Nabór do techników i szkół branżowych | www.torun.pl

Serduszko w kolorze ukraińskiej flagi - niebieski i żółty, poziomy pas.

Flaga Unii Europejskiej. Żółte gwiazdki ułożone w okrąg na niebieskim tle. Pod flagą napis Unia Europejska.

Nabór do techników i szkół branżowych

Rusza nabór na rok szkolny 2018/2019 do klas pierwszych czteroletnich techników oraz trzyletnich szkół branżowych I stopnia. Rekrutacja potrwa od 17.05 do 18.06.2018r.

Nabór jest realizowany z wykorzystaniem systemu elektronicznego za pośrednictwem strony: torun.e-omikron.pl

W dniach 17.05-18.06.2018 r. kandydaci składają wniosek (wydrukowany z systemu) w szkole, która została wybrana jako pierwsza na liście preferencji.

Prezentacja szkół

W przypadku dodatkowych wymagań określonych w ofercie edukacyjnej którejkolwiek z wybranych przez kandydata szkół (np. umowa o pracę w celu przygotowania zawodowego), wymagane dokumenty kandydat składa również w szkole pierwszego wyboru po wcześniejszym potwierdzeniu ich poprawności w szkole, w której dokumenty te są wymagane.

W technikum lub branżowej szkole I stopnia wydawanie skierowań na badanie lekarskie kandydatowi z listy kandydatów zakwalifikowanych, który dokonał wyboru kształcenia w danym zawodzie w jednej szkole, w przypadku złożenia przez kandydata oświadczenia o wyborze tej szkoły, będzie prowadzone do 9 lipca 2018 r.

Lista kierunków oferowana przez toruńskie szkoły branżowe jest długa: fryzjer, cukiernik, kucharz, piekarz, dekarz, murarz-tynkarz, elektryk, mechanik automatyki przemysłowej i urządzeń precyzyjnych, monter elektronik, mechatronik, blacharz samochodowy, elektromechanik pojazdów samochodowych, kierowca mechanik, lakiernik, mechanik motocyklowy, mechanik pojazdów samochodowych, operator obrabiarek skrawających, operator maszyn i urządzeń przetwórstwa tworzyw sztucznych. W pierwszych klasach szkół branżowych przygotowano blisko 300 miejsc.

W technikach można kształcić się także w kilkudziesięciu zawodach: ekonomista, handlowiec, technik usług fryzjerskich, technik księgarstwa, kelner, technik hotelarstwa, technik obsługi turystycznej, technik żywienia i usług gastronomicznych, technik budownictwa, geodeta, logistyk, spedytor,  teleinformatyk, automatyk, elektronik, elektryk, informatyk, mechatronik, technik fotografii i multimediów, technolog żywności, technik architektury krajobrazu, technik inżynierii środowiska i melioracji, weterynarz, wiertnik, technik grafiki i poligrafii cyfrowej, czy technik procesów introligatorskich. W pierwszych klasach toruńskich techników przygotowano ponad tysiąc miejsc.

Większość z tych kierunków to zawody, które w Toruniu zostały uznane za deficytowe. Oznacza to, że osoby posiadające wykształcenie zawodowe, w tych kierunkach bez problemu znajdą pracę w naszym mieście. Zapotrzebowanie na te zawody jest tak duże, że wiele firm decyduje się zatrudnić już uczniów szkół branżowych i techników, by jak najszybciej poznali oni zawód w praktyce.

Osoby, które zdecydują się związać przyszłość z konkretnym zawodem, mogą być nie tylko pewne, że nie spotkają ich trudności ze znalezieniem pracy, ale także mają możliwość uzyskania satysfakcjonujących zarobków. Jak pokazują badania, płace w sektorze budowlanym oraz przemyśle oscylują w granicach od 3500 do 4000 zł brutto, są zatem wyższe niż zarobki w usługach, edukacji, kulturze czy sektorze publicznym.

Działające w Toruniu szkoły branżowe i techniczne oferują szeroki wachlarz zawodów poszukiwanych obecnie na rynku pracy. Są doskonale przygotowane - zarówno pod względem merytorycznym, jak i przez zaplecze techniczne oraz dostęp do pracowni i warsztatów - do wykształcenia profesjonalistów poszukiwanych na rynku.

Najczęściej czytane aktualności

  • Na zdjęciu: biegacze na starcie
    Miasto, Sport
    Trzynasta edycja toruńskiej „dyszki” i towarzyszącej „piątki” odbędzie się 12 maja 2024 r. Dzień wcześniej zaplanowana jest rywalizacja dla dzieci i młodzieży.
  • Kultura, Miasto, Sport
    W ten weekend w Toruniu królują studenci i siatkówka. Ci pierwsi świętują Piernikalia. Nasi siatkarze CUK Anioły zaś walczą o awans do pierwszej ligi.
  • Inwestycje, Miasto
    W ostatnim czasie miasto zrealizowało inwestycję pn. "Przywróćmy dawny blask schodom w Parku Miejskim na Bydgoskim Przedmieściu".
  • Kultura, Miasto, Sport
    Zespołu Pieśni i Tańca „Młody Toruń" obchodzi 60-lecie obecności na scenie. 11 maja 2024 r. w Baju Pomorskim odbył się koncert okolicznościowy z udziałem wychowanków i absolwentów, którzy zaprezentowali znane utwory ludowe.
  • Rafał Pietrucień i Dagmara Zielińska będą zastępcami Prezydenta Miasta Torunia Pawła Gulewskiego
    Miasto
    Poznaliśmy nazwiska dwóch z trzech zastępców Prezydenta Miasta Torunia Pawła Gulewskiego. Są nimi Rafał Pietrucień i Dagmara Zielińska.
  • Kultura, Miasto
    Zgodnie z tradycją toruńskich Piernikaliów prezydent Torunia Paweł Gulewski przekazał żakom klucze do miasta.
  • W piątek 10 maja 2024 r. w obrębie toruńskiej starówki odbył się krajoznawczo - historyczny Marsz na Orientację "Śladami toruńskich flisaków".
  • Trwa rozbudowa Szosy Okrężnej. Inwestycja jest realizowana na odcinku od ul. Łukasiewicza do Trasy Prezydenta Raczkiewicza.
  • Młodzież, która chce kształcić się w różnych zawodach, może zdobywać praktyczne umiejętności w nowoczesnych pracowniach, które funkcjonują w toruńskich szkołach. To ważna informacja szczególnie dla ósmoklasistów – 13 maja 2024 r. rusza rekrutacja do szkół ponadpodstawowych.
  • Toruń otrzymał ponad 2,2 mln zł dofinansowania z Ministerstwa Sportu i Turystyki na dwa miejskie obiekty ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej, w ramach Programu Sportowa Polska 2023.
  • Mamy ogromną przyjemność zaprezentować Państwu naszą najnowszą wystawę pt. „Autobusem i tramwajem po dawnym Toruniu”, która eksponowana będzie w Muzeum Historii Torunia w Domu Eskenów, oddziale Muzeum Okręgowego w Toruniu.
  • Poznaliśmy nazwiska dwóch z trzech zastępców Prezydenta Miasta Torunia Pawła Gulewskiego. Są nimi Rafał Pietrucień i Dagmara Zielińska.
  • 12 maja 2024 r. w godz. 13.30-19.00 odbędzie się XXIV Festyn Parafialny „Tu są moje Czerniewice”.
  • Marszałek Piotr Całbecki rozpoczyna swoją piątą kadencję przewodniczącego zarządu województwa kujawsko-pomorskiego. Na wczorajszej (9 maja) pierwszej sesji nowo wybranego sejmiku województwa wybrano także wicemarszałków i członków zarządu województwa. – Drużyna buduje i daje szansę na zwycięstwo. Tworzymy drużynę, która będzie kontynuować...