73 zakażenia, 2 ofiary – 23.2.2021 | www.torun.pl

73 zakażenia, 2 ofiary – 23.2.2021

Koronawirus
Data publikacji: 23 lutego 2021
Autor: Adrian Aleksandrowicz
Na zdjęciu: grafika z danymi epidemicznymi

W ciągu ostatniej doby w Toruniu wykryto 73 zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2. Dwie osoby zmarły w wyniku chorób współistniejących z zakażeniem.

W całej Polsce od wczoraj potwierdzono 6 310 przypadków zakażenia. 247 osób zmarło w wyniku pandemii – 47 z nich ze względu na COVID-19, a przyczyną śmierci 200 pozostałych były choroby współistniejące z zakażeniem. Najwięcej przypadków odnotowano w województwach: mazowieckim (1028), warmińsko-mazurskim (725), pomorskim (515), śląskim (461) i kujawsko-pomorskim (453).

 

 

 

Aby powiększyć dane kliknij w wykres

Na zdjęciu: tabela z danymi epidemicznymi dla Torunia

Na zdjęciuL wykres przedstawiający wzrost liczby zakażonych

Na zdjęciu: wykres porównujący sytuacje epidemiczną w Polsce, regionie, Toruniu i miastach "prezydenckich" województwa

Na zdjęciu: wykres pokazujący średnią siedmiodniową ilość zakażeń na 100 tys. mieszkańców w Toruniu i innych miastach regionu

Szczepienia przeciwko COVID-19

Od 27 grudnia 2020 roku w ramach Narodowego Programu Szczepień 2 759 436 osób w całej Polsce zostało zaszczepionych przeciwko COVID-19, w Toruniu podano 16 584 szczepionek. Wczoraj dzienna liczba szczepień w całym kraju wyniosła 41 302, a w Toruniu 220.

Placówki opieki żłobkowej i przedszkolnej

W Żłobku Miejskim nr 1 jednego z podopiecznych poddano kwarantannie. W niepublicznym Żłobku „Delfinek” kwarantannę nałożono na jedną grupę dzieci i jedną z opiekunek, zaś w izolacji przebywa jedna osoba z personelu.
Kwarantanną objęto sześć placówek opieki przedszkolnej: PM nr 6 (jedna grupa), PM nr 7 (jedna grupa), PM nr 10 (4 grupy – zawieszenie zajęć dla całej placówki), PM nr 15 (dwie grupy) oraz Punkt Przedszkolny „Źródełko” (jedna grupa) i oddział przedszkolny „Delfinek” (jedna grupa).

Szkoły

W dwóch szkołach pojedyncze oddziały zostały objęte kwarantanną w jednej zawieszono zajęcia dla wszystkich oddziałów I-III: SP nr 6 (trzy klasy – zawieszenie zajęć dla wszystkich oddziałów), SP nr 13 (dwie klasy i jedna grupa przedszkolna działająca w oddziale przedszkolnym przy szkole) oraz Kujawsko-Pomorski Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy (13 dzieci z kontaktu z osobą zakażoną).

Kategoria: 

Najczęściej czytane aktualności

 • Na zdjęciu: grafika promująca konkurs z wizerunkiem Mikołaja Kopernika
  Miasto
  Urząd Miasta Torunia zaprasza do wzięcia udziału w drugiej turze konkursu „Odkryj Toruń na nowo”. Na najlepszych czekają atrakcyjne nagrody!
 • Na zdjęciu: grafika z danymi epidemicznymi
  Koronawirus
  W Toruniu od soboty 27 lutego potwierdzono 63 przypadki zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2.
 • Na zdjęciu: prezydent Michał Zaleski składający kwiaty na grobie prof. Domasłowskiego
  Miasto
  27 lutego 2021 roku na cmentarzu św. Jerzego przy ul. Gałczyńskiego odbył się pogrzeb zmarłego 19 lutego prof. Wiesława Domasłowskiego i jego żony Wacławy Szmidel-Domasłowskiej. W uroczystościach wziął udział prezydent Michał Zaleski.
 • Na zdjęciu: węzeł przesiadkowy przy al. św. Jana Pawła II
  Inwestycje, Miasto, MZK
  W sobotę 27 lutego 2021 r. o godz. 10:00 oddano do użytku nowy zintegrowany węzeł przesiadkowy w al. św. Jana Pawła II. Od tej pory pasażerowie mogą zmieniać środki transportu publicznego w ramach jednej platformy przesiadkowej. Zintegrowany węzeł przesiadkowy ma przejąć funkcję wszystkich dotychczasowych przystanków komunikacji miejskiej w...
 • Na zdjęciu: grafika z danymi epidemicznymi
  Koronawirus
  W ciągu ostatniej doby w Toruniu potwierdzono 73 przypadki zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2. Dwie osoby zmarły, w tym jedna nie miała żadnych chorób współistniejących z zakażeniem.
 • Na zdjęciu prezydent Michał Zaleski mówi, obok niego siedzi komendant KMP Maciej Lewandowski.
  Miasto
  Miasto, jak co roku, przeznacza środki finansowe wspierające zakup nowych samochodów dla policji i zrealizowanie dodatkowych patroli.
 • Od 1 marca 2021 r. mogą wznowić działanie niektóre placówki dla seniorów i osób z niepełnosprawnościami w województwie kujawsko-pomorskim.
 • Miasto Toruń przygotowało w tym roku bogatą ofertę nieruchomości inwestycyjnych. Duże tereny inwestycyjne, działki dla małych i średnich przedsiębiorstw, nieruchomości pod usługi. Pomimo pandemii nie słabnie zainteresowanie miejskimi terenami dla biznesu. Centrum Wsparcia Biznesu w Toruniu prezentuje przegląd tegorocznych ofert inwestycyjnych.
 • W ciągu ostatniej doby w Toruniu wykryto 73 zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2 – tyle samo, co dnia poprzedniego. Żadna osoba nie zmarła w wyniku COVID-19.
 • Dziesięć ekip i specjalnie uruchomiony numer telefonu dla mieszkańców. Toruńscy drogowcy rozpoczęli naprawę dróg po zimie.
 • Miasto ogłosiło konkurs na stanowisko dyrektora Teatru "Baj Pomorski" w Toruniu. Oferty można składać do 31 marca 2021 r.
 • Warsztaty, pokazy, prezentacje i wykłady w wersji online - to główne punkty programu tegorocznej edycji "Tygodnia Mózgu". Wydarzenie odbędzie się od 15 do 19 marca.
 • 6 i 7 marca w ramach zwiedzania wystaw Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy oraz Centrum Innowacyjnej Edukacji będzie można skorzystać ze specjalnie przygotowanych stanowisk.
 • Przypominamy, że już w sobotę 27 lutego 2021 r. o godz. 10:00 zostanie oddany do użytku nowy zintegrowany węzeł przesiadkowy w al. św. Jana Pawła II. Od tej pory pasażerowie będą mogli zmieniać środki transportu publicznego w ramach jednej platformy przesiadkowej.