www.torun.pl

Ferie na Start w Toruniu

Miasto, Sport
Data publikacji: 20 stycznia 2020
Autor: Magdalena Winiarska

Na zadaszonym lodowisku sezonowym przy ul. Na Skarpie odbędzie się inauguracja zimowych ferii w Toruniu. Na wydarzenie pn. „Ferie na start” zapraszamy  w piątek 24 stycznia 2020 r.

W godzinach 16:00-19:00 zaprezentowanych zostanie kilka zimowych dyscyplin. Uczestnicy będą mogli wziąć udział również we wspólnej sportowej rywalizacji. Na wydarzeniu pojawią się m.in. toruńscy hokeiści z Sokołów Toruń, z którymi będzie można rozegrać minispotkanie i wziąć udział w konkursie rzutów karnych. Będzie też nauka jazdy na łyżwach dla początkujących ze szkołą Ice&Roll, zobaczycie też łyżwiarzy figurowych w akcji. W tajniki agresywnej jazdy na łyżwach wprowadzi Łukasz Korzestański, zawodnik serii Red Bull CrashedIce. Muzyczną rozgrzewkę, zarówno dla tych na lodzie, jak i tych przed sceną, zapewnią toruńscy DJ-e.

Fani szybkich aut znajdą coś dla siebie w strefie Modelmania.pl, a z toruńskim klubem curlingowym rozegrany zostanie olimpijski pojedynek. Jedną z atrakcji będzie „łyżwiarski pojedynek” sportowych maskotek. Swoją obecność potwierdzili Rycerz Piernisław reprezentujący Twarde Pierniki, żużlowa podpora KS Toruń – Dymek i kot Efcio z FC Toruń. Przez cały czas trwania wydarzenia odbywać się będą liczne konkursy, animacje i zabawy dla uczestników eventu. Swój udział w zabawie zapowiedzieli również przedstawiciele toruńskich klubów sportowych oraz strażnicy miejscy, którzy nauczą Was podstaw udzielania pierwszej pomocy. Finałem akcji będzie dyskoteka na lodzie. Podczas trwania wydarzenia do swojej słodkiej strefy uczestników zaprosi Polski Cukier.

Wstęp na lodowisko podczas wydarzenia „Ferie na Start” 24 stycznia 2020 r. w godz. 16:00-19:00 będzie bezpłatny, na miejscu będzie także działała wypożyczalnia łyżew. Organizatorem akcji jest Stowarzyszenie GOSPORT! oraz Wydział Sportu i Rekreacji UMT.


>>> Czytaj więcej na temat programu toruńskich atrakcji w okresie ferii zimowych 2020

Kategoria: 

Najczęściej czytane aktualności

 • Na zdjęciu przytulająca się para na tarasie widokowym przy ul. Mostowej
  Kultura, Miasto, Sport
  Trzy spektakle w ramach Festiwalu Teatrów Ulicznych, plebiscyt Toruńskie Gwiazdy 2020, piknik sztuki w Kaszczorku, wieczorne rejsy toruńskich flisaków - tak zapowiada się najbliższy weekend w Toruniu.
 • Uczennica w masce pochylona nad kartką papieru
  Miasto
  Po decyzji rządu dotyczącej powrotu uczniów do szkół od 1 września 2020 r. miasto intensywnie przygotowuje się do organizacji pracy placówek oświatowych w nowych warunkach.
 • Miasto
  Na terenie Torunia i powiatu toruńskiego potwierdzono 237 przypadków zarażenia koronawirusem. Kwarantanną objęto 374 osoby, a 172 powróciło do zdrowia. Od początku trwania pandemii odnotowano 20 zgonów.
 • Sygnalizacja świetlna na przebudowywanym placu Rapackiego
  Inwestycje, Miasto
  Informujemy, że w czwartek 6 sierpnia 2020 r. w godzinach popołudniowych na terenie budowy w rejonie placu Rapackiego i pl. Niepodległości nastąpiła awaria sygnalizacji świetlnej. Trwa jej usuwanie.
 • Sanitariusze w kombinezonach z noszami
  Miasto
  Województwo Kujawsko-Pomorskie realizuje projekt, w ramach którego możliwe jest przeprowadzenia testów na koronawirusa wśród pracowników publicznych podmiotów leczniczych z naszego województwa.
 • Plakat promujący Auto Skyway Festival. Lotnisko. Toruń. Województwo Kujawsko-Pomorskie.
  Kultura, Miasto
  Świetlny pokaz motocross, szpaler fontann i projekcja na gigantycznych głowach, astronomiczny mapping na balonie czy kilkudziesięciometrowa instalacja z ekranów LED – te i wiele innych instalacji z zakresu sztuki światła czekają na zmotoryzowanych widzów „Auto Skyway Festival. Lotnisko. Toruń. Województwo Kujawsko-Pomorskie.”.
 • Toruńskie Centrum Świaczeń Rodzinie wypłaciło już ponad 1,6 mln zł w ramach świadczenia "Dobry start".
 • Przypominamy, że dzisiaj (6.08) od godz. 21.00 do jutra (7.08) do godz. 5.00 na remontowanym moście Piłsudskiego w Toruniu obowiązywał będzie ruch wahadłowy.
 • O planach Żużlowej Reprezentacji Polski na kolejne miesiące 2020 r. była mowa 5 sierpnia 2020 r. na toruńskiej Motoarenie.
 • MZK uruchomi dodatkowy kurs tramwaju nr 5 w związku z czwartkowym meczem Apatora Toruń z TŻ Ostrovia.
 • Biuro Programu „Niepodległa” ogłosiło wyniki naboru w ramach programu dotacyjnego „Koalicje dla Niepodległej #wiktoria 1920”. Dofinansowanie otrzymało Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy, które w październiku zaprosi na dwudniowy festiwal nauki związany z militarną historią Torunia.
 • Przypominamy, że od 1 sierpnia 2020 r. Strefa Płatnego Parkowania w Toruniu została poszerzona. Do SPP Podstrefy "B" zaliczono 238 dodatkowych miejsc parkingowych zbudowanych w 2019 roku.
 • Woda dostarczana przez Toruńskie Wodociągi jest przydatna do spożycia - stwierdził Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Toruniu.
 • Na pokaz kulinarny w wykonaniu Bogdana Gałązki zaprasza w piątek 7 sierpnia 2020 r. Muzeum Toruńskiego Piernika przy ul. Strumykowej. Początek o godz.17:00.