Koronawirus, Informacje lokalne | www.torun.pl

Koronawirus, Informacje lokalne

Koronawisus, bieżące informacje

 • kadr ze spotu promującego akcję
  Biznes, Koronawirus, Miasto
  Podwójną pomoc: restauratorom oraz osobom ubogim oferuje TVN Grupa Discovery. Chętni do udziału w akcji przedsiębiorcy branży gastronomicznej mogą zgłosić swój udział do 25 listopada 2020 r.
 • Na zdjęciu: strzykawka medyczna
  Koronawirus, Miasto
  25 listopada 2020 roku Miejska Przychodnia Specjalistyczna rozpocznie szczepienia przeciwko grypie dla mieszkańców w ramach „Programu szczepień ochronnych przeciwko grypie dla mieszkańców Torunia po 65 roku życia na lata 2015-2020”.
 • Na zdjęciu: gala Mecenasa Toruńskiego Sportu 2019 w Dworze Artusa
  Koronawirus, Sport
  W związku z sytuacją epidemiczną, coroczna Gala Mecenasa Toruńskiego Sportu 2020 odbędzie się, nie jak planowano pod koniec 2020 roku, a dopiero w roku 2021.
 • Grafika nowe statystyki COVID-19, 22.11.2020
  Koronawirus, Miasto
  W ciągu ostatniej doby przybyły 94 osoby zakażone SARS-CoV-2 w Toruniu. Od początku pandemii zanotowano w naszym mieście 6425 zakażeń.
 • Na zdjęciu Rynek Staromiejski, na dole niebieski pasek z napisem Toruń dla przedsiębiorców
  Biznes, Koronawirus, Miasto
  Miasto Toruń rozszerza program pomocowy „Toruń dla przedsiębiorców”.
 • Grafika nowe statystyki COVID-19, 21.11.2020
  Koronawirus, Miasto
  W ciągu ostatniej doby przybyły 123 osoby zakażone SARS-CoV-2 w Toruniu. Od początku pandemii zanotowano w naszym mieście 6331 zakażeń.
 • Grafika ilustracyjna.
  Koronawirus, Miasto
  Ponad 60 wolontariuszy - członków toruńskich organizacji pozarządowych oraz osób niezrzeszonych - stale współpracuje z toruńskim MOPR-em pomagając osobom starszym, niepełnosprawnym i samotnym, pozbawionym wsparcia rodziny i pozostającym w domach w związku zagrożeniem spowodowanym pandemią.
 • Na zdjęciu parking samochodowy ze znakiem informacyjnym pionowym Parkomat Podstrefa B
  Biznes, Koronawirus, Miasto
  Pojazdy, które dowożą posiłki przygotowywane przez toruńskich gastronomów, zostaną zwolnione z każdorazowej opłaty za parkowanie w Strefie Płatnego Parkowania, wykupując w zamian abonament.
 • Na zdjęciu kamienice przy ul. Szerokiej w Toruniu wieczorem
  Koronawirus, Miasto
  19 listopada 2020 r. podczas sesji Rady Miasta Torunia zmieniony został termin składania wniosków o dotację na prace konserwatorskie, restauratorskie lub roboty budowlane przy zabytku wpisanym do rejestru zabytków lub znajdującym się w gminnej ewidencji zabytków na terenie Torunia.
 • Na zdjęciu prezydent Torunia Michał Zaleski przemawia w Dworze Artusa podczas uroczystości wręczenia Nagród Prezydenta Torunia
  Koronawirus, Miasto
  Prezydent Michał Zaleski podjął decyzję o przełożeniu uroczystości wręczenia Nagrody Prezydenta Torunia za rok 2019. Wyróżnienia za szczególne osiągnięcia lub za całokształt działalności zeszłorocznej przyznane zostaną prawdopodobnie w 2021 roku.
 • Na zdjęciu wejście do lokalu, na drzwiach przywieszona kartka z napisem zamknięte do odwołania #zostań w domu
  Biznes, Miasto
  Zostanie udzielona obniżka czynszu w wysokości 90% dla najemców gminnych lokali użytkowych – tak zadecydowała 19 listopada 2020 r. Rada Miasta Torunia.
 • grafika dziennych zakażeń w Toruniu na 19.11.2020
  Koronawirus, Miasto
  Dane Państwowego Wojewódzkiego Inspektora Sanitarnego pokazują, że w ciągu ostatniej doby w Toruniu przybyło 75 przypadków zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2. Aż 9 osób zmarło w wyniku choroby.
 • grafika dziennego przyrostu zakażeń na 18.11.2020
  Koronawirus, Miasto
  Dane Państwowego Wojewódzkiego Inspektora Sanitarnego pokazują, że w ciągu ostatniej doby w Toruniu przybyło 66 przypadków zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2, potwierdzono też, że 420 osób wyzdrowiało.
 • Zdjęcie szyby w restauracji z informacją o zamknięciu
  Biznes, Miasto
  Prezydent Michał Zaleski 17 listopada 2020 r. spotkał się z przedstawicielami toruńskiej branży gastronomicznej. Omawiano postulaty przedsiębiorców związane z ograniczeniami funkcjonowania branży wynikającymi z pandemii.
 • Na zdjęciu: grafika z danymi epidemicznymi na 17 listopada
  Koronawirus
  Dane Państwowego Wojewódzkiego Inspektora Sanitarnego pokazują, że w ciągu ostatniej doby w Toruniu przybyło 78 pryzpadków zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2, potwierdzone dodatnim wynikiem testu. Od początku pandemii zanotowano w naszym mieście 5933 zakażeń.
 • infografika nt. nowego numeru z sanepidu
  Koronawirus, Miasto
  O nałożeniu kwarantanny poinformuje nas obecnie telefonicznie automat. Powstała również ogólnopolska infolinia do kontaktu z sanepidem.
 • Na zdjęciu: grafika promująca Światowy Tydzień Przedsiębiorczości
  Biznes, Koronawirus
  Od 16 do 22 listopada 2020 r. potrwa Światowy Tydzień Przedsiębiorczości. Koordynatorem ogólnopolskiego wydarzenia w Toruniu jest Centrum Wsparcia Biznesu. Tegoroczna edycja prowadzona jest pod hasłem „Nowa Normalność” i odbywa się w formule online. Udział we wszystkich organizowanych zdalne szkoleniach i warsztatach jest bezpłatny.
 • Na zdjęciu: laska przewodniczące i herb Torunia na ekranie komputera
  Koronawirus, Miasto
  19 listopada 2020 roku o godz. 10:00 rozpocznie się 24. sesja Rady Miasta Torunia.
 • Grafika pokazuje liczbę zakażeń Covid-19 w Toruniu w dniu 16.11.2020 r.
  Koronawirus, Miasto
  W ciągu ostatniej doby, zgodnie z raportem PWIS, w Toruniu przybyły 154 zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2, potwierdzone dodatnim wynikiem testu. Od początku pandemii zanotowano w naszym mieście 5855 zakażeń.
 • Grafika informacyjna o koronawirusie w Toruniu
  Koronawirus, Miasto
  14 listopada 2020 roku w Toruniu wykryto kolejne 124 osoby zarażone koronawirusem – od początku pandemii zaraziło się 5540 torunian. Znacznie zwiększyła się liczba osób wyleczonych, aż o 520 przypadków. Niestety, zmarło kolejnych 5 osób.
 • Zawodnik Twardych Pierników przedziera się z piłką między zawodnikami przeciwnej drużyny
  Miasto, Sport
  We wtorek 17 listopada 2020 r. o godz. 18:00 drużyna Polskiego Cukru Toruń podejmie w zaległym meczu VIII kolejki drużynę PGE Spójni Stargard. Mecz pierwotnie miał odbyć się w połowie października.
 • Na zdjęciu: mężczyzna z kartonem maseczek wielorazowych
  Koronawirus, Miasto
  Każdy, kto do końca roku przekaże darowiznę na rzecz walki z pandemią koronawirusa, będzie mógł ją odliczyć w podwójnej wysokości od dochodu.
 • Grafika promująca konkurs Mikrowsparcie on-line
  Kultura, Miasto
  Znamy projekty, które zwyciężyły w konkursie "Mikrowsparcie on-line" na działania edukacyjne, pokazy i występy odbywające się w internecie, skierowane do dzieci w wieku 3-12 lat.
 • Na zdjęciu wejście do lokalu, na drzwiach przywieszona kartka z napisem zamknięte do odwołania #zostań w domu
  Biznes, Miasto
  O tym, czy udzielona zostanie pomoc w formie obniżki czynszu dla najemców gminnych lokali użytkowych, zadecyduje na najbliższej sesji 19 listopada 2020 r. Rada Miasta Torunia.
 • na zdjęciu: prezydent Michał Zaleski w trakcie konferencji prasowej
  Koronawirus, Miasto
  12 listopada 2020 roku podczas konferencji prasowej prezydent Torunia Michał Zaleski przedstawił dziennikarzom wybrano projekty uchwał, które znajdą się w programie najbliższej sesji Rady Miasta Torunia.
 • Na zdjęciu: grafika z danymi epidemicznymi na 12 listopada 2020 r.
  Koronawirus, Miasto
  12 listopada 2020 roku w Toruniu wykryto kolejne 159 osób zarażonych koronawirusem – od początku pandemii zaraziło się 5217 torunian. Z COVID-19 zmaga się 3118 osób.
 • Na zdjęciu: grafika dotycząca nowych zachorowań na COVID-19
  Koronawirus
  11 listopada 2020 roku w Toruniu wykryto kolejne 83 osoby zarażone koronawirusem – od początku pandemii zaraziło się 5058 torunian. Z COVID-19 zmaga się 2959 osób mieszkańców miasta, o 658 osób mniej niż wczoraj. Państwowy Wojewódzki Inspektorat Sanitarny w Bydgoszczy informuje o 742 nowych przypadkach powrotu do zdrowia.
 • Na zdjęciu: wykres przedstawiający liczbę zakażonych koronawirusem, wyleczonych i ofiar śmiertelnych w Toruniu od początku pandemii
  Koronawirus
  10 listopada 2020 roku podczas konferencji prasowej prezydent Torunia Michał Zaleski przedstawił aktualną sytuację epidemiczną w mieście. Zachęcił także do wywieszania biało-czerwonych flag na prywatnych domach z okazji święta 11 listopada .
 • Koronawirus, Miasto
  Na podstawie decyzji podjętej przez Wojewodę Kujawsko-Pomorskiego od wczoraj, 9 listopada 2020 r. w Specjalistycznym Szpitalu Miejskim im. Mikołaja Kopernika przygotowanych zostało osiemnaście łóżek dla osób chorujących na COVID-19.
 • Ma zdjęciu: grafika promująca konfernecję gastronomiczną
  Koronawirus, Miasto
  Jesienna edycja Konferencji Kryzysowej MADE FOR Restaurant odbędzie się w formule online. Transmisja ze spotkania ekspertów z branży zaplanowana została na 16 listopada 2020 r.

Strony

Najczęściej czytane aktualności

 • Na zdjęciu Johnny Depp ze statuetką Złotej Żaby
  Kultura, Miasto
  W tym roku ze względu na pandemię uroczystość zakończenia festiwalu EnergaCamerimage odbyła się w nowej, wirtualnej formie. 21 listopada 2020 r. przed ekranami komputerów poznaliśmy zwycięzców statuetek Złotej, Srebrnej i Brązowej Żaby. Pierwsze miejsce w Konkursie Głównym uzyskał Joshua James Richards za zdjęcia do filmu „Nomadland”. To nie...
 • Grafika nowe statystyki COVID-19, 22.11.2020
  Koronawirus, Miasto
  W ciągu ostatniej doby przybyły 94 osoby zakażone SARS-CoV-2 w Toruniu. Od początku pandemii zanotowano w naszym mieście 6425 zakażeń.
 • Graika rządowa z napisem 100 dni solidarności w walce z COVID-19
  Biznes, Koronawirus, Miasto
  21 listopada 2020 r. na konferencji prasowej premier Mateusz Morawiecki przedstawił plan działania przeciwko rozprzestrzenianiu się koronawirusa na najbliższe 100 dni. Wprowadzone zostały nowe uregulowania dot. galerii handlowych, ferii zimowych oraz podjęto decyzję o dalszym nauczaniu zdalnym w szkołach.
 • Na zdjęciu Rynek Staromiejski, na dole niebieski pasek z napisem Toruń dla przedsiębiorców
  Biznes, Koronawirus, Miasto
  Miasto Toruń rozszerza program pomocowy „Toruń dla przedsiębiorców”.
 • Grafika nowe statystyki COVID-19, 21.11.2020
  Koronawirus, Miasto
  W ciągu ostatniej doby przybyły 123 osoby zakażone SARS-CoV-2 w Toruniu. Od początku pandemii zanotowano w naszym mieście 6331 zakażeń.
 • Grafika ilustracyjna.
  Koronawirus, Miasto
  Ponad 60 wolontariuszy - członków toruńskich organizacji pozarządowych oraz osób niezrzeszonych - stale współpracuje z toruńskim MOPR-em pomagając osobom starszym, niepełnosprawnym i samotnym, pozbawionym wsparcia rodziny i pozostającym w domach w związku zagrożeniem spowodowanym pandemią.
 • Ze względu na nauczanie zdalne wprowadzone w trakcie pandemii COVID-19 Ministerstwo Edukacji Narodowej informuje o zmianach wymagań na egzaminach ósmoklasisty i maturalnych. Zanim zmiany zostaną ogłoszone, zespoły robocze pracujące nad wymaganiami czekają na opinie nauczycieli. Do 27 listopada ministerialni eksperci czekają na wiadomości w ramach...
 • Mimo że Centrum Sztuki Współczesnej, jak wszystkie instytucje kultury, jest obecnie zamknięte, czynną tam wystawę fotografii "Helmut Newton: Lubię silne kobiety" można oglądać wirtualnie.
 • Pojazdy, które dowożą posiłki przygotowywane przez toruńskich gastronomów, zostaną zwolnione z każdorazowej opłaty za parkowanie w Strefie Płatnego Parkowania, wykupując w zamian abonament.
 • 19 listopada 2020 r. podczas sesji Rady Miasta Torunia zmieniony został termin składania wniosków o dotację na prace konserwatorskie, restauratorskie lub roboty budowlane przy zabytku wpisanym do rejestru zabytków lub znajdującym się w gminnej ewidencji zabytków na terenie Torunia.
 • Od poniedziałku 23 listopada 2020 r. przez cały sezon wymiany opon nasz serwis ogumienia działający w zajezdni autobusowej przy ul. Legionów 220 jest czynny dłużej – od godz. 7:00 do 21:00.
 • 19 listopada 2020 roku podczas sesji Rady Miasta Torunia prezydent Michał Zaleski przedstawił radnym szereg informacji dotyczących funkcjonowania miasta: wydarzeń, jakie odbyły się w mieście i walki z pandemią COVID-19.
 • Od najbliższej niedzieli (22 listopada) od godziny 13:00 zostaną wprowadzone zmiany w ruchu na moście J. Piłsudskiego.
 • Prezydent Michał Zaleski podjął decyzję o przełożeniu uroczystości wręczenia Nagrody Prezydenta Torunia za rok 2019. Wyróżnienia za szczególne osiągnięcia lub za całokształt działalności zeszłorocznej przyznane zostaną prawdopodobnie w 2021 roku.