www.torun.pl

Nagrody dla najlepszych uczniów

Miasto
Data publikacji: 26 czerwca 2020
Autor: Adrian Aleksandrowicz

26 czerwca 2020 roku wychowankowie toruńskich szkół rozpoczęli wakacje odbierając świadectwa szkolne. Uczniowie klasy II Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej II stopnia w Zespole Szkół  Muzycznych otrzymali je z rąk prezydenta Michała Zaleskiego. To nagroda za najlepszą średnią.

Do klas VIII szkół podstawowych i artystycznych prowadzonych przez Gminę Miasta Toruń uczęszczało w tym roku szkolnym 1652 uczniów. Najwyższą szą średnią ocen i najwięcej sukcesów edukacyjnych zdobyli uczniowie klasy II OMS w Zespole Szkół Muzycznych (odpowiednika klasy VIII w szkole podstawowej). Ich średnia ocen wynosi 5,27 (5,22 licząc przedmioty muzyczne).

W nagrodę za wysokie wyniki w nauce i imponujące osiągnięcia prezydent Michał Zaleski spotkał się z najlepszą klasą i wręczył im świadectwa szkolne wraz z upominkami.

- Wspięliście się na wyżyny i to w tak trudnym okresie! Wielkie gratulacje należą się Wam także za Waszą działalność artystyczną – w takie szkole, jak Zespół Szkół Muzycznych nie można pomijać tego, że muzyka jest Waszą pasją. Rozpoczynacie teraz upragnione wakacje, proszę Was jednak abyście nie lekceważyli zagrożenia. To ma być radosny czas, ale zachowajcie ostrożność! Pandemia się przecież nie skończyłamówił do zgromadzonych na dziedzińcu Ratusza Staromiejskiego prezydent.

Klasa wyróżniona przez prezydenta liczyła 25 uczniów. W roku szkolnym 2019/2020 uczniowie z II OSM II stopnia zdobyli łącznie 15 tytułów laureata lub finalisty konkursów przedmiotowych Kujawsko-Pomorskiego Kuratora Oświaty (10 laureatów, 5 finalistów). Znaleźli się wśród nich także stypendyści Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego i Prezydenta Miasta Torunia.

Uczniowie z najlepszej klasy angażowali się także w życie pozaszkolne – występowali w kapeli grającej muzykę ludową, uprawiali sport (piłka nożna, pływanie, jeździectwa, rolki) czy brali udział w Maratonie Pisania Listów Amnesty International. Jedna z uczennic ponadto zdobyła w tym roku szczyt Kilimandżaro.

Prezydent nagrodził i pogratulował także Kindze Litowskiej dyrektorowi Zespołu Szkół Muzycznych, pani Ewie Solarczyk, która w ubiegłym roku była wychowawcą najlepszej klasy oraz ich tegorocznej wychowawczyni pani Marcie Samolej-Chmielewskiej.

fot. Lech Kamiński

Najczęściej czytane aktualności

 • Miasto
  O tym, jak bezpiecznie przetrwać pandemię, rozmawiamy z mgr Ewą Nowak - Wąsicką, Państwowym Powiatowym Inspektorem Sanitarnym.
 • Drogi, Inwestycje
  Most drogowy im. Józefa Piłsudskiego to obecnie jeden z większych placów budowy w Toruniu. Inwestycja zakończy się w listopadzie 2021 roku.
 • Eko, Miasto
  W lipcu zaplanowano pierwsze koszenie terenów zielonych na obszarze należących do Gminy Miasta Toruń. To pomoże w pielęgnacji „łąk kwietnych”, które na lato zostaną ubarwione typowymi dla tej pory roku kwiatami.
 • Miasto
  Podczas drugiej tury wyborów Prezydenta RP, w niedzielę 12 lipca 2020 roku, w Toruniu czynna będzie bezpłatna infolinia wyborcza.
 • Drogi, Inwestycje
  Dużym zainteresowaniem mieszkańców cieszy się budowana ścieżka rowerowa, która połączy Bydgoskie Przedmieście z Osadą Leśną na Barbarce. Dlatego spieszymy z informacją, ścieżka będzie gotowa do końca lipca tego roku!Osada Leśna na Barbarce to miejsce bardzo chętnie odwiedzane przez rowerzystów. Całe rodziny obierają ten kierunek podróży jako...
 • Kultura, Miasto, Sport
  Najbliższy weekend zapowiada się bardzo teatralnie! Na toruńskich ulicach i scenach plenerowych zobaczyć będzie spektakl "Morskie Opowieści" oraz "Pinokio", a w CSW przeniesiemy się nad Sekwanę podczas 11. Przeglądu Nowego Kina Francuskiego.
 • Już 8 września 2020 r. kamienica na starówce idzie na sprzedaż. Nieruchomość zlokalizowana jest przy ul. Fosa Staromiejska 28 w bezpośrednim sąsiedztwie Teatru im. Wilama Horzycy. Cena wywoławcza to 1 milion złotych.
 • Podobnie jak w pierwszej turze wyborów Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, osoby niepełnosprawne mogą w niedzielę 12 lipca 2020 r. skorzystać w Toruniu z bezpłatnego transportu.
 • Dezynfekcja, środki ochrony osobistej, dystans – to główne zasady bezpieczeństwa sanitarnego obowiązujące podczas niedzielnych (12 lipca 2020 r.) wyborów Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej.
 • Na budowie w rejonie placu Rapackiego sporo się dzieje. Na al. św. Jana Pawła II, na jezdni od strony starówki, już niedługo pojawi się asfalt.
 • Ponad 25 mln zł wynosi wartość umów podpisanych w tym roku przez miasto Toruń z organizacjami pozarządowymi.
 • W drugiej turze wyborów Prezydenta RP torunianie oddadzą głosy w 123 obwodach do głosowania. Przypominamy, że tak jak w I turze, w 7 przypadkach będą to inne lokale wyborcze niż w poprzednich wyborach.
 • Toruńscy artyści fotograficy: Jadwiga i Marek Czarneccy wykonali nową fotograficzną panoramę Torunia od strony Wisły, o gigantycznej rozdzielczości. Zdjęcie można przeglądać w sieci internetowej.
 • Jaworskie Stowarzyszenie Miłośników Motoryzacji organizuje Rajd Samochodów Zabytkowych „Tylko dla zuchwałych”, podczas którego zawodnicy będą musieli zmierzyć się z interesującymi wyzwaniami, jakie dla nich przygotowano.