Zmiana lokalizacji punktów szczepień | www.torun.pl

Serduszko w kolorze ukraińskiej flagi

Zmiana lokalizacji punktów szczepień

Koronawirus, Miasto
Data publikacji: 20 lipca 2021
Autor: Magdalena Winiarska
Na zdjęciu - pielęgniarka wykonuje szczepienie kobiecie

Od dnia 30 lipca 2021 r. Punkt Szczepień Powszechnych na kortach przy ul. Przy Skarpie 4 zostanie przeniesiony do Centrum Handlowego Atrium Copernicus przy ul. Żółkiewskiego 15.

Punkt szczepień w CH Atrium Copernicus rozpocznie swoją pracę od 24 lipca 2021 r. i będzie czynny w lipcu oraz w sierpniu:

 • od poniedziałku do piątku w godzinach 15:00-19:00,
 • w soboty w godzinach 11:00-18:00.

Do punktów będą mogły zgłaszać się zarówno osoby, które zarejestrowały się poprzez infolinię pod nr 989 lub w przychodniach Lecznic Citomed, jak również osoby bez wcześniejszej rejestracji. Dostępne będą tam szczepionki Pfizer oraz Johnson&Johnson.

Wcześniej swoją lokalizację zmienił Powszechny Punkt Szczepień w CT Park, który z dniem 17 lipca 2021 r. przeniósł swoją działalność do Miejskiej Przychodni Specjalistycznej przy ul. Uniwersyteckiej. Punkt ten zaprasza na szczepienie codziennie od poniedziałku do piątku od 9:00 do 15:00. Tu także na szczepienia można przyjść bez rejestracji, można się zarejestrować telefonicznie 989 bądź skorzystać z e-rejestracji - zarówno na pierwszą, jak i drugą dawkę.

Pacjenci w dalszym ciągu mogą zaszczepić się także w przychodniach przy ul. M. Skłodowskiej-Curie 73 i ul. Rakowicza 4 w Toruniu oraz przy ul. Paderewskiego 3 w Lubiczu, bez konieczności wcześnieiszei rejestracii.

Ze szczepień mogą również skorzystać obcokrajowcy posiadających paszport.

Jednocześnie do końca sierpnia 2021 r. w każdy weekend będą odbywały się szczepienia bez rejestracji:

 • w soboty - w CH Toruń Plaza,
 • w niedziele – na dziedzińcu Ratusza Staromiejskiego.

Oprócz tego w dniu 1 sierpnia powtórzona zostanie lokalizację w SP 14 na lewobrzeżu.

Fot. Sławomir Kowalski

Zobacz wydarzenia kopernikańskie

Twarz Mikołaja Kopernika i napis: 550. rocznica urodzin Mikołaja Kopernika  


  

Najczęściej czytane aktualności

 • Na zdjęciu; rzeźba mostu im. gen. E. Zawackiej wykonana w lodzie
  Miasto
  Jedną z atrakcji 10. rocznicy powstania mostu gen. Elżbiety Zawackiej było rzeźbienie mostu w lodzie. Spektakularna rzeźba stanęła na Rynku Staromiejskim.
 • Kultura, Miasto, Sport
  Od 10 lat białe łuki mostu im. gen. Elżbiety Zawackiej są nieodłącznym elementem panoramy Torunia. Rocznicę otwarcia drugiego toruńskiego mostu drogowego obchodzimy w ten weekend.
 • Na zdjęciu: walka bokserska
  Miasto, Sport
  9 i 10 grudnia 2023 r. w hali tenisowej przy ul. Szosa Chełmińska odbędą się walki finałowe Mistrzostw Polski w Boksie Olimpijskim.
 • Na zdjęciu: otwarcie Mistrzostw Polski w Boksie Olimpijskim
  Miasto, Sport
  Od 4 do 10 grudnia 2023 r. Toruń jest stolicą boksu – rozpoczęły się Mistrzostwa Polski seniorek i seniorów w boksie olimpijskim.
 • Inwestycje, Miasto
  Dokładnie 9 grudnia 2013 r. pierwsze samochody przejechały nowym mostem drogowym przy ul. Wschodniej w Toruniu. - Most połączył dwa brzegi Wisły oraz dwa skupiska osiedli miejskich – prawobrzeże i lewobrzeże. Spełnił wieloletnie i wielopokoleniowe oczekiwania oraz potrzeby mieszkanek i mieszkańców Torunia – powiedział prezydent Torunia Michał...
 • Miasto
  Miejsce na Osiedlu Mieszkaniowym Glinki, gdzie podczas prowadzonych prac inwestycyjnych w 2016 r. odnaleziono zbiorowe mogiły jeńców niemieckich, pozostanie terenem zielonym. W najbliższym czasie z tego terenu znikną materiały budowlane i maszyny. - Teren zagospodarujemy zielenią, nasadzeniami krzewów i posianiem trawy. Zostanie on tymczasowo...
 • Prezydent Torunia Michał Zaleski odwiedził z opłatkiem i upominkami toruńskie kluby seniora.
 • 9 i 10 grudnia 2023 r. w hali tenisowej przy ul. Szosa Chełmińska odbędą się walki finałowe Mistrzostw Polski w Boksie Olimpijskim.
 • Od 10 lat białe łuki mostu im. gen. Elżbiety Zawackiej są nieodłącznym elementem panoramy Torunia. Rocznicę otwarcia drugiego toruńskiego mostu drogowego obchodzimy w ten weekend.
 • W najbliższą niedzielę, 10 grudnia 2023 r., w rejonie Motoareny odbędzie się impreza samochodowa „4. Toruńska Barbórka”. W związku z tym z ruchu na kilka godzin zostanie zmieniona organizacja ruchu.
 • Miejsce na Osiedlu Mieszkaniowym Glinki, gdzie podczas prowadzonych prac inwestycyjnych w 2016 r. odnaleziono zbiorowe mogiły jeńców niemieckich, pozostanie terenem zielonym. W najbliższym czasie z tego terenu znikną materiały budowlane i maszyny. - Teren zagospodarujemy zielenią, nasadzeniami krzewów i posianiem trawy. Zostanie on tymczasowo...
 • Od 2009 r. na Rynku Nowomiejskim odbywa się co roku plenerowa Wigilia Miejska dla mieszkańców i gości miasta.
 • W ramach prowadzonych w Toruniu nasadzeń ponad 80 drzew pojawiło się na nowym osiedlu w północnej części Torunia, tzw. Jarze.
 • Na terenie miasta Torunia i powiatu toruńskiego prognozowane są słabe opady marznącego deszczu lub mżawki powodujące gołoledź.