Guilin | www.torun.pl

Serduszko w kolorze ukraińskiej flagi - niebieski i żółty, poziomy pas.

Flaga Unii Europejskiej. Żółte gwiazdki ułożone w okrąg na niebieskim tle. Pod flagą napis Unia Europejska.

Toruń

Guilin

Choć historia tego miasta sięga 111 r. p.n.e., nie zabytki są jego główną atrakcją, bowiem w 1944 r. naloty japońskie zrównały je z ziemią. O niepowtarzalnym charakterze tego miejsca decyduje przede wszystkim ukształtowanie terenu, pełne malowniczych wzgórz wyrastających wprost z wody. Chińskie Gulin jest najbardziej oddalonym od Torunia miastem partnerskim.

Miasto liczące 756 tysięcy mieszkańców położone jest w północno-wschodniej części Autonomicznego Regionu Guangxi Zhuang. Jest najważniejszym ośrodkiem administracyjnym, gospodarczym, kulturalnym, naukowym i technologicznym  północnej części regionu.

Guilin położone jest wśród typowego krajobrazu krasowego - porośniętych lasami gór, czystych wód, fantastycznych jaskiń i przepięknych form skalnych. Rzeka Lijiang jest często porównywana do galerii pełnej pięknych obrazów. Jaskinia Trzcinowej Fujarki, Jaskinia Siedmiu Gwiazd oraz Jaskinia Korony są prawdziwymi cudami natury. Wśród innych fascynujących miejsc należy wymienić tarasy w Lonsheng, formy skalne danxia w Ziyuan oraz Leśny Park Narodowy Góry Mao’er, która jest najwyższym szczytem w południowych Chinach. Nie dziwi więc, że obecnie Guilin stało się najchętniej odwiedzanym przez turystów miejscem w Chinach (odwiedza je rocznie ponad 20 mln turystów, w tym ponad 1 mln z zagranicy).

Od 1998 r. podejmowane są działania związane z ochroną dziedzictwa naturalnego i przekształceniem miasta w przyjazny dla środowiska ogród. Szlak wodny "dwóch rzek i czterech jezior" jest doskonałym przykładem integracji turystyki i ekologii.

Prefekturę Guilin zamieszkuje ponad 30 różnych grup etnicznych. Przez okrągły rok mieszkańcy mogą brać udział w rozmaitych obchodach świąt i festiwalach. Imprezy takie jak Festiwal Czerwonych Strojów Ludu Yao w Longsheng, Święto Kwitnącej Brzoskwini w Gongcheng, Święto Latarni Rybackich w Yangshuo, Święto Lampionów na Wodzie w Ziyuan, Święto Długowieczności w Yongfu oraz Święto Smakoszy w Lingchuan przyciągają rzesze turystów.

Więcej informacji:

Najczęściej czytane aktualności

  • Na zdjęciu: radni miasta Torunia na lata 2024-2029
    Miasto
    W czwartek 25 kwietnia 2024 r. w Sali Mieszczańskiej Ratusza Staromiejskiego odbyło się uroczyste wręczenie zaświadczeń o wyborze na Prezydenta Miasta Torunia i radnych Rady Miasta Torunia kadencji 2024-2029.
  • Kultura, Miasto
    W ramach niezwykłej majówki na Rynku Staromiejskim odbędą się plenerowe koncerty, kolejna edycja Święta Tańca, spektakle, warsztaty i uroczystości państwowe. To wszystko oraz wiele innych atrakcji czeka na mieszkańców i turystów podczas tegorocznej majówki w Toruniu, która odbędzie się od 30 kwietnia do 5 maja 2024 r., pod hasłem #zażywajkultury!...
  • Na zdjęciu: ubrany w garnitur prezydent Michał Zaleski, trzyma w ręce teczkę i idzie chodnikiem wzdłuż zieleni
    Miasto
    Michał Zaleski podsumowuje lata 2002-2024, kiedy pełnił funkcję Prezydenta Miasta Torunia.
  • Nowy Prezydent Torunia - Paweł Gulewski
    Miasto
    7 maja 2024 r. w Ratuszu Staromiejskim odbędzie się Uroczysta Sesja Rady Miasta Torunia, podczas której zaprzysiężony zostanie nowy Prezydent Miasta Torunia - Paweł Gulewski. Tego dnia swoje ślubowania złożą także radni Rady Miasta Torunia na lata 2024-2029.
  • Dołącz do GreenLab Toruń!
    Eko, Miasto
    Chcesz mieć wpływ na zarządzanie zielenią i ochroną środowiska w Toruniu? Dołącz do zespołu drugiej edycji GreenLab Toruń!
  • Komunikacja miejska w długi weekend
    Miasto, MZK
    W wydłużony majowy weekend w Toruniu inaczej będzie funkcjonowała komunikacja miejska. Poniżej publikujemy zmiany.
  • - W czwartek od godz. 12:00 do godz. 19:00 na terenie miasta Toruń i powiatu toruńskiego prognozowane są burze, którym miejscami będą towarzyszyć silne opady deszczu od 10 mm do 20 mm oraz porywy wiatru do 75 km/h. Możliwe opady gradu - poinformowało Toruńskie Centrum Zarządzania Kryzysowego.
  • Michał Zaleski podsumowuje lata 2002-2024, kiedy pełnił funkcję Prezydenta Miasta Torunia.
  • W czwartek 2 maja 2024 r. kasa biletowa Miejskiego Zakładu Komunikacji przy ul. Sienkiewicza 24/26 będzie czynna w godz. 6.00 – 13.30. Pozostałe kasy będą nieczynne.
  • 23 kwietnia 2024 roku Szkoła Podstawowa nr 35 w Toruniu nosząca imię Polskich Olimpijczyków, obchodziła swoje święto. Gościem honorowym uroczystości był Sławomir Kruszkowski – torunianin, olimpijczyk, a także Radny Miasta Torunia.
  • Ponad 300 liderów sieci dostaw i produkcji przyjechało do Torunia, by rozmawiać o przyszłości swoich branż. Od 24 do 25 kwietnia 2024 r. potrwa konferencja „Trendownia” - jedno z ważniejszych spotkań branży logistycznej w Polsce. Podczas wydarzenia prezentowana jest oferta inwestycyjna miasta, którą przygotowało Centrum Wsparcia Biznesu w Toruniu.
  • Anne Weber i Zbigniew Rokita to tegoroczni laureaci Nagrody Miast Partnerskich Torunia i Getyngi im. S. B. Lindego przyznawanej od 1996 r. przez władze miejskie dwóch zaprzyjaźnionych miast Torunia i Getyngi.
  • Zbliża się długi weekend majowy. Warto wiedzieć, jak w dniach 29 kwietnia - 4 maja 2024 r. będzie funkcjonować Urząd Miasta Torunia.
  • Bartosz Frankowski, sędzia piłkarski z Torunia, znalazł się wśród pięciu Polaków, którzy będą prowadzić mecze na Mistrzostwach Europy. Torunianin będzie odpowiedzialny za system VAR.