalarni. Zmiany wpłyną na wysokość miejskich stawek za odpady. W połowie listopada 2022 roku prezydent Michał Zaleski poinformował radnych oraz mieszkańców o tym, że władze Bydgoszczy...
 • Na zdjęciu: ścieżka w powstającym parku kieszonkowym
  Eko, Miasto
  Wydział Środowiska i Ekologii ogłosił kolejny przetarg na wykonanie nowych dokumentacji projektowo-kosztorysowych dla czterech nowych parków kieszonkowych w Toruniu.
 • Zawodniczka klubu Laguna 24 Toruń, Jolanta Siódmiak, brała udział w kolejnej rundzie Pucharu Świata w pływaniu w płetwach.
  Miasto, Sport
  Zawodniczka klubu Laguna 24 Toruń, Jolanta Siódmiak brała udział w kolejnej rundzie Pucharu Świata w pływaniu w płetwach.
 • Plakat promujący Miejski Konkurs Historyczny „Dzieje Torunia”.
  Miasto
  24 marca 2023 r. o godz. 12.30 w Zespole Szkół Przemysłu Spożywczego i VIII Liceum Ogólnokształcącym przy ul. Grunwaldzkiej 33/35 w Toruniu odbędzie się XX edycja Miejskiego Konkursu Historycznego „Dzieje Torunia”.
 • Obywatele Ukrainy mogą skorzystać z bezpłatnej doraźnej pomocy psychologicznej. Usługa świadczona będzie do 31 marca 2023r. w Ośrodku Interwencji Kryzysowej Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Toruniu przy ulicy Marii Skłodowskiej-Curie 80F od poniedziałku do piątku w godzinach od 8.00 do 20.00 po wcześniejszym umówieniu.
 • Wiosenna pogoda otworzyła na dobre sezon rowerowy i coraz więcej osób wybiera na środek lokomocji jednoślady, przesiadając się z samochodów na rowery. Przypominamy, że rowerzyści muszą pamiętać o zasadach bezpieczeństwa i przestrzegać przepisów!
 • Gabriela Wrzeszcz zdobyła srebrny medal na Pucharze Świata Belgian Open Taekwondo w Lommel. Nasza zawodniczka wygrała trzy walki. Pokonała Irlandkę, Polkę i Belgijkę, w finale przegrywając z Greczynką i tym samym zajmując wysokie, drugie miejsce.
 • Pomoc zostanie skierowana do Łucka - partnerskiego miasta Torunia.
 • Uwaga! W związku z budową nowej linii tramwajowej nastąpi całkowite zamknięcie zjazdu z ul. Legionów do sklepu ALDI. Zjazd zostanie zamknięty od poniedziałku, 27 marca 2023 r. od ok. godz. 8:00. Objazd zostanie poprowadzony ulicą Legionów, a następnie drogą znajdującą się w pobliżu wjazdu do zajezdni autobusowej. Szczegóły są na mapce....
 • Wydział Środowiska i Ekologii ogłosił kolejny przetarg na wykonanie nowych dokumentacji projektowo-kosztorysowych dla czterech nowych parków kieszonkowych w Toruniu.
 • Dwie działki pod domy jednorodzinne na osiedlu JAR mają nowych właścicieli
 • Nauczyciele otrzymali wyrównanie wynagrodzeń, a podwyżki wynagrodzeń obejmą także pracowników niepedagogicznych miejskich szkół i przedszkoli w Toruniu.