Zmiany w komunikacji miejskiej | www.torun.pl

Serduszko w kolorze ukraińskiej flagi - niebieski i żółty, poziomy pas.

Flaga Unii Europejskiej. Żółte gwiazdki ułożone w okrąg na niebieskim tle. Pod flagą napis Unia Europejska.

Zmiany w komunikacji miejskiej

Miasto, MZK
Data publikacji: 29 stycznia 2015
Autor: Bartłomiej Oleszek

Od 1 lutego 2015 r. wprowadzone zostaną zmiany w rozkładach jazdy.

Od nocy z 3 na 4 i z 4 na 5 lutego 2015 r. z powodu prac modernizacyjnych podstacji trakcyjnych nie będą kursować tramwaje linii nr 1N i 3N. W autobusach za tramwaj linii nocnych 1N i 3N obowiązują opłaty za przejazd jak na liniach tramwajowych, tj. normalny - 2,80 zł oraz ulgowy 1,40 zł.

Zmiany obejmują:

 1. Linie tramwajowe nr 2 i 3 - drobne korekty godzin odjazdów.
 2. Linię autobusową nr 29 - wprowadzenie w dni robocze dwóch kursów przez pętlę  przy ul. Okólnej. Kurs o godzinie 6.25 z pętli przy ul. Olimpijskiej i kurs o godz. 14.52 z pętli przy ul. Szubińskiej  wykonywane będą przez pętlę przy ul. Okólnej.
 3. Linię autobusową nr 32 - korekta godzin odjazdów i dostosowaniem do aktualnych warunków ruchu drogowego.

Od nocy z 3 na 4 i z 4 na 5 lutego 2015 r. z powodu prac modernizacyjnych podstacji trakcyjnych nie będą kursować tramwaje linii nr 1N i 3N. Zastępczo kursować będą autobusy Za Tramwaj. Autobusy zatrzymywać się będą na przystankach autobusowych w pobliżu przystanków tramwajowych. W kierunku Motoareny autobus za tramwaj linii 3N pojedzie ul. Mickiewicza i zatrzymywać się będzie za Al. Św. Jana Pawła II (w zatoce)  za przystanek Pl. Rapackiego i za ul. Konopnickiej. W kierunku Olimpijskiej autobus za tramwaj linii 1N na pl. św. Katarzyny zatrzymywać się będzie na przystanku linii 02 na północnej pierzei placu.

Od 3 lutego 2015 r. od godz. 4.30 w związku z dalszą przebudową ul. Gagarina na odcinku  od ul. Reja do ul. Szosa Okrężna wprowadzone zostaną zmiany w trasach przejazdu autobusów:

 • linię autobusową nr 17 -  dostosowanie czasu przejazdu do aktualnych warunków drogowych
 • Autobusy linii nr 26, 34 i 40 pojadą ulicami św. Józefa, Gagarina, Reja  i Broniewskiego do tymczasowej pętli przy stacji benzynowej - na trasie objazdu wyznaczono przystanki „Aula UMK” przy ul. Reja  i „Pl. Skalskiego” przy Stacji Benzynowej (naprzeciw CHR Toruń – Plaza).
 • Autobusy linii nr 17 i 0 pojadą ulicami: św. Józefa, Gagarina, Reja, Broniewskiego i Szosą Okrężną do pętli „Uniwersytet” – na trasie objazdu wyznaczono przystanki „Aula UMK” przy ul. Reja, „Pl. Skalskiego” przy CHR Toruń-Plaza i „Łukasiewicza” przy Szosie Okrężnej.
 • Autobusy linii nr 18 pojadą ulicami: św. Józefa, Gagarina, Reja i Broniewskiego  – na trasie objazdu wyznaczono przystanki: „Aula UMK” przy ul. Reja i „Pl. Skalskiego”  - przy ul. Broniewskiego.
 • Autobusy linii nr 15, 28, 32 i 02 pojadą ulicami: Kraszewskiego, Bema, Broniewskiego i Szosą Okrężną do pętli „Uniwersytet” (linia nr 32 do pętli „Os. Przy lesie”)– na trasie objazdu wyznaczono przystanki „Sienkiewicza” przy ul. Bema i Broniewskiego, „Reja” przy ul. Broniewskiego, „Pl. Skalskiego” przy CHR Toruń-Plaza, „Łukasiewicza” przy Szosie Okrężnej.
 • Autobusy linii nr 36 pojadą ulicami: Kraszewskiego, Bema i Broniewskiego do tymczasowej pętli przy stacji benzynowej - na trasie objazdu wyznaczono przystanki „Sienkiewicza” przy ul. Bema i Broniewskiego, „Reja” przy ul. Broniewskiego i „Pl. Skalskiego” przy stacji benzynowej (naprzeciw CHR Toruń-Plaza). 

Najczęściej czytane aktualności

 • Zalane wodą Wały gen. Sikorskiego w piątkowe popołudnie, fot. Małgorzata Litwin
  Drogi, Miasto
  Potężna ulewa i gradobicie nawiedziły Toruń w piątek 24 maja 2024 r. Służby miejskie ruszyły do działania.
 • Zastępczyni prezydenta Dagmara Zielińska podczas pikniku
  Kultura, Miasto
  Dziesiątki kolorowych stanowisk, a w nich ciekawe eksperymenty i warsztaty rozwijające umysł, kreatywność i ciekawość. Tak wyglądał 25 maja 2024 r. piknik Naukowa Petarda w Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy.
 • Prezydent Paweł Gulewski przybija piątkę młodym piłkarzom
  Miasto, Sport
  Od turnieju piłkarskich skrzatów czyli najmłodszych adeptów futbolu z Akademii Pomorzanina rozpoczął się 25 maja 2024 r. kolejny "Weekend z Pomorzaninem", odbywający się tym razem pod patronatem Miasta Toruń.
 • Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy z lotu ptaka
  Kultura, Miasto, Sport
  Ten weekend to petarda! Naukowa petarda, czyli znakomity piknik w Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy, a także koncerty i warsztaty dla mam, wszak w niedzielę obchodzą swoje święto.
 • Wspólne pamiątkowe zdjęcie przed Domem Kopernika
  Kultura, Miasto
  W ramach wymiany edukacyjnej do Torunia przyjechało 31 uczniów i opiekunów z Theodor-Heuss-Gymnasium z Getyngi.
 • Członek Zespołu Artystycznego Wojska Polskiego podczas koncertu w CKK Jordanki
  Miasto
  Koncert reprezentacyjnego Zespołu Artystycznego Wojska Polskiego w CKK Jordanki zainaugurował 24 maja 2024 r. obchody Święta Centrum Szkolenia Wojsk Obrony Terytorialnej w Toruniu. Jednostka powstała w 2018 r. i jest jedynym w Polsce centrum szkolenia tego rodzaju Sił Zbrojnych. W 2020 r. nadano jej imię kpt. Eugeniusza Konopackiego pseud. Trzaska...
 • Będą zmiany na Wrzosowisku i Winnicy. Przystąpienie do prac nad miejscowymi planami zagospodarowania przestrzennego zapowiedział 24 maja 2024 r. Prezydent Torunia Paweł Gulewski.
 • Na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu w piątek 24 maja 2024 r. odsłonięto tablicę poświęconą pamięci prof. Ryszarda Łaszewskiego. Imieniem profesora nazwano jedną z sal reprezentacyjnych.
 • 5 pracowników Muzeum Okręgowego w Toruniu otrzymało nagrody Prezydenat Miasta Torunia z okazji Dnia Muzealnika. Uroczystość odbyła się 24 maja 2024 r. 18 maja obchodzony był Międzynarodowy Dzień Muzeów. Jest to coroczne święto ustanowione 28 maja 1977 r. przez Międzynarodową Radę Muzeów działającą przy UNESCO. Święto stanowi okazję do złożenia...
 • Prof. Jim Mazurkiewicz – animator współpracy polsko-amerykańskiej w naszym województwie, był 24 maja 2024 r. gościem prezydenta Torunia Pawła Gulewskiego.
 • Dziś (24 maja) od godziny 22.00 ruszą prace pod wiaduktami na ulicy Dybowskiej i na placu Armii Krajowej.
 • W związku z koniecznością wykonania sieci ciepłowniczej przy okazji budowy Europejskiego Centrum Filmowego CAMERIMAGE w Toruniu mogą wystąpić pewne utrudnienia dla ruchu pieszego i samochodowego w ciągu ul. Wały Gen. Sikorskiego. 27 maja br. inwestor - PGE Toruń przekaże teren budowy wykonawcy prac, który poinformował, że od 3 czerwca br. ruszą...
 • Toruń uplasował się na drugim miejscu w XII rankingu Perły Samorządu, organizowanym przez „Dziennik Gazeta Prawna”. Miasto zostało docenione za działania na rzecz przedsiębiorców oraz udogodnienia dla seniorów i młodzieży.
 • W wyniku losowania organizatorem meczu finałowego o Puchar Polski na szczeblu K-PZPN w sezonie 2023/2024 została Elana Toruń. Mecz finałowy zostanie rozegrany 12 czerwca 2024 r.