Zmiany na lewobrzeżu i powrót 22 | www.torun.pl

Serduszko w kolorze ukraińskiej flagi - niebieski i żółty, poziomy pas.

Flaga Unii Europejskiej. Żółte gwiazdki ułożone w okrąg na niebieskim tle. Pod flagą napis Unia Europejska.

Zmiany na lewobrzeżu i powrót 22

Miasto, MZK
Data publikacji: 31 maja 2024
Autor: Paula Gałązka
Linia autobusowa nr 22

1 czerwca br. wejdą w życie zmiany w komunikacji miejskiej na lewobrzeżu. A już 2 września, na próbę, wróci linia autobusowa nr 22.

Zgodnie z zapowiedziami Prezydenta Pawła Gulewskiego, przystąpiliśmy do weryfikacji sieci i rozkładów jazdy komunikacji miejskiej. Na Podgórzu, po konsultacjach społecznych, od 1 czerwca, będą wprowadzone zmiany w trasie przejazdu linii 21, zwiększono ilości kursów na liniach 32 i 21 oraz wyznaczono nowy przystanek na ul. Drzymały przy skrzyżowaniu z ul. Poznańską. Więcej na ten temat piszemy >>tutaj<<.

- Przygotowywane są kolejne zmiany, które zaczną obowiązywać od września. Będą one polegać na wzmocnieniu ilości kursów na popularnych, zatłoczonych liniach. Rozważane są również zmiany tras obecnych linii, wprowadzenie nowych  lub reaktywowanie wcześniej zamkniętych linii – mówi Marcin Kowallek, dyrektor Wydziału Gospodarki Komunalnej Urzędu Miasta Torunia.

Już dzisiaj możemy ogłosić, że od 2 września br. będzie reaktywowana, na okres próbny (na razie do 31.12.2024 r.), linia nr 22. Kursować będzie w dni nauki szkolnej w godzinach szczytu komunikacyjnego tj. w godz. 6-8 i 13-17 – tj. wg. rozkładu z okresu jej likwidacji. Autobusy tej linii pojadą na trasie: Dworzec Główny – Pl. Armii Krajowej – most Piłsudskiego – Pl. Rapackiego – Aleja Solidarności – Odrodzenia – Przy Kaszowniku – Sobieskiego powrót Chrobrego – Żółkiewskiego – Szosa Lubicka – Ślaskiego – Konstytucji 3-go Maja – Ligii Polskiej – Kolankowskiego. Wykorzystanie linii będzie monitorowane, a warunkiem jej dalszego funkcjonowania będą napełnienia pasażerów w ilości co najmniej 15 osób średnio w kursie.

fot. UMT

Najczęściej czytane aktualności

 • Na zdjęiu: wieża ratusza na tle pochmurnego nieba
  Kultura, Miasto
  Weekend rozpoczynamy sztuką młodego pokolenia - w CSW otwarcie trzech wystaw młodych artystek. Dla melomanów - koncert inaugurujący 39. Świętojański Festiwal Organowy. A w niedzielę czeka nas odpoczynek i spacery - instytucje kultury zachęcają do pełnego relaksu.
 • Autobusem MZK do Kamionek
  Miasto
  Z Torunia prosto nad jezioro w Kamionkach. 20 lipca 2024 r. uruchomiona zostanie linia autobusowa nr 141.
 • Kultura, Miasto
  W piątek, 19 lipca 2024 r. rozpoczął się cykl koncertów w ramach „Alternatywnej Sceny Letniej”. Wakacyjne wieczory umilą fantastyczni artyści: Faustyna, Ampacity, VHS, Jakub Jan Bryndal + EL AXO oraz Kathia, których będzie można posłuchać na plenerowej scenie na Bulwarze Filadelfijskim.
 • Toruńskie Gwiazdy 2024 - plakat
  Kultura, Miasto
  Podczas rozdania toruńskich nagród muzycznych z jubileuszowym koncertem wystąpi Sławek Uniatowski. Wydarzenie odbędzie się 27 lipca 2024 r. o godz. 18:00 na scenie na Bulwarze Filadelfijskim.
 • Park Kultury - plakat
  Kultura, Miasto
  Kolejna odsłona projektu Park Kultury - w amfiteatrze parku na Bydgoskim Przedmieściu zaplanowano koncert i pokaz filmowy w ramach kina letniego.
 • Kultura, Miasto
  Koncert inaugurujący 39. Świętojański Festiwal Organowy odbył się 19 lipca 2024 r. w Kościele Wniebowzięcia NMP w Toruniu.
 • Kolejna odsłona projektu Park Kultury - w amfiteatrze parku na Bydgoskim Przedmieściu zaplanowano koncert i pokaz filmowy w ramach kina letniego.
 • W piątek, 19 lipca 2024 r. rozpoczął się cykl koncertów w ramach „Alternatywnej Sceny Letniej”. Wakacyjne wieczory umilą fantastyczni artyści: Faustyna, Ampacity, VHS, Jakub Jan Bryndal + EL AXO oraz Kathia, których będzie można posłuchać na plenerowej scenie na Bulwarze Filadelfijskim.
 • Toruńskie Stowarzyszenie Rodzin „Powrót z U” w ramach dofinansowania otrzymanego od Gminy Miasta Toruń realizuje dwa programy, których celem jest przede wszystkim zapewnienie kompleksowego wsparcia rodzicom oraz opiekunom dzieci i osób uzależnionych od alkoholu i narkotyków.
 • Trwają konsultacje Programu współpracy Gminy Miasta Toruń z organizacjami pozarządowymi w 2025 r. Za nami spotkanie z NGOsami.
 • Pandy małe z toruńskiego Ogrodu Zoobotanicznego, Rani i Ogonek, zostały po raz pierwszy rodzicami.
 • Już w sobotę 20 lipca 2024 r. na Zamku Krzyżackim w Toruniu odbędą się kolejne zajęcia z cyklu comiesięcznych, bezpłatnych wykładów o nazwie „Zamek pełen historii”.
 • Od czerwca 2023 r. w Toruniu można wypożyczać rowery typu cargo. W pierwszym roku z takiej możliwości skorzystano 57 razy. Najwięcej wypożyczeń, aż 17, było w październiku 2023 r.
 • To już siódma edycja Międzynarodowego Festiwalu Improwizacji Teatralnej JO! Od 25 lipca 2024 r. ponownie na scenie Dworu Artusa zagoszczą grupy i teatry z całej Polski oraz goście ze świata.