Zmiana lokalizacji punktów szczepień | www.torun.pl

Serduszko w kolorze ukraińskiej flagi

Zmiana lokalizacji punktów szczepień

Koronawirus, Miasto
Data publikacji: 20 lipca 2021
Autor: Magdalena Winiarska
Na zdjęciu - pielęgniarka wykonuje szczepienie kobiecie

Od dnia 30 lipca 2021 r. Punkt Szczepień Powszechnych na kortach przy ul. Przy Skarpie 4 zostanie przeniesiony do Centrum Handlowego Atrium Copernicus przy ul. Żółkiewskiego 15.

Punkt szczepień w CH Atrium Copernicus rozpocznie swoją pracę od 24 lipca 2021 r. i będzie czynny w lipcu oraz w sierpniu:

 • od poniedziałku do piątku w godzinach 15:00-19:00,
 • w soboty w godzinach 11:00-18:00.

Do punktów będą mogły zgłaszać się zarówno osoby, które zarejestrowały się poprzez infolinię pod nr 989 lub w przychodniach Lecznic Citomed, jak również osoby bez wcześniejszej rejestracji. Dostępne będą tam szczepionki Pfizer oraz Johnson&Johnson.

Wcześniej swoją lokalizację zmienił Powszechny Punkt Szczepień w CT Park, który z dniem 17 lipca 2021 r. przeniósł swoją działalność do Miejskiej Przychodni Specjalistycznej przy ul. Uniwersyteckiej. Punkt ten zaprasza na szczepienie codziennie od poniedziałku do piątku od 9:00 do 15:00. Tu także na szczepienia można przyjść bez rejestracji, można się zarejestrować telefonicznie 989 bądź skorzystać z e-rejestracji - zarówno na pierwszą, jak i drugą dawkę.

Pacjenci w dalszym ciągu mogą zaszczepić się także w przychodniach przy ul. M. Skłodowskiej-Curie 73 i ul. Rakowicza 4 w Toruniu oraz przy ul. Paderewskiego 3 w Lubiczu, bez konieczności wcześnieiszei rejestracii.

Ze szczepień mogą również skorzystać obcokrajowcy posiadających paszport.

Jednocześnie do końca sierpnia 2021 r. w każdy weekend będą odbywały się szczepienia bez rejestracji:

 • w soboty - w CH Toruń Plaza,
 • w niedziele – na dziedzińcu Ratusza Staromiejskiego.

Oprócz tego w dniu 1 sierpnia powtórzona zostanie lokalizację w SP 14 na lewobrzeżu.

Fot. Sławomir Kowalski

Zobacz wydarzenia kopernikańskie

Twarz Mikołaja Kopernika i napis: 550. rocznica urodzin Mikołaja Kopernika  


  

Najczęściej czytane aktualności

 • Na zdjęciu: prace przy ul. Małachowskiego
  Miasto, MZK
  Od poniedziałku 30 stycznia 2023 r. zmieni się organizacja ruchu drogowego na Szosie Chełmińskiej w rejonie ul. Małachowskiego.
 • Grafika przedstawia schemat komunikacji miejskiej w al. Solidarności
  Miasto, MZK
  Kilkanaście linii autobusowych i tramwajowych będzie miało przystanki na węźle przesiadkowym na al. Solidarności. Ponowne uruchomienie ważnego punktu przesiadkowego na komunikacyjnej mapie Torunia już w sobotę 28 stycznia 2023 r.
 • Osoba w pomarańczowej kamizelce myjącą ściane pomazaną graffiti
  Miasto
  Rada Miasta przyjęła plan potrzeb w zakresie wykonywania prac społecznie użytecznych rok 2023. Przewiduje on interwencyjne zatrudnienie 186 osób bezrobotnych korzystających z pomocy socjalnej.
 • Miasto, Toruń dla Ukrainy
  Rada Miasta Torunia zmieniła uchwałę w sprawie udzielenia pomocy miastu partnerskiemu Łuck w Ukrainie. Zwiększono limit wartości pomocy finansowej do 400 tys. zł.
 • Logo konsultacji społecznych
  Miasto
  Plan konsultacji społecznych na rok 2023 został zaakceptowany przez radnych podczas 50. sesji Rady Miasta, która odbyła się 26 stycznia 2023 r.
 • Miasto
  W niedzielę 29 stycznia 2023 r. w Toruniu odbędzie się 31. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Realizowany jest w ramach projektu "Mikołaj Kopernik z sercem", dofinansowanym ze środków Gminy Miasta Toruń.
 • Jubileusz 550. rocznicy urodzin i 480. rocznica śmierci Mikołaja Kopernika stały się inspiracją dla Poczty Polskiej do wydania okolicznościowego znaczka z jego portretem.
 • Trwa dystrybucja węgla po preferencyjnej cenie. Wnioski, które upoważniają do nabycia surowca, przyjmowane są w Wydziale Środowiska i Ekologii Urzędu Miasta Torunia, a węgiel sprzedawany jest przez spółkę TOREC.
 • Polskie Towarzystwo Miłośników Astronomii Oddział w Toruniu oraz Książnica Kopernikańska zapraszają na debatę poświęconą Mikołajowi Kopernikowi. W dyskusji, która odbędzie się w czwartek, 26 stycznia 2023 r.,
 • W sobotę 28 stycznia 2023 roku w Arenie Toruń odbędzie się V Ogólnopolski Mityng Lekkoatletyczny U-14 i U-16 pamięci Ireny Szewińskiej. Organizatorem imprezy jest Miejski Klub Lekkoatletyczny.
 • Toruń jest gospodarzem spotkania wszystkich sieci Partnerskiej Inicjatywy Miast. Wydarzenie odbywa się od 24 do 26 stycznia 2023 r.
 • Toruń w pigułce, najważniejsze informacje dotyczące miasta w jednym miejscu? Zachęcamy do korzystania z zaktualizowanej bezpłatnej aplikacji miejskiej na urządzenia przenośne.
 • Polski Cukier świętuje 20-lecie istnienia. 24 stycznia 2023 roku w Centrum Kulturalno-Kongresowym Jordanki w Toruniu odbyła się uroczysta gala.
 • 23 stycznia 2023 r. na brzegu Wisły na terenie Portu Drzewnego został potwierdzony przypadek wystąpienia wirusa grypy ptaków podtypu H5N1 – poinformował Powiatowy Lekarz Weterynarii w Toruniu.