www.torun.pl

Na pomoc szpitalom

Miasto
Data publikacji: 16 kwietnia 2020
Autor: Magdalena Winiarska

Wsparcie szpitali w województwie kujawsko-pomorskim, w tym szpitali toruńskich – to cel grupy działającej z ramienia Ogólnopolskiej Rezerwy dla Szpitali.

Grupa działająca na terenie województwa kujawsko-pomorskiego powstała 19 marca 2020 r. - https://www.facebook.com/groups/RezerwaKujPom/

Jej działania mają na celu wsparcie toruńskich i okolicznych szpitali (także Grudziądz) w tym trudnym dla nas wszystkich czasie, poprzez zakup lub zbiórkę środków ochronnych - maseczek, przyłbic, gogli, kombinezonów, kremów do rąk etc. W ramach tego przedsięwzięcia szyte są maseczki ochronne, a w planach jest także szycie fartuchów i kombinezonów. Do tej pory udało nam się już zrobić kilkanaście paczek dla szpitali w całym województwie.

Grupa działa non profit w porozumieniu z dyrekcją szpitali. Współpracuje z kilkoma firmami, fundacją Lex Lupus oraz z ratownikami i personelem szpitala, którzy pomagają w dostarczeniu paczek na oddziały.

Do tej pory kujawsko-pomorska grupa  zebrała ponad 17 tys. złotych i zakupiła: 416 szt. kombinezonów, 152 szt. gogli i okularów, 216 szt. fartuchów, 100 szt. czepków, 100 l płynu do dezynfekcji rąk oraz materiały do tworzenia maseczek. Od darczyńców zaś otrzymała takie środki, jak kremy do rąk, rękawiczki nitrylowe, fartuchy jednorazowe, kombinezony itp.

Obecnie dla personelu medycznego trwa zbiórka: rękawiczek, czepków, ochraniaczy na buty, kombinezonów, a także czajników, nebulizatorów, mikrofalówek oraz kawy, herbaty, wody, suchych przekąsek itp.

Jak można pomóc?
 - udostępnić w social media informacje o inicjatywie
 - zachęcić innych - pracowników, rodzinę do promowania naszej inicjatywy
- wesprzeć personel medyczny ww. produktami
- przekazać choćby drobną sumę na zrzutkę, z której kupujemy materiały, rękawiczki, kombinezony, gogle etc.
 
ZRZUTKA - https://zrzutka.pl/ns7sc2
GRUPA WSPARCIA -  https://www.facebook.com/groups/RezerwaKujPom/
PRODUKCJA 3D a także  produkcja domowa przyłbic https://www.facebook.com/groups/DrukPrzylbicKujPom/ (jak dotąd zostały wydane 432 sztuki)


Najczęściej czytane aktualności

 • Miejsce pamięci pierwszych straceń na Barbarce, obok stoją biało-czerwone flagi, żołnierze pełnią wartę, przemawia prezydent Michał Zaleski
  Miasto
  Torunianie uczcili pamięć ofiar pierwszych straceń na Barbarce, jakie miały miejsce jesienią 1939 roku.
 • Grafika pokazuje dane dotyczące zakażenia Covid-19 w Toruniu
  Koronawirus, Miasto
  Aż 198 osób chorych na koronawirusa przybyło w ciągu minionej doby – takie są dane z dnia 25 października 2020 r. przekazane przez Państwowego Wojewódzkiego Inspektora Sanitarnego.
 • Na zdjęciu kadr ze zwycięskiego filmu festiwalu Tofifest -"Seole", mężczyzna i kobieta ciężarna stoją w drzwiach na tle morza
  Kultura, Miasto
  Wyjątkowa 18. edycja „niepokornego festiwalu” Tofifest zakończyła się zwycięstwem filmów opowiadających historie kobiet lub wyreżyserowanych przez kobiety.
 • Prezydent Michał Zaleski w obiektywie kamery telewizyjnej przed mikrofonami dziennikarzy.
  Miasto
  Prezydent Michał Zaleski odpowiada na publikację Gazety Wyborczej „Wstrzymane podwyżki, obcięte premie. Tak miasto "troszczy się" o toruński DPS” (23.10.2020, www.torun.wyborcza.pl).
 • Na zdjęciu widać autobus miejski, w tle budynek Urzędu Miasta Torunia
  Miasto, MZK
  Od wtorku 27 października 2020 r. w związku z zawieszeniem zajęć szkolnych w szkołach podstawowych dla klas 4-8 wprowadzone zostaną zmiany w kursowaniu linii autobusowych.
 • Grafika obrazująca sytuację epidemiczną w Toruniu w dniu 24.10.2020
  Koronawirus, Miasto
  Z piątku na sobotę (23/24 października) liczba zakażonych od początku pandemii wzrosła o 100 osób. Niepokojące informacje napłynęły z DPS-u przy ul. Szosie Chełmińskiej oraz od sióstr Serafitek.
 • Wieczorną mszą św. w kościele pw. Ducha Świętego w dniu 23 października Toruń pożegnał prof. Jana Hanasza, Honorowego Obywatela Miasta. Uroczystości pogrzebowe odbęda się w dniu 24 października w Strzelnie.
 • W weekend 24-25 października 2020 r. oraz w kolejnym tygodniu prowadzone będą kolejne prace nocne na moście. Wykonawca wykorzystuje każdy moment dobrej pogody i dodatnie temperatury w nocy. Wszystko po to, aby do końca listopada 2020 r. uporać się z zabezpieczeniem antykorozyjnym konstrukcji stalowej mostu drogowego im. Józefa Piłsudskiego nad...
 • Podczas konferencji prasowej, 23 października 2020 r. prezydent Torunia przedstawił nowe obostrzenia epidemiczne. Przedstawiono również zmiany w organizacji ruchu na placu Niepodległości.
 • Od 24 października do 8 listopada 2020 r. zostaną uruchomione dodatkowe połączenia autobusowe w celu rozładowania tłoku na cmentarzach.
 • Od piątku 23 października 2020 r. czynny jest nowy punkt pobrań materiału biologicznego w celu wykonania testu diagnostycznego na obecność wirusa SARS-Cov-2 w specjalnie ustawionych namiotach na Motoarenie.
 • W związku z pracami przy sieci trakcyjnej w rejonie pl. Rapackiego w nocy z niedzieli na poniedziałek i z poniedziałku na wtorek (25/26 i 26/27 października 2020 r.) nie będą kursowały nocne tramwaje.
 • Rząd uruchamia Solidarnościowy Korpus Wsparcia Seniorów – program przeznaczony do koordynacji pomocy osobom starszym w czasie epidemii.
 • Toruńscy drogowcy rozpoczęli przegląd lamp w rejonie toruńskich cmentarzy. Uszkodzone latarnie zostaną niezwłocznie naprawione.