Kwalifikacje kluczem do przyszłości osób niepracujących | www.torun.pl

Serduszko w kolorze ukraińskiej flagi - niebieski i żółty, poziomy pas.

Flaga Unii Europejskiej. Żółte gwiazdki ułożone w okrąg na niebieskim tle. Pod flagą napis Unia Europejska.

Kwalifikacje kluczem do przyszłości osób niepracujących

Tytuł projektu:
Kwalifikacje kluczem do przyszłości osób niepracujących.

Program Operacyjny:
Program Operacyjny Kapitał Ludzki
Priorytet VI - Rynek pracy otwarty dla wszystkich
Działanie 6.1 "Poprawa dostępu do zatrudnienia oraz wspieranie aktywności zawodowej w regionie"
Poddziałanie 6.1.1 "Wsparcie osób pozostających bez zatrudnienia na regionalnym rynku pracy"

Źródła finansowania:
Europejski Fundusz Społeczny (85%), Budżet Państwa (15%)

Wartość projektu:
371 222,60 zł

Kwota dofinansowania:
371 222,60 zł

Termin realizacji:
od 15.04.2009 r. do 15.03.2010 r.

Cel:
Celem ogólnym projektubyło podniesienie poziomu aktywności zawodowej i zdolności do zatrudnienia osób do 25 roku życia oraz osób pow. 50 roku życia nieaktywnych zawodowo, zamieszkujących w gminach wiejskich i miejsko-wiejskich oraz małych miastach (do 25 tys. mieszkańców) – Gminy: Skrwilno, Kikół, Lisewo, Płużnica, Rypin, Radomin.

Grupa docelowa:
Projekt skierowany był do osób nieaktywnych zawodowo w wieku do 25 lat – 75 osób oraz powyżej 50 roku życia – 15 osób, wszystkie zamieszkujące w gminach miejskich, miejsko-wiejskich i małych miastach (do 25 tys. mieszkańców) województwa kujawsko-pomorskiego.

Główne działania:
Udzielenie kompleksowego wsparcia uczestników projektu w postaci indywidualnych i grupowych działań doradczych i szkoleniowych. Beneficjenci zostali wyłonieni po przeprowadzeniu akcji promocyjnej i rekrutacji. Uczestniczyli w kursach, które skończyły się egzaminem zewnętrznym lub wewnętrznym:

  • fryzjer z elementami sztuki makijażu i wizażu, 
  • elektryk, 
  • barman, barista (sztuka parzenia kawy i herbaty), 
  • florysta. 

Ponadto uczestnicy zostali objęci doradztwem zawodowym.

Osiągnięte rezultaty:
Przeszkolenie 80 osób, które będą mogły podjąć pracę poza rolnictwem.

Realizator:
Centrum Kształcenia Ustawicznego w Toruniu – Lider; Partner – Fundacja "Polska Wieś 2000"

Projekt zakończony pod względem rzeczowym i finansowym.

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

Metryczka projektu
Okres programowania: 
Okres programowania 2007-2013
Fundusz: 
Europejski Fundusz Społeczny
Program: 
Program Operacyjny Kapitał Ludzki
Typ projektu: 
Projekt konkursowy
Grupa docelowa: 
Osoby dorosłe podnoszące kwalifikacje zawodowe
Osoby zagrożone wykluczeniem społecznym
Tematyka projektu: 
Podniesienie kwalifikacji zawodowych
Przeciwdziałanie wykluczeniu społecznemu
Realizator: 
Centrum Kształcenia Ustawicznego

Najczęściej czytane aktualności

  • Tereny zielone w Toruniu
    Eko, Miasto
    Miasto Toruń kontynuuje lokalne opryski przeciwko meszkom i komarom. Sytuacja na terenach zielonych jest na bieżąco monitorowana.
  • Komunikacja miejska na długi weekend
    Miasto, MZK
    W czasie wydłużonego weekendu (30 maja - 2 czerwca br.) w Toruniu inaczej będzie funkcjonowała komunikacja miejska.
  • Miasto
    W dniu wyborów do Parlamentu Europejskiego, 9 czerwca 2024 r., osoby z niepełnosprawnością zamieszkałe na terenie miasta Torunia będą mogły skorzystać z bezpłatnych przewozów do i z lokali wyborczych w godz. 7:00-21:00. Organizatorem transportu jest Urząd Miasta Torunia.
  • Kultura, Miasto
    31 maja 2024 r. rozpocznie się 28. Międzynarodowy Festiwal Teatralny Kontakt. Do 7 czerwca będzie można obejrzeć 13 tytułów, w tym 5 spektakli zagranicznych. W sumie odbędzie się 19 pokazów. Wśród najważniejszych zaproszonych reżyserów będą Robert Wilson, Alvis Hermanis, Oliver Frljić, Aurélien Bory czy Luk Perceval.
  • Kultura, Miasto
    W ramach Święta Województwa Kujawsko-Pomorskiego w Toruniu odbędą się m.in. spotkanie młodych, rodzinny piknik kosmiczny pt. "Astrobaza Toruń" oraz wyjątkowy koncert "Pod wspólnym niebem" z udziałem znanych gwiazd.
  • Kultura, Miasto
    Już po raz kolejny mamy zaszczyt i przyjemność zaprosić wszystkich na wyjątkowy Dzień Dziecka – Michayland 2024, który odbędzie się w malowniczym parku na Bydgoskim Przedmieściu.
  • Już po raz kolejny mamy zaszczyt i przyjemność zaprosić wszystkich na wyjątkowy Dzień Dziecka – Michayland 2024, który odbędzie się w malowniczym parku na Bydgoskim Przedmieściu.
  • Z okazji Dnia Dziecka, 1 czerwca 2024 r. Dział Edukacji Muzeum Okręgowego w Toruniu zaprasza do udziału w grze historycznej „Zakon szuka szpiega” przeznaczonej dla dzieci od 8 lat.
  • W ramach Święta Województwa Kujawsko-Pomorskiego w Toruniu odbędą się m.in. spotkanie młodych, rodzinny piknik kosmiczny pt. "Astrobaza Toruń" oraz wyjątkowy koncert "Pod wspólnym niebem" z udziałem znanych gwiazd.
  • Rozpoczęły się nasadzenia kwiatów w centrum Torunia. Łącznie pojawi się tam ok. 11,5 tys. kwitnących roślin.
  • Korzyści płynące z programu „Cała Polska Strefą”, wyzwania związane z cyfryzacją i automatyzacją, wyniki najnowszego raportu Randstad oraz oferta działań probiznesowych Centrum Wsparcia Biznesu w Toruniu – to główne tematy Spotkania dla przedsiębiorców z sektora BPO, na które zapraszamy 4 czerwca 2024 r. do Restauracji Mio Piano w Toruniu.
  • Od 27 do 30 maja 2024 r. trwają konsultacje społeczne dotyczące projektu uchwały zmieniającej uchwałę w sprawie określenia zasad wyznaczania składu oraz zasad działania Komitetu Rewitalizacji na terenie Gminy Miasta Toruń.
  • Z okazji obchodzonego 27 maja Dnia Pracownika Samorządowego i Dnia Samorządu Terytorialnego życzenia urzędnikom składają prezydent Paweł Gulewski oraz przewodniczący Rady Miasta Łukasz Walkusz wraz z Radnymi.
  • Pani Päivi Maarit Laine, Ambasador Finlandii w Polsce odwiedziła Urząd Miasta Torunia. 27 maja 2024 r. spotkał się z nią Prezydent Paweł Gulewski. Była to pierwsza oficjalna wizyta Pani Ambasador w Toruniu. Towarzyszył jej Konsul Honorowy Finlandii w Toruniu, pan Tadeusz Pająk. Podczas rozmowy w Urzędzie Miasta Torunia Pan Prezydent wyraził...