Znaki Zodiaku - warsztaty plastyczne z Hanną Brzuszkiewicz | www.torun.pl

Serduszko w kolorze ukraińskiej flagi - niebieski i żółty, poziomy pas.

Flaga Unii Europejskiej. Żółte gwiazdki ułożone w okrąg na niebieskim tle. Pod flagą napis Unia Europejska.

Znaki Zodiaku - warsztaty plastyczne z Hanną Brzuszkiewicz

Data wydarzenia
-
Opis wydarzenia: 

Zapraszamy na warsztaty plastyczne „Znaki Zodiaku”, które odbędą się w najbliższą sobotę 15 kwietnia br.  o godz. 12.00 w ramach Światowego Dnia Sztuki. Zajęcia poprowadzi prof. Hanna Brzuszkiewicz oraz dr Dorota Grubba-Thiede w Ratuszu Staromiejskim jako wydarzenie towarzyszące ekspozycji „Hanna Brzuszkiewicz. Tworzywo i Tchnienie”.

Na warsztatach będzie można zaprojektować „Znaki Zodiaku”, które traktowane są jako magiczny łącznik z astronomią oraz jej wybitnym reprezentantem – Mikołajem Kopernikiem (1473–1543), autorem epokowego dzieła „O obrotach sfer niebieskich”.

Znaki zodiaku, jak podkreśla Hanna Brzuszkiewicz, łączą w sobie namysł nad niemierzalną przestrzenią kosmiczną ze światem baśni i legend, a także z intymnym i emocjonalnym wymiarem życia, najlepszymi życzeniami, które kierujemy do bliskich osób, afirmując u gwiazd o pomyślność losu i spełnienie marzeń. Osoby fascynujące się zwierzętami, mogą sięgnąć po ukryte w znakach zodiakalnych ich reprezentacje, np. interpretując w przestrzennej formie: Barana, Byka, Koziorożca, Ryby, Skorpiona, Raka czy Lwa. Miłośników fantastyki zafrapuje zapewne Wodnik albo Strzelec, a osoby zainteresowane wróżbiarstwem sięgną np. po motyw Wagi, Panny czy Bliźniąt.

Warsztaty zostaną poprowadzone przez wybitną rzeźbiarkę – prof. Hannę Brzuszkiewicz, autorkę fascynujących dzieł, w których znajdujemy entuzjazm, witalność, radość i dobroczynną energię. Artystka przez ponad czterdzieści lat nauczała rzeźby na Wydziale Sztuk Pięknych UMK w Toruniu, a już w końcu lat 50. doprowadziła do powstania na uczelni Pracowni Ceramiki Współczesnej.

Proponujemy warsztaty rodzinne. Zajęcia planowane są na dwie godziny i przeprowadzone będą w kilku etapach. Jednym z zadań uczestników będzie stworzenie szkicu na temat wyboru znaku zodiaku i jego interpretacja. Rysunki zostaną przeniesione w przestrzeń i powstaną niepowtarzalne rzeźby, które mogą  być wspaniałą pamiątką, prezentem lub talizmanem. Warsztaty przeprowadzone będą wśród dźwięków Musica Mundana (muzyka Sfer Niebieskich), a na zakończenie zajęć proponujemy wspólne zwiedzanie wystawy  pt. „Hanna Brzuszkiewicz. Tworzywo i Tchnienie”.

Zapraszamy serdecznie do udziału w twórczych, inspirujących i edukacyjnych warsztatach.

Koszt biletu na zajęcia – 15 zł/ osoby. Zapisy na warsztaty pod nr. tel. 56 660 56 32.

______________

Warsztaty ,,Znaki Zodiaku”

15 kwietnia, godz. 12.00

Ratusz Staromiejski

Koszt: 15 zł/os.

Rezerwacja pod nr.: 56 660 56 32.

Data: 
15.04.2023 12:00
Miejsce: 
Ratusz Staromiejski w Toruniu
Kategoria wydarzenia: 
Warsztaty
Położenie: 

Najbliższe wydarzenia

Pokaż więcej

Najczęściej czytane aktualności

 • Zastępczyni prezydenta Dagmara Zielińska podczas pikniku
  Kultura, Miasto
  Dziesiątki kolorowych stanowisk, a w nich ciekawe eksperymenty i warsztaty rozwijające umysł, kreatywność i ciekawość. Tak wyglądał 25 maja 2024 r. piknik Naukowa Petarda w Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy.
 • Zalane wodą Wały gen. Sikorskiego w piątkowe popołudnie, fot. Małgorzata Litwin
  Drogi, Miasto
  Potężna ulewa i gradobicie nawiedziły Toruń w piątek 24 maja 2024 r. Służby miejskie ruszyły do działania.
 • Prezydent Paweł Gulewski przybija piątkę młodym piłkarzom
  Miasto, Sport
  Od turnieju piłkarskich skrzatów czyli najmłodszych adeptów futbolu z Akademii Pomorzanina rozpoczął się 25 maja 2024 r. kolejny "Weekend z Pomorzaninem", odbywający się tym razem pod patronatem Miasta Toruń.
 • Wspólne pamiątkowe zdjęcie przed Domem Kopernika
  Kultura, Miasto
  W ramach wymiany edukacyjnej do Torunia przyjechało 31 uczniów i opiekunów z Theodor-Heuss-Gymnasium z Getyngi.
 • Miasto
  Na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu w piątek 24 maja 2024 r. odsłonięto tablicę poświęconą pamięci prof. Ryszarda Łaszewskiego. Imieniem profesora nazwano jedną z sal reprezentacyjnych.
 • Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy z lotu ptaka
  Kultura, Miasto, Sport
  Ten weekend to petarda! Naukowa petarda, czyli znakomity piknik w Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy, a także koncerty i warsztaty dla mam, wszak w niedzielę obchodzą swoje święto.
 • Będą zmiany na Wrzosowisku i Winnicy. Przystąpienie do prac nad miejscowymi planami zagospodarowania przestrzennego zapowiedział 24 maja 2024 r. Prezydent Torunia Paweł Gulewski.
 • Na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu w piątek 24 maja 2024 r. odsłonięto tablicę poświęconą pamięci prof. Ryszarda Łaszewskiego. Imieniem profesora nazwano jedną z sal reprezentacyjnych.
 • 5 pracowników Muzeum Okręgowego w Toruniu otrzymało nagrody Prezydenat Miasta Torunia z okazji Dnia Muzealnika. Uroczystość odbyła się 24 maja 2024 r. 18 maja obchodzony był Międzynarodowy Dzień Muzeów. Jest to coroczne święto ustanowione 28 maja 1977 r. przez Międzynarodową Radę Muzeów działającą przy UNESCO. Święto stanowi okazję do złożenia...
 • Prof. Jim Mazurkiewicz – animator współpracy polsko-amerykańskiej w naszym województwie, był 24 maja 2024 r. gościem prezydenta Torunia Pawła Gulewskiego.
 • Dziś (24 maja) od godziny 22.00 ruszą prace pod wiaduktami na ulicy Dybowskiej i na placu Armii Krajowej.
 • W związku z koniecznością wykonania sieci ciepłowniczej przy okazji budowy Europejskiego Centrum Filmowego CAMERIMAGE w Toruniu mogą wystąpić pewne utrudnienia dla ruchu pieszego i samochodowego w ciągu ul. Wały Gen. Sikorskiego. 27 maja br. inwestor - PGE Toruń przekaże teren budowy wykonawcy prac, który poinformował, że od 3 czerwca br. ruszą...
 • Toruń uplasował się na drugim miejscu w XII rankingu Perły Samorządu, organizowanym przez „Dziennik Gazeta Prawna”. Miasto zostało docenione za działania na rzecz przedsiębiorców oraz udogodnienia dla seniorów i młodzieży.
 • W wyniku losowania organizatorem meczu finałowego o Puchar Polski na szczeblu K-PZPN w sezonie 2023/2024 została Elana Toruń. Mecz finałowy zostanie rozegrany 12 czerwca 2024 r.