94 zakażenia, 4 ofiary – 19.2.2021 | www.torun.pl

94 zakażenia, 4 ofiary – 19.2.2021

Koronawirus
Data publikacji: 19 lutego 2021
Autor: Magdalena Kujawa
grafika - statystyki zakażeń

W Toruniu w ciągu ostatniej doby potwierdzono 94 przypadki zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2. Cztery osoby zmarły – dwie w wyniku chorób współistniejących, dwie wyłącznie z powodu COVID-19.

W całym kraju od wczoraj wykryto 8 777 przypadków zakażenia koronawirusem. 241 osób zmarło – wyłącznie COVID-19 był przyczyną śmierci 43 z nich. Najwięcej zakażeń potwierdzono w województwach: mazowieckim (1421), śląskim (829), pomorskim (787) i warmińsko-mazurskim (732). W kujawsko-pomorskim odnotowano 601 nowych zakażeń, 19 osób zmarło, w tym 2 wyłącznie z powodu COVID-19.
Szczegółowe informacje na temat liczby zakażeń w serwisie rządowym – kliknij tutaj, aby przejść do strony.

Dane Ministerstwa Zdrowia dotyczące m. Torunia (kliknij, aby powiększyć)

Kliknij w obrazek, aby powiększyć

Szczepienia przeciwko COVID-19

Od 27 grudnia 2020 roku podano 2 556 999 dawek szczepionki w całym kraju, w tym 15 384 w Toruniu. Wczoraj w Polsce zaszczepiono 167 939 osób, a 746 w Toruniu.
Więcej o realizacji programu szczepień można przeczytać w rządowym serwisie GOV.PL – kliknij tutaj, aby przejść do strony.

Placówki opieki żłobkowej i przedszkolnej

W niepublicznym żłobku „Delfinek” jedna opiekunka przebywa w izolacji. Grupę wychowanków poddano kwarantannie. W żłobkach prowadzonych przez Gminę Miasta Toruń nie wykryto nowych potencjalnych źródeł zagrożenia. Placówki pracują normalnie.

W 5 przedszkolach (4 publicznych i 1 niepublicznym) łącznie 10 grup objęto kwarantanną: PM nr 2 (jedna grupa), PM nr 7 (jedna grupa), PM nr 10 (3 grupy), PM nr 15 (jedna grupa), Przedszkole „Koci Łapci” (3 grupy - zawieszenie zajęć dla całej placówki).

Szkoły

Zajęcia zawieszono w 11 klasach w 7 placówkach w Toruniu (6 publicznych, 1 niepublicznej): SP nr 6 (jedna klasa), SP nr 13 (jedna grupa), SP nr 14 (pięć klas – nadal zawieszone są zajęcia w głównym budynku), SP nr 16 (jedna grupa 4-latków), SP nr 27 (jedna klasa), SP nr 31 (jedna klasa), Szkoła Podstawowa Towarzystwa Salezjańskiego (jedna klasa).

Najczęściej czytane aktualności

 • Na zdjęciu: grafika promująca konkurs z wizerunkiem Mikołaja Kopernika
  Miasto
  Urząd Miasta Torunia zaprasza do wzięcia udziału w drugiej turze konkursu „Odkryj Toruń na nowo”. Na najlepszych czekają atrakcyjne nagrody!
 • Na zdjęciu: grafika z danymi epidemicznymi
  Koronawirus
  W Toruniu od soboty 27 lutego potwierdzono 63 przypadki zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2.
 • Na zdjęciu: prezydent Michał Zaleski składający kwiaty na grobie prof. Domasłowskiego
  Miasto
  27 lutego 2021 roku na cmentarzu św. Jerzego przy ul. Gałczyńskiego odbył się pogrzeb zmarłego 19 lutego prof. Wiesława Domasłowskiego i jego żony Wacławy Szmidel-Domasłowskiej. W uroczystościach wziął udział prezydent Michał Zaleski.
 • Na zdjęciu: węzeł przesiadkowy przy al. św. Jana Pawła II
  Inwestycje, Miasto, MZK
  W sobotę 27 lutego 2021 r. o godz. 10:00 oddano do użytku nowy zintegrowany węzeł przesiadkowy w al. św. Jana Pawła II. Od tej pory pasażerowie mogą zmieniać środki transportu publicznego w ramach jednej platformy przesiadkowej. Zintegrowany węzeł przesiadkowy ma przejąć funkcję wszystkich dotychczasowych przystanków komunikacji miejskiej w...
 • Na zdjęciu: grafika z danymi epidemicznymi
  Koronawirus
  W ciągu ostatniej doby w Toruniu potwierdzono 73 przypadki zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2. Dwie osoby zmarły, w tym jedna nie miała żadnych chorób współistniejących z zakażeniem.
 • Na zdjęciu prezydent Michał Zaleski mówi, obok niego siedzi komendant KMP Maciej Lewandowski.
  Miasto
  Miasto, jak co roku, przeznacza środki finansowe wspierające zakup nowych samochodów dla policji i zrealizowanie dodatkowych patroli.
 • Od 1 marca 2021 r. mogą wznowić działanie niektóre placówki dla seniorów i osób z niepełnosprawnościami w województwie kujawsko-pomorskim.
 • Miasto Toruń przygotowało w tym roku bogatą ofertę nieruchomości inwestycyjnych. Duże tereny inwestycyjne, działki dla małych i średnich przedsiębiorstw, nieruchomości pod usługi. Pomimo pandemii nie słabnie zainteresowanie miejskimi terenami dla biznesu. Centrum Wsparcia Biznesu w Toruniu prezentuje przegląd tegorocznych ofert inwestycyjnych.
 • W ciągu ostatniej doby w Toruniu wykryto 73 zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2 – tyle samo, co dnia poprzedniego. Żadna osoba nie zmarła w wyniku COVID-19.
 • Dziesięć ekip i specjalnie uruchomiony numer telefonu dla mieszkańców. Toruńscy drogowcy rozpoczęli naprawę dróg po zimie.
 • Miasto ogłosiło konkurs na stanowisko dyrektora Teatru "Baj Pomorski" w Toruniu. Oferty można składać do 31 marca 2021 r.
 • Warsztaty, pokazy, prezentacje i wykłady w wersji online - to główne punkty programu tegorocznej edycji "Tygodnia Mózgu". Wydarzenie odbędzie się od 15 do 19 marca.
 • 6 i 7 marca w ramach zwiedzania wystaw Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy oraz Centrum Innowacyjnej Edukacji będzie można skorzystać ze specjalnie przygotowanych stanowisk.
 • Przypominamy, że już w sobotę 27 lutego 2021 r. o godz. 10:00 zostanie oddany do użytku nowy zintegrowany węzeł przesiadkowy w al. św. Jana Pawła II. Od tej pory pasażerowie będą mogli zmieniać środki transportu publicznego w ramach jednej platformy przesiadkowej.