Ferie na Start w Toruniu | www.torun.pl

Ferie na Start w Toruniu

Miasto, Sport
Data publikacji: 20 stycznia 2020
Autor: Magdalena Winiarska

Na zadaszonym lodowisku sezonowym przy ul. Na Skarpie odbędzie się inauguracja zimowych ferii w Toruniu. Na wydarzenie pn. „Ferie na start” zapraszamy  w piątek 24 stycznia 2020 r.

W godzinach 16:00-19:00 zaprezentowanych zostanie kilka zimowych dyscyplin. Uczestnicy będą mogli wziąć udział również we wspólnej sportowej rywalizacji. Na wydarzeniu pojawią się m.in. toruńscy hokeiści z Sokołów Toruń, z którymi będzie można rozegrać minispotkanie i wziąć udział w konkursie rzutów karnych. Będzie też nauka jazdy na łyżwach dla początkujących ze szkołą Ice&Roll, zobaczycie też łyżwiarzy figurowych w akcji. W tajniki agresywnej jazdy na łyżwach wprowadzi Łukasz Korzestański, zawodnik serii Red Bull CrashedIce. Muzyczną rozgrzewkę, zarówno dla tych na lodzie, jak i tych przed sceną, zapewnią toruńscy DJ-e.

Fani szybkich aut znajdą coś dla siebie w strefie Modelmania.pl, a z toruńskim klubem curlingowym rozegrany zostanie olimpijski pojedynek. Jedną z atrakcji będzie „łyżwiarski pojedynek” sportowych maskotek. Swoją obecność potwierdzili Rycerz Piernisław reprezentujący Twarde Pierniki, żużlowa podpora KS Toruń – Dymek i kot Efcio z FC Toruń. Przez cały czas trwania wydarzenia odbywać się będą liczne konkursy, animacje i zabawy dla uczestników eventu. Swój udział w zabawie zapowiedzieli również przedstawiciele toruńskich klubów sportowych oraz strażnicy miejscy, którzy nauczą Was podstaw udzielania pierwszej pomocy. Finałem akcji będzie dyskoteka na lodzie. Podczas trwania wydarzenia do swojej słodkiej strefy uczestników zaprosi Polski Cukier.

Wstęp na lodowisko podczas wydarzenia „Ferie na Start” 24 stycznia 2020 r. w godz. 16:00-19:00 będzie bezpłatny, na miejscu będzie także działała wypożyczalnia łyżew. Organizatorem akcji jest Stowarzyszenie GOSPORT! oraz Wydział Sportu i Rekreacji UMT.


>>> Czytaj więcej na temat programu toruńskich atrakcji w okresie ferii zimowych 2020

Kategoria: 

Najczęściej czytane aktualności

 • Tabliczki informacyjne na budynku Powiatowego Urzędu Pracy
  Miasto
  Od 1 stycznia 2021 roku odbywa się rekrutacja uczestników projektu „Aktywizacja osób młodych pozostających bez pracy w Toruniu”, którego realizatorem jest Powiatowy Urząd Pracy dla Miasta Torunia.
 • Na zdjęciu: alejka w zrewitalizowanym Parku Glazja
  Eko
  W poniedziałek 25 stycznia 2021 roku o godz. 19:45 na antenie TVP Bydgoszcz zaplanowano emisję filmu edukacyjnego pt. „Czyste Energia – czyste środowisko”.
 • Grafika informująca o programie Rodzina 500 Plus
  Miasto
  Od 1 lutego 2021 r. rozpoczyna się nabór wniosków o wypłatę świadczenia 500+ przez kolejny rok, od czerwca 2021 do maja 2022 r.
 • Na zdjęciu: Kafka Jaworska
  Koronawirus
  Dyrektorka Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Tofifest jest kolejną osobą, która wyjaśnia, dlaczego zaszczepi się przeciwko COVID-19, kiedy tylko będzie taka możliwość.
 • Na zdjęciu: grafika z danymi epidemicznymi
  Koronawirus
  W ciągu ostatniej doby w Toruniu przybyło 25 osób zakażonych koronawirusem SARS-CoV-2. 48 osób wróciło do zdrowia.
 • Na zdjęciu samochody stoją przed skrzyżowaniem, pada deszcz
  Drogi, Miasto
  Wieczorem w niedzielę 24 stycznia i rano w poniedziałek 25 stycznia w Toruniu może wystąpić oblodzenie – przestrzega kierowców i pieszych Toruńskie Centrum Zarządzania Kryzysowego. Prognozuje się zamarzanie nawierzchni dróg i chodników po opadach deszczu, deszczu ze śniegiem oraz miejscami mokrego śniegu. Oblodzenie wystąpić ma dzisiaj (24.01.2021...
 • W niedzielę 24 stycznia 2021 roku w Toruniu potwierdzono 39 nowych przypadków zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2.
 • Więcej grup zawodowych, które mogą skorzystać z pobytu w hotelu, dookreślenie, kto może zaszczepić się w I etapie, zmiany w zakazie zgromadzeń – 23 stycznia 2021 r. weszło w życie nowe rozporządzenie dot. ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z epidemią.
 • Toruńskie Centrum Zarządzania Kryzysowego ostrzega o możliwym oblodzeniu nawierzchni dróg i chodników w najbliższych godzinach.
 • Podczas 26. sesji Rady Miasta Torunia prezydent Michał Zaleski przekazał radnym szereg informacji dotyczących aktualnej sytuacji epidemicznej i funkcjonowania miasta.
 • W sobotę 23 stycznia 2021 roku w Toruniu potwierdzono 95 nowych przypadków zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2. Jeden mieszkaniec miasta zmarł przez COVID-19.
 • W 2021 roku Powiatowy Urząd Pracy dla Miasta Torunia planuje realizację wielu usług i instrumentów rynku pracy. Zainteresowanych zachęcamy do sprawdzania oferty urzędu.
 • Osiem zestawów przedmiotów na aukcje przekazał toruńskiemu sztabowi Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy prezydent Torunia Michał Zaleski. Dodatkowo dwa zestawy trafiły również od miasta na orkiestrowe aukcje UMK.
 • Miasto od wielu lat wspiera prowadzony przez Stowarzyszenie „Mateusz” Ośrodek Readaptacyjny w Toruniu. Informacji o udzielonej pomocy zabrakło jednak w medialnych wypowiedziach prezesa Waldemara Dąbrowskiego.