Zielone aktualności | www.torun.pl

Środowisko

Zielone aktualności

Zielone aktualności

 • logo toruńskiego Systemu Gospodarowania Odpadami
  Eko, Miasto
  Od 1 stycznia 2021 r. obowiązywać będą nowe stawki opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi. Ponadto od nowego roku wszyscy mieszkańcy zobowiązani są do selektywnej zbiórki odpadów.
 • statuetki Eko-Orłów, fot. ze strony WFOŚiGW w Toruniu
  Eko, Miasto
  Gmina Miasta Toruń otrzymała wyróżnienie w III edycji Konkursu Eko-Orły 2020, ogłoszonego przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Toruniu.
 • Na zdjęciu: młodzież sprzątająca opadłe liście
  Eko, Miasto
  17 listopada 2020 roku grupa wolontariuszy z IX Liceum Ogólnokształcącego wzięła udział w akcji porządkowania toruńskich ulic. Młodzież zbierała opadłe liście na Bydgoskim Przedmieściu.
 • Dwóch pracowników wkopuje małą sadzonkę drzewa
  Eko, Miasto
  Aż 2000 sztuk młodych drzew zostanie nasadzonych na terenie tzw. osiedla Jar.
 • Teren z balustradą otaczającą Strugę Toruńską
  Eko, Miasto
  Remont kanału A Strugi Toruńskiej został zakończony. Wkrótce kanałem popłynie woda.
 • Na zdjęciu widać jeża, który chodzi po trawie
  Eko, Miasto
  W dniu 10 listopada obchodzony jest Dzień Jeża. To małe zwierzę jest w Polsce pod ochroną. Wiedząc o tym, w Toruniu ustawionych zostało 30 domków dla jeży, by pomóc im przetrwać zimę.
 • Sadzenie drzewa na terenie zieleni, uczestniczy w tym trzech pracowników, jeden z nich to operator koparki stojącej z tyłu
  Eko, Miasto, MZK
  Nowe drzewa pojawiły się na początku listopada 2020 r. w rejonie placu Rapackiego. To zaledwie niewielka część zagospodarowania zieleni w ramach kompleksowej przebudowy układu torowo-drogowego. Docelowo w okolicy przybędzie ponad 160 nowych, zdrowych drzew, powstaną trawniki, zielone torowiska i zielony przystanek. Będą także dodatkowe,...
 • Budżet obywatelski 2021. Wyniki. Grafika informacyjna.
  Drogi, Eko, Inwestycje, Kultura, Miasto, Sport
  Torunianie wybrali 53 projekty do budżetu obywatelskiego na 2021 r. Pięć ogólnomiejskich i 48 osiedlowych o łącznej wartości 7,58 mln zł.
 • Plakat informujący o możliwości kontaktu z rachmistrzem w ramach Powszechnego Spisu Rolnego
  Eko, Miasto
  Jedną z metod przeprowadzenia spisu rolnego jest wywiad przeprowadzony przez rachmistrza.
 • Na zdjęciu: przystanek tramwajowy z torowiskiem
  Eko, Inwestycje, Miasto, MZK
  Miasto Toruń za pośrednictwem Miejskiego Zakładu Komunikacji zmodernizuje kilka torowisk tramwajowych w Toruniu. W efekcie Toruń zyska nowe tory i sieć trakcyjną, zielone torowiska, wyposażone w sygnalizację świetlną przejścia dla pieszych, odnowione jezdnie i chodniki oraz rozbudowany system informacji pasażerskiej. 4 listopada 2020 r. podpisano...
 • Pod stertą jesiennych liści widać drewnianą budkę dla jeży
  Eko, Miasto
  W kilku lokalizacjach Torunia stanęły małe drewniane budki – to domki dla jeży, które pomogą im przetrwać zimę.
 • Na zdjęciu grafika ze strony internetowej Powszechnego Spisu Rolnego z miejscem, gdzie trzeba wejść, by rozpocząć samodzielny udział w spisie
  Eko, Miasto
  Jak samodzielnie wziąć udział w spisie rolnym za pomocą Internetu - Główny Urząd Statystyczny przygotował film z dokładnym instruktażem.
 • Różnokolorowe chryzantemy, ustawione na stoisku ze sprzedażą przy cmentarzu
  Eko, Miasto
  Kwiaty, których przedsiębiorcom nie udało się sprzedać w wyniku zamkniętych cmentarzy, zostaną zasadzone w kilku lokalizacjach w mieście.
 • Na zdjęciu: ludzie przybijający piątkę i dwa rowery na tle zachodu słońca
  Eko, Miasto
  W konkursie ogłoszonym przez Prezydenta Miasta Torunia we wrześniu 2020 roku nagrodzono 9 osób. Przyznano także 21 wyróżnień.
 • Ekran akustyczny porośnięty bujnym pnączem w jesiennych zielono-czerwonych kolorach, obok chodnik i przystanek autobusowy
  Eko, Miasto
  Pnącza na ekranach wzdłuż Trasy Średnicowej oraz rosnące tam drzewa przybrały jesienne kolory. Dzięki temu ruchliwa arteria w centrum miasta stała się miejscem pełnym uroku.
 • Na zdjęciu: grafika przedstawiająca konsultacje społeczne w sprawie parków kieszonkowych
  Eko, Miasto
  Rozpoczynają się konsultacje społeczne w sprawie lokalizacji parków kieszonkowych w Toruniu. Mieszkańcy mogą wskazać najlepsze spośród 23 lokalizacji zaproponowanych przez miasto oraz złożyć własne propozycje lokalizacji.
 • Na zdjęciu widać dłonie przesuwające zawartość wyświetloną na monitorze tabletu, w tle widac zielone pole
  Eko, Miasto
  W ramach Powszechnego Spisu Rolnego 2020, który trwa do 30 listopada 2020 r., zorganizowana została loteria z ciekawymi nagrodami.
 • Przebarwione żółto drzewa w Parku Tysiąclecia jesienią, fot. Adam Zakrzewski
  Eko, Miasto
  Październikowe dni zachęcają do spacerów. Jednym z miejsc, które warto w tym czasie odwiedzić, jest zrewitalizowany Park Tysiąclecia na lewobrzeżu.
 • Wizualizacja czerwonego śmietnika na sprzęt elektroniczny
  Eko, Miasto
  Trzydzieści trzy pojemniki na małą elektronikę o charakterystycznym czerwonym kolorze pojawią się w tym tygodniu na toruńskich osiedlach. System Elektryczne Śmieci uruchomi firma MB Recykling.
 • żółte bratki na pl. Teatralnym
  Eko, Miasto
  Mimo jesieni kwietniki w okolicach Muzeum Etnograficznego oraz pl. Teatralnego znów są kolorowe. Znalazło się tam ponad 6500 sadzonek kwiatów.
 • Widok z lotu ptaka na Wisłę, dwa mosty i dachy starówki
  Eko, Miasto
  Rozpoczął się nabór wniosków do dofinansowania wymiany pieców bądź do prac termomodernizacyjnych w ramach drugiej części programu „Czyste powietrze”. Program skierowany jest do osób o niższych dochodach.
 • Plakat informujący o spotkaniu online dla rolników, związanym z Powszechnym Spisem Rolnym
  Eko, Miasto
  Żeby przekazać potrzebne informacje dotyczące Powszechnego Spisu Rolnego, w dniu 20 października 2020 r. odbędzie się spotkanie online dla rolników.
 • Na zdjęciu prezydent Michał Zaleski wręcza statuetkę laureatce
  Eko, Miasto
  15 października 2020 r. poznaliśmy laureatów tegorocznej edycji „Toruń w kwiatach”. Statuetki Flisaka dla najpiękniej ukwieconych ogrodów, okien i balkonów wręczone zostały przez prezydenta Torunia Michała Zaleskiego.
 • Grafika w kolorze zielonym zachęcająca do skorzystania z wywiadów bezposrednich podczas Powszechnego Spisu Rolnego
  Eko, Miasto
  Od 10 października 2020 roku istnieje możliwość przeprowadzania spisu rolnego przez rachmistrzów w formie wywiadów bezpośrednich z respondentami.
 • Toruń z lotu ptaka, fot. Michał Kunicki
  Eko, Miasto
  Monitoring powietrza, termomodernizacja i dotacje na wymianę pieców i innych źródeł niskiej emisji na ogrzewanie proekologiczne - Toruń nie ustaje w działaniach na rzecz poprawy jakości powietrza.
 • Na zdjęciu: tablica informacyjna i strefa wypoczynkowa w Leśnej Szkole na Barbarce
  Eko, Inwestycje, Miasto
  Gmina Miasta Toruń przystępuje do realizacji zadania pn. „Zagospodarowanie zieleni z elementami rekreacyjnymi Osady Leśnej Barbarka’’. W listopadzie w Osadzie Leśnej pojawi się nowa nawierzchnia, elementy małej architektury oraz nowe drzewa i krzewy.
 • Prezydent michał Zaleski i poseł Robert Kwiatkowski stoją oparci o łopaty przy posadzonych przez siebie bukach.
  Eko, Miasto
  Trzy buki pospolite odmiany Purple Fountain zostały posadzone na terenie Zielonej Bramy Gotyckiej Starówki z okazji Światowego Dnia Drzewa.
 • Plakat zachęcający do udziału w Powszechnym Spisie Rolnym
  Eko, Miasto
  Powszechny Spis Rolny trwa do 30 listopada 2020 r. Aby przypomnieć o tym obowiązku, Główny Urząd Statystyczny przygotował filmy promocyjne.
 • Plakat reklamujący konkurs fotograficzny „Dbam o przyrodę nie poruszam się samochodem”
  Eko, Miasto
  Do 23 października 2020 r. można nadsyłać zdjęcia w konkursie fotograficznym „Dbam o przyrodę nie poruszam się samochodem”. Celem konkursu jest promocja jazdy na rowerze, hulajnodze, deskorolce, itp.
 • Eko, Miasto
  Rozpoczęliśmy realizację zadania z Budżetu obywatelskiego Torunia na rok 2020 pn.: „Porządek na osiedlu Jar - kreatywne rozwiązania”. Projekt został wybrany liczbą 146 głosów mieszkańców okręgu Wrzosy.

Strony

Najczęściej czytane aktualności

 • Na zdjęciu Johnny Depp ze statuetką Złotej Żaby
  Kultura, Miasto
  W tym roku ze względu na pandemię uroczystość zakończenia festiwalu EnergaCamerimage odbyła się w nowej, wirtualnej formie. 21 listopada 2020 r. przed ekranami komputerów poznaliśmy zwycięzców statuetek Złotej, Srebrnej i Brązowej Żaby. Pierwsze miejsce w Konkursie Głównym uzyskał Joshua James Richards za zdjęcia do filmu „Nomadland”. To nie...
 • Grafika nowe statystyki COVID-19, 22.11.2020
  Koronawirus, Miasto
  W ciągu ostatniej doby przybyły 94 osoby zakażone SARS-CoV-2 w Toruniu. Od początku pandemii zanotowano w naszym mieście 6425 zakażeń.
 • Graika rządowa z napisem 100 dni solidarności w walce z COVID-19
  Biznes, Koronawirus, Miasto
  21 listopada 2020 r. na konferencji prasowej premier Mateusz Morawiecki przedstawił plan działania przeciwko rozprzestrzenianiu się koronawirusa na najbliższe 100 dni. Wprowadzone zostały nowe uregulowania dot. galerii handlowych, ferii zimowych oraz podjęto decyzję o dalszym nauczaniu zdalnym w szkołach.
 • Na zdjęciu Rynek Staromiejski, na dole niebieski pasek z napisem Toruń dla przedsiębiorców
  Biznes, Koronawirus, Miasto
  Miasto Toruń rozszerza program pomocowy „Toruń dla przedsiębiorców”.
 • Grafika nowe statystyki COVID-19, 21.11.2020
  Koronawirus, Miasto
  W ciągu ostatniej doby przybyły 123 osoby zakażone SARS-CoV-2 w Toruniu. Od początku pandemii zanotowano w naszym mieście 6331 zakażeń.
 • Grafika ilustracyjna.
  Koronawirus, Miasto
  Ponad 60 wolontariuszy - członków toruńskich organizacji pozarządowych oraz osób niezrzeszonych - stale współpracuje z toruńskim MOPR-em pomagając osobom starszym, niepełnosprawnym i samotnym, pozbawionym wsparcia rodziny i pozostającym w domach w związku zagrożeniem spowodowanym pandemią.
 • Ze względu na nauczanie zdalne wprowadzone w trakcie pandemii COVID-19 Ministerstwo Edukacji Narodowej informuje o zmianach wymagań na egzaminach ósmoklasisty i maturalnych. Zanim zmiany zostaną ogłoszone, zespoły robocze pracujące nad wymaganiami czekają na opinie nauczycieli. Do 27 listopada ministerialni eksperci czekają na wiadomości w ramach...
 • Mimo że Centrum Sztuki Współczesnej, jak wszystkie instytucje kultury, jest obecnie zamknięte, czynną tam wystawę fotografii "Helmut Newton: Lubię silne kobiety" można oglądać wirtualnie.
 • Pojazdy, które dowożą posiłki przygotowywane przez toruńskich gastronomów, zostaną zwolnione z każdorazowej opłaty za parkowanie w Strefie Płatnego Parkowania, wykupując w zamian abonament.
 • 19 listopada 2020 r. podczas sesji Rady Miasta Torunia zmieniony został termin składania wniosków o dotację na prace konserwatorskie, restauratorskie lub roboty budowlane przy zabytku wpisanym do rejestru zabytków lub znajdującym się w gminnej ewidencji zabytków na terenie Torunia.
 • Od poniedziałku 23 listopada 2020 r. przez cały sezon wymiany opon nasz serwis ogumienia działający w zajezdni autobusowej przy ul. Legionów 220 jest czynny dłużej – od godz. 7:00 do 21:00.
 • 19 listopada 2020 roku podczas sesji Rady Miasta Torunia prezydent Michał Zaleski przedstawił radnym szereg informacji dotyczących funkcjonowania miasta: wydarzeń, jakie odbyły się w mieście i walki z pandemią COVID-19.
 • Od najbliższej niedzieli (22 listopada) od godziny 13:00 zostaną wprowadzone zmiany w ruchu na moście J. Piłsudskiego.
 • Prezydent Michał Zaleski podjął decyzję o przełożeniu uroczystości wręczenia Nagrody Prezydenta Torunia za rok 2019. Wyróżnienia za szczególne osiągnięcia lub za całokształt działalności zeszłorocznej przyznane zostaną prawdopodobnie w 2021 roku.