Śniadanie biznesowe - branża meblarska | www.torun.pl

Serduszko w kolorze ukraińskiej flagi - niebieski i żółty, poziomy pas.

Flaga Unii Europejskiej. Żółte gwiazdki ułożone w okrąg na niebieskim tle. Pod flagą napis Unia Europejska.

Śniadanie biznesowe - branża meblarska

W piątek 6 kwietnia 2018 roku prezydent Torunia Michał Zaleski spotkał się na śniadaniu biznesowym z przedstawicielami branży meblarskiej i wyposażenia wnętrz.

Śniadanie Biznesowe Prezydenta Torunia zorganizowane w Międzynarodowym Centrum Spotkań Młodzieży było okazją do wymiany poglądów na temat tworzenia korzystnych warunków dla rozwoju toruńskich firm, wspierania aktywności gospodarczej, promocji zatrudnienia oraz współpracy pomiędzy przedsiębiorcami, a samorządem lokalnym.

- Nasz region to istotne miejsce produkcji mebli i akcesoriów meblowych – więcej akcesoriów meblowych w samym Toruniu, nieco mniej mebli w skali całego województwa. Cieszy to, że mamy taką specjalizację w produkcji. Produkcji, która jest w tej chwili bardzo oczekiwana i pożądana – powiedział prezydent Torunia Michał Zaleski podczas spotkania z przedsiębiorcami.

Sektor meblarski i wyposażenia wnętrz stanowi solidny fundament krajowej gospodarki. Polska, dzięki wysokiej jakości produktów zalicza się do ścisłej  światowej czołówki zarówno pod względem wartości produkcji, jak i eksportu mebli. Branża meblarska odnotowuje wyraźną nadwyżkę w bilansie handlu zagranicznego. Wszystko  dzięki dostosowaniu do panujących trendów konsumenckich.  Wskaźnik relacji eksportu do importu mebli, od wielu lat, utrzymuje się na bardzo wysokim poziomie. Stabilna sytuacja polskiego przemysłu meblarskiego powoduje, iż na terenie Torunia funkcjonuje wiele firm, projektujących elementy konstrukcyjne mebli, produkujących akcesoria meblowe, czy zajmujących się aranżacją  i wyposażaniem wnętrz.

- Ceny rosną, produkcja rośnie i w efekcie firmy pracujące w tej branży mają się dobrze. Po to, żeby miały się jeszcze lepiej, przedstawiamy dziś informacje o terenach inwestycyjnych dla budowy nowych zakładów pracy, a także dotyczące skomunikowania poszczególnych części miasta, czy podatku od nieruchomości, bo ten jest w kompetencjach samorządu lokalnego. Myślę, że z tymi informacjami będzie łatwiej myśleć o przyszłości, dobrze prosperującego i rozwijającego się segmentu produkcji w naszym mieście – dodał prezydent Torunia.

Podczas spotkania zaprezentowano między innymi kierunki zagospodarowania przestrzennego miasta Torunia, miejska ofertę inwestycyjną, informacje na temat zwolnienia z podatku od nieruchomości dla przedsiębiorców, formy wsparcia oferowane przez instytucje rynku pracy, możliwości pozyskania środków pochodzących z EU, czy też projekty aktywizujące szkolnictwo branżowe.

fot. Adam Zakrzewski

Najczęściej czytane aktualności

  • Kultura, Miasto
    Święto Miasta zbliża się wielkimi krokami! W dniach 20 – 24 czerwca na torunian czeka cały szereg atrakcji, dzięki którym świętowanie urodzin Torunia stanie się jeszcze przyjemniejsze.
  • Na zdjęciu: wnętrze kościoła św. Szczepana
    Miasto
    Kościół św. Szczepana obchodzi swoje 120-lecie. Uroczystości z tej okazji odbyły się 16 czerwca 2024 r.
  • Na zdjęciu: dzieci bawią się na boisku
    Miasto
    Tradycyjny festyn rodzinny na Rudaku przyciągnął 15 czerwca 2024 r. na teren Szkoły Podstawowej nr 17 rzesze mieszkańców tego osiedla.
  • Na zdjeciu: wręczenie nagrody Lindego
    Kultura, Miasto
    Anne Weber z Niemiec i Zbigniew Rokita z Polski – to laureaci Nagrody Miast Partnerskich Torunia i Getyngi im. S.B. Lindego w 2024 r. Nagrody odebrali 16 czerwca 2024 r. podczas uroczystości w Ratuszu Staromiejskim.
  • Na zdjęciu: skrzypaczka
    Kultura, Miasto, Sport
    W weekend wchodzimy koncertowo – muzyką zza oceanu zamyka swój 45. sezon Toruńska Orkiestra Symfoniczna. W sobotę zaś rozgośćmy się na śniadaniu na trawie w Parku Miejskim i przestudiujmy kolejne wydarzenia, których czeka nas co nie miara.
  • Gwiazdy na 10. edycji festiwalu NADA!
    Kultura, Miasto
    Poznaliśmy pierwsze nazwiska zaproszonych artystów!
  • W związku z prognozowanymi opadami burzowymi w nocy z 15 na 16 czerwca 2024 r. może wystąpić zagrożenie hydrologiczne wraz z lokalnymi podtopieniami.
  • Z okazji 100-lecia maratonu w Polsce 15 czerwca 2024 r. na Stadionie Miejskim rozegrano biegi sztafetowe, w których łącznie wystąpiły 93 drużyny.
  • Koncertem „Amerykański sen”zakończyła swój 45. jubileuszowy sezon artystyczny Toruńska Orkiestra Symfoniczna. 14 czerwca 2024 r. w CKK Jordanki po raz pierwszy także wręczono Muzy TOS-u – statuetki wyróżniające mecenasów i przyjaciół instytucji.
  • Z okazji 46-lecia partnerstwa miast Torunia i Getyngi w Teatrze Baj Pomorski wystawiony został spektakl „Weltmajstry” w reż. Roberta Talarczyka.
  • W sobotę 15 czerwca 2024 r. na drodze powiatowej nr 2036 od Świetlicy Wiejskiej w Młyńcu Drugim w kierunku Mierzynka do skrzyżowania z ulicą Farmerską na wysokości "figurki" w godz. 10:30-15:00 odbędzie się wyścig kolarski i droga będzie nieprzejezdna.
  • Złotym Aniołem dla Damy Polskiego Kina podczas MFF Tofifest. Kujawy i Pomorze wyróżniane są wyjątkowe artystki o bogatym dorobku filmowym i teatralnym.
  • W Gdańsku trwa 44. Międzynarodowy Zjazd Miast Nowej Hanzy. W wydarzeniu biorą udział przedstawiciele Torunia.
  • W weekend wchodzimy koncertowo – muzyką zza oceanu zamyka swój 45. sezon Toruńska Orkiestra Symfoniczna. W sobotę zaś rozgośćmy się na śniadaniu na trawie w Parku Miejskim i przestudiujmy kolejne wydarzenia, których czeka nas co nie miara.