Guilin | www.torun.pl

Serduszko w kolorze ukraińskiej flagi - niebieski i żółty, poziomy pas.

Flaga Unii Europejskiej. Żółte gwiazdki ułożone w okrąg na niebieskim tle. Pod flagą napis Unia Europejska.

Toruń

Guilin

Choć historia tego miasta sięga 111 r. p.n.e., nie zabytki są jego główną atrakcją, bowiem w 1944 r. naloty japońskie zrównały je z ziemią. O niepowtarzalnym charakterze tego miejsca decyduje przede wszystkim ukształtowanie terenu, pełne malowniczych wzgórz wyrastających wprost z wody. Chińskie Gulin jest najbardziej oddalonym od Torunia miastem partnerskim.

Miasto liczące 756 tysięcy mieszkańców położone jest w północno-wschodniej części Autonomicznego Regionu Guangxi Zhuang. Jest najważniejszym ośrodkiem administracyjnym, gospodarczym, kulturalnym, naukowym i technologicznym  północnej części regionu.

Guilin położone jest wśród typowego krajobrazu krasowego - porośniętych lasami gór, czystych wód, fantastycznych jaskiń i przepięknych form skalnych. Rzeka Lijiang jest często porównywana do galerii pełnej pięknych obrazów. Jaskinia Trzcinowej Fujarki, Jaskinia Siedmiu Gwiazd oraz Jaskinia Korony są prawdziwymi cudami natury. Wśród innych fascynujących miejsc należy wymienić tarasy w Lonsheng, formy skalne danxia w Ziyuan oraz Leśny Park Narodowy Góry Mao’er, która jest najwyższym szczytem w południowych Chinach. Nie dziwi więc, że obecnie Guilin stało się najchętniej odwiedzanym przez turystów miejscem w Chinach (odwiedza je rocznie ponad 20 mln turystów, w tym ponad 1 mln z zagranicy).

Od 1998 r. podejmowane są działania związane z ochroną dziedzictwa naturalnego i przekształceniem miasta w przyjazny dla środowiska ogród. Szlak wodny "dwóch rzek i czterech jezior" jest doskonałym przykładem integracji turystyki i ekologii.

Prefekturę Guilin zamieszkuje ponad 30 różnych grup etnicznych. Przez okrągły rok mieszkańcy mogą brać udział w rozmaitych obchodach świąt i festiwalach. Imprezy takie jak Festiwal Czerwonych Strojów Ludu Yao w Longsheng, Święto Kwitnącej Brzoskwini w Gongcheng, Święto Latarni Rybackich w Yangshuo, Święto Lampionów na Wodzie w Ziyuan, Święto Długowieczności w Yongfu oraz Święto Smakoszy w Lingchuan przyciągają rzesze turystów.

Więcej informacji:

Najczęściej czytane aktualności

  • Kultura, Miasto
    Koncert inaugurujący 39. Świętojański Festiwal Organowy odbył się 19 lipca 2024 r. w Kościele Wniebowzięcia NMP w Toruniu.
  • Kultura, Miasto
    W piątek, 19 lipca 2024 r. rozpoczął się cykl koncertów w ramach „Alternatywnej Sceny Letniej”. Wakacyjne wieczory umilą fantastyczni artyści: Faustyna, Ampacity, VHS, Jakub Jan Bryndal + EL AXO oraz Kathia, których będzie można posłuchać na plenerowej scenie na Bulwarze Filadelfijskim.
  • Na zdjęciu: ruda panda mała
    Eko, Miasto
    Pandy małe z toruńskiego Ogrodu Zoobotanicznego, Rani i Ogonek, zostały po raz pierwszy rodzicami.
  • Miasto
    10–11 września 2024 roku w CKK Jordanki odbędzie się Toruński Kongres Dialogu.
  • Kolejne tablice informujące o tym, aby nie wchodzić na łachy wiślane, pojawiły się na lewym brzegu Wisły.
    Miasto
    Kolejne tablice informujące o tym, aby nie wchodzić na łachy wiślane, pojawiły się na lewym brzegu Wisły.
  • Po spotkaniu z NGOsami
    Miasto
    Trwają konsultacje Programu współpracy Gminy Miasta Toruń z organizacjami pozarządowymi w 2025 r. Za nami spotkanie z NGOsami.
  • Kolejne tablice informujące o tym, aby nie wchodzić na łachy wiślane, pojawiły się na lewym brzegu Wisły.
  • Kolejna odsłona projektu Park Kultury - w amfiteatrze parku na Bydgoskim Przedmieściu zaplanowano koncert i pokaz filmowy w ramach kina letniego.
  • W piątek, 19 lipca 2024 r. rozpoczął się cykl koncertów w ramach „Alternatywnej Sceny Letniej”. Wakacyjne wieczory umilą fantastyczni artyści: Faustyna, Ampacity, VHS, Jakub Jan Bryndal + EL AXO oraz Kathia, których będzie można posłuchać na plenerowej scenie na Bulwarze Filadelfijskim.
  • Toruńskie Stowarzyszenie Rodzin „Powrót z U” w ramach dofinansowania otrzymanego od Gminy Miasta Toruń realizuje dwa programy, których celem jest przede wszystkim zapewnienie kompleksowego wsparcia rodzicom oraz opiekunom dzieci i osób uzależnionych od alkoholu i narkotyków.
  • Trwają konsultacje Programu współpracy Gminy Miasta Toruń z organizacjami pozarządowymi w 2025 r. Za nami spotkanie z NGOsami.
  • Pandy małe z toruńskiego Ogrodu Zoobotanicznego, Rani i Ogonek, zostały po raz pierwszy rodzicami.
  • Już w sobotę 20 lipca 2024 r. na Zamku Krzyżackim w Toruniu odbędą się kolejne zajęcia z cyklu comiesięcznych, bezpłatnych wykładów o nazwie „Zamek pełen historii”.
  • Od czerwca 2023 r. w Toruniu można wypożyczać rowery typu cargo. W pierwszym roku z takiej możliwości skorzystano 57 razy. Najwięcej wypożyczeń, aż 17, było w październiku 2023 r.