Guilin | www.torun.pl

Serduszko w kolorze ukraińskiej flagi - niebieski i żółty, poziomy pas.

Flaga Unii Europejskiej. Żółte gwiazdki ułożone w okrąg na niebieskim tle. Pod flagą napis Unia Europejska.

Toruń

Guilin

Choć historia tego miasta sięga 111 r. p.n.e., nie zabytki są jego główną atrakcją, bowiem w 1944 r. naloty japońskie zrównały je z ziemią. O niepowtarzalnym charakterze tego miejsca decyduje przede wszystkim ukształtowanie terenu, pełne malowniczych wzgórz wyrastających wprost z wody. Chińskie Gulin jest najbardziej oddalonym od Torunia miastem partnerskim.

Miasto liczące 756 tysięcy mieszkańców położone jest w północno-wschodniej części Autonomicznego Regionu Guangxi Zhuang. Jest najważniejszym ośrodkiem administracyjnym, gospodarczym, kulturalnym, naukowym i technologicznym  północnej części regionu.

Guilin położone jest wśród typowego krajobrazu krasowego - porośniętych lasami gór, czystych wód, fantastycznych jaskiń i przepięknych form skalnych. Rzeka Lijiang jest często porównywana do galerii pełnej pięknych obrazów. Jaskinia Trzcinowej Fujarki, Jaskinia Siedmiu Gwiazd oraz Jaskinia Korony są prawdziwymi cudami natury. Wśród innych fascynujących miejsc należy wymienić tarasy w Lonsheng, formy skalne danxia w Ziyuan oraz Leśny Park Narodowy Góry Mao’er, która jest najwyższym szczytem w południowych Chinach. Nie dziwi więc, że obecnie Guilin stało się najchętniej odwiedzanym przez turystów miejscem w Chinach (odwiedza je rocznie ponad 20 mln turystów, w tym ponad 1 mln z zagranicy).

Od 1998 r. podejmowane są działania związane z ochroną dziedzictwa naturalnego i przekształceniem miasta w przyjazny dla środowiska ogród. Szlak wodny "dwóch rzek i czterech jezior" jest doskonałym przykładem integracji turystyki i ekologii.

Prefekturę Guilin zamieszkuje ponad 30 różnych grup etnicznych. Przez okrągły rok mieszkańcy mogą brać udział w rozmaitych obchodach świąt i festiwalach. Imprezy takie jak Festiwal Czerwonych Strojów Ludu Yao w Longsheng, Święto Kwitnącej Brzoskwini w Gongcheng, Święto Latarni Rybackich w Yangshuo, Święto Lampionów na Wodzie w Ziyuan, Święto Długowieczności w Yongfu oraz Święto Smakoszy w Lingchuan przyciągają rzesze turystów.

Więcej informacji:

Najczęściej czytane aktualności

  • Na zdjęciu: mężczyźni w garniturach i krawatach podpisują umowę
    Drogi, Miasto
    Poprawa bezpieczeństwa, zwiększenie komfortu przejazdu, nowa infrastruktura dla rowerzystów i pieszych, energooszczędne oświetlenie - tak najkrócej można powiedzieć o dwóch inwestycjach drogowych, których realizacja rozpocznie się już niebawem w Toruniu. Pierwsza z nich obejmie przebudowę drogi krajowej nr 91 w rejonie skrzyżowania z ul. Strobanda...
  • Miasto
    21 kwietnia 2024 r. w godz. 7:00-21:00 zagłosujemy w II turze wyborów samorządowych, w których wybierzemy Prezydenta Miasta Torunia. Przed głosowaniem warto upewnić się, gdzie znajduje się twój lokal wyborczy.
  • Miasto
    Dodatkowy nabór dotyczy kandydatów do rady społecznej ds. konsultacji społecznych będących przedstawicielami organizacji pozarządowych działających w Toruniu.
  • Miasto
    W środę 24 kwietnia 2024 r. o godz. 17:00 w Domu Muz przy ul. Poznańskiej 52 odbędzie się spotkanie informacyjne dotyczące wprowadzonych niedawno zmian tras przejazdu autobusów linii nr 20 na Podgórzu i nowo wprowadzonej linii nr 21.
  • Miasto
    - W nocy od godz. 21:00 18 kwietnia do godz. 8:00 19 kwietnia 2024 r. na terenie Miasta Torunia i powiatu toruńskiego prognozowany jest spadek temperatury powietrza do -1°C, przy gruncie do -4°C, lokalnie do -3°C i przy gruncie do -6°C - informuje Toruńskie Centrum Zarządzania Kryzysowego.
  • Kultura, Miasto
    Do tej pory w 27 edycjach konkursu w Toruniu wyłoniono 145 laureatek i laureatów, a 8 spośród nich zostało laureatkami i laureatami na szczeblu ogólnopolskim. - To nasza toruńska duma i promocja. Wszystkim, którzy byli w grupie Ośmiu Wspaniałych serdecznie gratuluję i dziękuję za reprezentowanie naszego miasta – powiedział prezydent Torunia Michał...
  • 21 kwietnia 2024 r. w godz. 7:00-21:00 zagłosujemy w II turze wyborów samorządowych, w których wybierzemy Prezydenta Miasta Torunia. Przed głosowaniem warto upewnić się, gdzie znajduje się twój lokal wyborczy.
  • Dzięki IKEA Bydgoszcz uczniowie mogą przeprowadzać eksperymenty w zmodernizowanej sali warsztatowej w głównym budynku toruńskiego Młyna Wiedzy.
  • W rocznicę śmierci prof. Artura Hutnikiewicza i prof. Mariana Biskupa przedstawiciele miasta złożyli kwiaty na grobach honorowych obywateli Torunia.
  • Rusza konkurs fotograficzny pn. „Legendarny Toruń”. Organizatorzy zapraszają do udziału wszystkich amatorów fotografii, chcących pokazać w swoich pracach legendarne oblicze miasta. Prace oceni jury pod przewodnictwem uznanego fotografa Jacka Kutyby. Konkurs jest częścią projektu „Park Kultury”, realizowanego przez Stowarzyszenie GoSport.
  • Do tej pory w 27 edycjach konkursu w Toruniu wyłoniono 145 laureatek i laureatów, a 8 spośród nich zostało laureatkami i laureatami na szczeblu ogólnopolskim. - To nasza toruńska duma i promocja. Wszystkim, którzy byli w grupie Ośmiu Wspaniałych serdecznie gratuluję i dziękuję za reprezentowanie naszego miasta – powiedział prezydent Torunia Michał...
  • Mieszkańcy Torunia będą mieli możliwość bezpłatnie założyć chip swoim pupilom – rusza akcja finansowana przez Gminę Miasta Toruń.
  • Powiększy się wolumen powierzchni usługowo-biurowej w Toruniu. Taką inwestycję zapowiada zwycięzca przetargu na sprzedaż miejskiej działki przy ul. Grudziądzkiej 194 firma Lem-Bud. Deweloper wpłaci do kasy Torunia 8,7 mln zł.
  • Do 31 maja 2024 r. można składać wnioski do planu ogólnego Torunia – dokumentu z zakresu zagospodarowania przestrzennego, który zastąpi obowiązujące dotychczas studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego miasta.