Ferie w WOAK-u | www.torun.pl

Serduszko w kolorze ukraińskiej flagi - niebieski i żółty, poziomy pas.

Flaga Unii Europejskiej. Żółte gwiazdki ułożone w okrąg na niebieskim tle. Pod flagą napis Unia Europejska.

Ferie w WOAK-u

Data wydarzenia
-
logo WOAK
Opis wydarzenia: 

Warsztaty on-line z różnych dziedzin aktywności artystycznej dla dzieci i młodzieży. Udział bezpłatny. Liczba miejsc ograniczona.

W pierwszej połowie stycznia instruktorzy WOAK-u zapraszają dzieci i młodzież na prowadzone zdalnie warsztaty artystyczne. Spotkania dla najmłodszych dzieci (4-6 lat) trwają około 30 minut, dłuższe są zajęcia dla dzieci starszych i młodzieży – od 45 do 90 minut. Wśród kilkunastu różnych propozycji każdy znajdzie coś dla siebie: zarówno miłośnicy teatru we wszelkich jego odmianach, pasjonaci fotografii, jak i dzieci szukające form wyrazu dla swojej nieposkromionej ekspresji muzycznej.

4 stycznia, godz. 11:00 ABC fotografowania – warsztaty dla młodzieży od 12 lat, zajęcia prowadzi Stanisław Jasiński. Udział bezpłatny. Liczba miejsc ograniczona.
Do każdego cyfrowego aparatu fotograficznego dołączona jest obszerna instrukcja obsługi. Jednak mało kto przez nią przebrnął. Podczas warsztatów dowiesz się wszystkiego, co niezbędne dla początkującego fotografa. Poznasz budowę aparatu, jego podstawowe programy, a także rodzaje obiektywów. Dowiesz się, czym jest czułość matrycy, jaka jest zależność między przysłoną obiektywu i czasem otwarcia migawki oraz jak uzyskać głębię ostrości. Dzięki tej elementarnej wiedzy bezstresowo rozpoczniesz swoją przygodę z fotografią.

5 stycznia, godz. 11:00 Uwolnij kreatywność – warsztaty dla młodzieży w wieku 13-15 lat, zajęcia prowadzą: Ireneusz Maciejewski i Grzegorz Kaźmierski. Udział bezpłatny. Liczba miejsc ograniczona.
Fotografować może dziś każdy, ale nie każdy wie, że nawet najprostszym aparatem można zrobić atrakcyjne i niebanalne zdjęcie. Wystarczy uwolnić swoją kreatywność! Zdradzimy kilka pomysłów na niekonwencjonalne fotografie. Wykorzystaj zasoby techniczne sprzętu, którym dysponujesz i dodaj do tego potencjał, który posiadasz – Twoją kreatywność.

7 stycznia, godz: 10:00 Rytmiczne króliczki – warsztaty dla rodzin z dziećmi w wieku 4-6 lat, zajęcia prowadzą: Grzegorz Kaźmierski i Agnieszka Zakrzewska. Udział bezpłatny. Liczba miejsc ograniczona.
Połączenie muzyki, ćwiczeń ruchowych i śpiewania to dobra zabawa. Podczas warsztatów uwolnimy wyobraźnię i stworzymy wspólnie rytmiczne formy muzyczne. Poprzez ćwiczenia oparte na tupaniu i stukaniu dzieci pobudzą swoją koncentrację oraz kreatywność. Działania będą oparte na zabawie uruchamiającej wyobraźnię młodych uczestników zajęć.

7 stycznia, godz. 11:00 Prawie poprawna fotografia – warsztaty dla młodzieży od 12 lat, zajęcia prowadzi Stanisław Jasiński. Udział bezpłatny. Liczba miejsc ograniczona.
Fotografując staramy się uchwycić w kadrze wszystko, co najważniejsze. Jednak nie zawsze jesteśmy zadowoleni z końcowego efektu. Żeby robić coraz lepsze zdjęcia, warto doskonalić swoje umiejętności. Podczas warsztatów nauczycie się komponować obraz fotograficzny, kadrować w taki sposób, aby kadry nie były zbyt szerokie albo zbyt ciasne oraz dobierać parametry ekspozycji do oczekiwanych efektów artystycznych fotografii. Poznacie zasady, które warto stosować, wykorzystując lampę błyskową. Dowiecie się też jak wykonywać portrety i zdjęcia grupowe na tle architektury lub krajobrazu, aby nie uległa deformacji sylwetka bądź kształt twarzy.

8 stycznia, godz. 10:00 Zaklinacze deszczu – warsztaty dla dzieci i młodzieży w wieku 7-11 lat, zajęcia prowadzą: Grzegorz Kaźmierski i Agnieszka Zakrzewska. Udział bezpłatny. Liczba miejsc ograniczona.
Czy wiecie, że patagońscy Indianie w czasie suszy muzyką przywoływali deszcz? Wykorzystywali do tego specjalny instrument perkusyjny – kij deszczowy, zwany również zaklinaczem deszczu albo deszczownicą. Podczas warsztatów pokażemy Wam, jak samodzielnie skonstruować kij deszczowy, podpowiemy jak go udekorować w stylu indiańskim. Na zakończenie nauczymy Was gry na tym instrumencie, może uda się Wam przywołać śnieg.

8 stycznia, godz. 11:30 Uwolnij kreatywność – warsztaty dla młodzieży w wieku 16-18 lat, zajęcia prowadzą: Ireneusz Maciejewski i Grzegorz Kaźmierski. Udział bezpłatny. Liczba miejsc ograniczona.
Fotografować może dziś każdy, ale nie każdy wie, że nawet najprostszym aparatem można zrobić atrakcyjne i niebanalne zdjęcie. Wystarczy uwolnić swoją kreatywność! Zdradzimy kilka pomysłów na niekonwencjonalne fotografie. Wykorzystaj zasoby techniczne sprzętu, którym dysponujesz i dodaj do tego potencjał, który posiadasz – Twoją kreatywność.

10 stycznia, godz. 11:00 Rodzinny interaktywny spacer on-line – dla rodzin z dziećmi w różnym wieku (od 4 lat). Prowadzący: Agnieszka Zakrzewska, Grzegorz Kaźmierski, Ireneusz Maciejewski. Udział bezpłatny. Liczba miejsc ograniczona.
Zapraszamy rodziny z dziećmi w różnym wieku na spacer on-line. Będzie to nietypowe spotkanie, bo każda rodzina odbędzie spacer po własnej okolicy. Łączyć się będziemy za pomocą telefonów komórkowych i zainstalowanej na nich platformie ZOOM. Wspólną przestrzeń spotkania stworzą również temat spaceru oraz wykonywane w jego trakcie kreatywne zadania i ćwiczenia.

11 stycznia, godz. 9:30 Teatr w pudełku – warsztaty dla dzieci i młodzieży w wieku 7-11 lat, zajęcia prowadzi Agnieszka Zakrzewska. Udział bezpłatny. Liczba miejsc ograniczona.
Warsztaty scenograficzne, podczas których wspólnie wybierzemy lub wymyślimy teatralną historię, a następnie zbudujemy dla niej bardzo teatralne tło. Zwykłe pudełko np. po butach zamienimy w miniaturowy teatr ze scenografią do naszej historii. Być może uda się nam również powołać do życia głównych bohaterów.

11 stycznia, godz. 11:30 warsztaty dla młodzieży w wieku 12-14 lat, zajęcia prowadzi Agnieszka Zakrzewska. Udział bezpłatny. Liczba miejsc ograniczona.
Warsztaty scenograficzne podczas których wspólnie wybierzemy lub wymyślimy teatralną historię, a następnie zbudujemy dla niej bardzo teatralne tło. Zwykłe pudełko np. po butach zamienimy w miniaturowy teatr ze scenografią do naszej historii. Być może uda się nam również powołać do życia głównych bohaterów.

12 stycznia, godz. 10:00 Niestraszne straszydło – warsztaty dla rodzin z dziećmi w wieku 4-6 lat, zajęcia prowadzi Agnieszka Zakrzewska. Udział bezpłatny. Liczba miejsc ograniczona.
Podczas spotkania stworzymy i ożywimy „niestraszne straszydła”. Będzie to świetna zabawa z wyobraźnią, nauka tworzenia lalki z papieru oraz kreowania prostych i niestrasznych historii z życia straszydeł.

12 stycznia, godz. 11:00 Niestraszne straszydło – warsztaty dla dzieci i młodzieży w wieku 7-11 lat, zajęcia prowadzi Agnieszka Zakrzewska. Udział bezpłatny. Liczba miejsc ograniczona.
Podczas spotkania stworzymy i ożywimy „niestraszne straszydła”. Będzie to świetna zabawa z wyobraźnią, nauka tworzenia lalki z papieru oraz kreowania prostych i niestrasznych historii z życia straszydeł.

13 stycznia, godz. 9:30 Bajkowisko – warsztaty dla rodzin z dziećmi w wieku 4-6 lat, zajęcia prowadzi Agnieszka Zakrzewska. Udział bezpłatny. Liczba miejsc ograniczona.
Będzie to spotkanie z opowieścią. Wzbudzimy uważność i nastawimy się na aktywne słuchanie. Rozciągniemy naszą wyobraźnię w trakcie kreatywnych ćwiczeń i zadań oscylujących wokół bajkowej historii.

13 stycznia, godz. 10:30 Chodź na słówko – warsztaty dla dzieci i młodzieży w wieku 7-11 lat, zajęcia prowadzi Agnieszka Zakrzewska. Udział bezpłatny. Liczba miejsc ograniczona.
Będzie to spotkanie z opowieścią. Wzbudzimy uważność i nastawimy się na aktywne słuchanie. Rozciągniemy naszą wyobraźnię w trakcie kreatywnych ćwiczeń i zadań oscylujących wokół bajkowej historii. Następnie z pomocą ciekawych teatralnych rozwiązań i przydatnych „gadżetów” zbudujemy własną opowieść.

13 stycznia, godz. 11:30 Szepnij słówko – warsztaty dla młodzieży w wieku 12-14 lat, zajęcia prowadzi Agnieszka Zakrzewska. Udział bezpłatny. Liczba miejsc ograniczona.
Podczas warsztatów wkroczymy w niesamowity świat opowieści z całego świata. Wzbudzimy w sobie uważność, nastawimy się na aktywne słuchanie oraz rozciągniemy wyobraźnię, by z pomocą ciekawych teatralnych rozwiązań i przydatnych „gadżetów” zbudować własną opowieść. Dowiemy się jak opowiadać, by inni słuchali z zapartym tchem. 

14 stycznia, godz. 9:30 W cieniu ukryte – warsztaty dla dzieci i młodzieży w wieku 7-11 lat, zajęcia prowadzi Agnieszka Zakrzewska. Udział bezpłatny. Liczba miejsc ograniczona.
Warsztaty teatru cieni, dzięki którym zaczarujemy lub odczarujemy rzeczywistość, przeniesiemy się w dalekie teatralne światy i sprawdzimy, co kryje się w cieniu. Podczas pierwszego spotkania zbudujemy pudełkową przestrzeń do zabawy teatrem cieni oraz proste lalki papierowe.

14 stycznia, godz. 11:00 W cieniu ukryte – warsztaty dla młodzieży w wieku 12-14 lat, zajęcia prowadzi Agnieszka Zakrzewska. Udział bezpłatny. Liczba miejsc ograniczona.
Warsztaty teatru cieni, dzięki którym zaczarujemy lub odczarujemy rzeczywistość, przeniesiemy się w dalekie teatralne światy i sprawdzimy, co kryje się w cieniu. Podczas spotkania zbudujemy pudełkową przestrzeń do zabawy teatrem cieni oraz proste lalki papierowe.

15 stycznia, godz. 10:00 Domowy Teatr Przedmiotu – warsztaty dla młodzieży w wieku 13-15 lat, zajęcia prowadzi Ireneusz Maciejewski. Udział bezpłatny. Liczba miejsc ograniczona.
Jak stworzyć artystyczny, autorski teatr w domowych warunkach i nie wydać ani złotówki? Reżyser-lalkarz zainspiruje uczestników do stworzenia spektaklu w domowych warunkach przy pomocy przedmiotów znajdujących się w domu. Na postawie krótkiej scenki dramatycznej stworzymy wielki teatr domowy, w którym wykorzystamy przedmioty znajdujące się w pobliżu uczestnika warsztatów. Doświadczysz, że teatr można tworzyć w każdych warunkach, trzeba jedynie otworzyć wyobraźnię.

15 stycznia, godz. 11:00 Reżyseria chaosu, czyli zanim coś zrobisz, pomyśl odwrotnie - warsztaty dla młodzieży w wieku 16-18 lat, zajęcia prowadzi Ireneusz Maciejewski. Udział bezpłatny. Liczba miejsc ograniczona.
Chcesz nauczyć się myśleć jak reżyser? Masz odwagę popracować z prawdziwym reżyserem? Te warsztaty są właśnie dla Ciebie. Podczas spotkania z profesjonalnym reżyserem dowiesz się na czym polega – i jak wygląda – praca reżysera w teatrze i filmie. Wspólnie przeanalizujemy i przećwiczymy kilka podstawowych zasad pracy reżysera z aktorem. Następnie zrealizujemy krótką scenkę teatralną, na podstawie której powstaną różne, odmienne etiudy.

Szczegółowe informacje o warsztatach oraz harmonogram Ferii w WOAK-u znaleźć można na stronie internetowej www.woak.torun.pl

Wszystkie zajęcia mają charakter interaktywny, dlatego  liczba uczestników poszczególnych warsztatów jest ograniczona. Prosimy o wsześniejsze zapisy.

Data: 
04.01.2021 (Całodzienne) — 15.01.2021 (Całodzienne)
Miejsce: 
online
Kategoria wydarzenia: 
Warsztaty
Położenie: 

Najbliższe wydarzenia

Najczęściej czytane aktualności

  • Kultura, Miasto
    Wicemistrz Świata, zwycięzca i najlepszy zawodnik siatkarskich Mistrzostw Europy, czterokrotny zdobywca Ligi Mistrzów Wilfredo Leon dołączył do Piernikowej Alei Gwiazd!
  • Kobieta w niebieskiej sukience z psem na smyczy wchodzi do parku
    Eko, Miasto
    Zaciszny i gęsto porośnięty zielenią jest park kieszonkowy "Fiński relaks" na lewobrzeżu. Odwiedziliśmy go w czerwcu 2024 r.
  • Miasto, Sport
    Od piątku 21 czerwca 2024 r. otwarte zostały baseny letnie prowadzone przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Toruniu.
  • Miasto, MZK
    24 czerwca 2024 r. rusza konkurs na nazwę toruńskiej karty miejskiej z uwzględnieniem biletu elektronicznego w komunikacji miejskiej.
  • Krystian Pesta w Piernikowej Alei Gwiazd
    Kultura, Miasto
    Znany aktor teatralny i filmowy, Krystian Pesta, 22 czerwca 2024 r. odsłonił swoją „katarzynkę” w Piernikowej Alei Gwiazd.
  • Prezydent Paweł Gulewski nakłada łańcuch nowemu Królowi Kurkowemu
    Kultura, Miasto
    Władysław Kołybski jest nowym Królem Kurkowym w Toruniu. Godność tę objął 23 czerwca 2024 r. podczas uroczystości z okazji 25-lecia reaktywowanego Kurkowego Bractwa Strzeleckiego w Toruniu.
  • 12 drużyn w dwóch kategoriach wiekowych wzięło udział w pierwszym wakacyjnym amatorskim turnieju koszykówki TORUŃ 3x3 STREETBALL CHALLENGE.
  • W pierwszą sobotę wakacji była okazja, by potrenować z najlepszymi sportowcami na obiekcie sportowym na lewobrzeżu Torunia.
  • W sobotę 22 czerwca 2024 r. odbyło się pierwsze z wakacyjnych spotkań toruńskich rolkarzy pod hasłem Nightskating 2024. W wydarzeniu wzięło udział ponad stu uczestników.
  • 24 czerwca 2024 r. rusza konkurs na nazwę toruńskiej karty miejskiej z uwzględnieniem biletu elektronicznego w komunikacji miejskiej.
  • Władysław Kołybski jest nowym Królem Kurkowym w Toruniu. Godność tę objął 23 czerwca 2024 r. podczas uroczystości z okazji 25-lecia reaktywowanego Kurkowego Bractwa Strzeleckiego w Toruniu.
  • Znany aktor teatralny i filmowy, Krystian Pesta, 22 czerwca 2024 r. odsłonił swoją „katarzynkę” w Piernikowej Alei Gwiazd.
  • I stało się! Od piątku 21 czerwca Bulwar Filadelfijski został wyłączony z ruchu kołowego na cały weekend aż do niedzielnego wieczora.
  • Podczas Dni Torunia 2024 r. w naszym mieście przebywa grupa mieszkańców partnerskiej Getyngi, wśród nich emerytowani przedstawiciele getyńskiego magistratu.