Mikrowsparcie on-line - rozwiązanie konkursu | www.torun.pl

Serduszko w kolorze ukraińskiej flagi - niebieski i żółty, poziomy pas.

Flaga Unii Europejskiej. Żółte gwiazdki ułożone w okrąg na niebieskim tle. Pod flagą napis Unia Europejska.

Mikrowsparcie on-line - rozwiązanie konkursu

Kultura, Miasto
Data publikacji: 13 listopada 2020
Autor: Magdalena Winiarska
Grafika promująca konkurs Mikrowsparcie on-line

Znamy projekty, które zwyciężyły w konkursie "Mikrowsparcie on-line" na działania edukacyjne, pokazy i występy odbywające się w internecie, skierowane do dzieci w wieku 3-12 lat.

Trudna sytuacja pandemiczna COVID-19 wymusiła nowe formy działań edukacyjno-kulturalnych, które zostały przeniesione do internetu. Jesienna pogoda sprzyja pozostaniu w domu. Czas ten jednak nie musi być stracony szczególnie dla dzieci, które mogą go wykorzystać podczas specjalnie przygotowanych dla nich warsztatów!

Do udziału w konkursie "Mikrowsparcie on-line" zaproszone zostały osoby z Torunia i regionu działające w obszarze kultury i edukacji: muzycy, plastycy, pisarze, performerzy, animatorzy oraz wszystkie osoby, których działalność twórcza i artystyczna mieści się w katalogu działań kulturalnych, jakimi są koncerty, warsztaty, wystawy, spotkania z twórcami i inne działania związane z szeroko pojętą kulturą.

Zadaniem uczestników było przygotowanie pomysłów na występ, pokaz artystyczny czy działanie edukacyjne, których odbiorcami będą dzieci w wieku od 3 do 12 lat. Projekt ma na celu zaangażować najmłodszych uczestników, a także ich rodziców w inicjatywy kulturalne oraz działania z zakresu edukacji kulturalnej.

W ramach konkursu wyłoniono 8 zgłoszeń, które nagrodzone zostaną kwotą 500 zł, ufundowaną przez Stowarzyszenie Autorów ZAiKS. Wybrane projekty zostaną zaprezentowane za pomocą kanałów dystrybucji internetowej w okresie od 1 do 9 grudnia 2020 roku.

W konkursie zwyciężyły następujące projekty:

  • Święto bombki – Seria trzech warsztatów edukacyjno-kreatywnych na oryginalne wykonanie bombek.
  • Scenka teatralno-muzyczna: stowarzyszenie obrońców marzeń – Scenka teatralna z wykorzystaniem żywego planu i lalek teatralnych opowiadająca o marzeniach, potrzebie akceptacji i wydostania się z siatki oczekiwań innych osób.
  • „WYMYŚL MNIE!” czyli prze-twórcze warsztaty plastyczno-dubbingowe – Warsztaty uczące dzieci wykorzystywania przedmiotów codziennego użytku do zabawy przez nadanie im indywidualnych cech charakteru.
  • Audycja dla dzieci „Muzyczna podróż św. Mikołaja” – Audycja muzyczna zapoznająca dzieci ze stylami muzycznymi i historią św. Mikołaja. Najmłodsi będą mogli się zaangażować, akompaniując za pomocą przedmiotów domowego użytku.
  • Stwórz i działaj – Film przedstawiający dzieciom i opiekunom sposób wykonania piłki do żonglowania w domu oraz podstawowe sekwencje żonglerskie.
  • Odkryć baśni świat – Projekt skierowany dla starszych dzieci w wieku 10-12 lat, mający na celu poprzez baśnie poznanie siebie oraz otworzenie się na odmienność i inność.
  • Dookoła świata z muzyką etniczną – Muzyczna podróż dookoła świata, podczas której dzieci będą mogły zapoznać się z przeróżnymi instrumentami muzycznymi i strojami etnicznymi, wśród których są egzemplarze unikatowe.
  • Mikołajkowy koncert dla dzieci – Koncert na żywo, podczas którego uznana artystka Joanna Czajkowska zaśpiewa uwielbiane przez dzieci piosenki z popularnych bajek i filmów dla dzieci.

Szczegóły i daty emisji poszczególnych projektów zostaną podane już wkrótce. Zachęcamy do śledzenia strony oraz mediów społecznościowych Toruńskiej Agendy Kulturalnej.

Koordynatorami programu Mikrowsparcie są Miasto Toruń i Toruńska Agenda Kulturalna. Partnerem konkursu jest Stowarzyszenie Autorów ZAiKS.

Kategoria: 

Najczęściej czytane aktualności

  • Kultura, Miasto
    Uroczystości z udziałem wojska i pełen licznych atrakcji piknik patriotyczny - w ten sposób Toruń obchodził w tym roku Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. - Biało-czerwonymi flagami zdobimy toruńskie domy, patrzymy na nie z dumą i z uznaniem dla dziedzictwa narodowego naszego miasta i kraju - mówił prezydent Torunia Michał Zaleski.
  • Święto Flagi i Konstytucji 3 Maja w Toruniu
    Kultura, Miasto
    Przed nami Święto Flagi i oraz 223. rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Warto sprawdzić, co będzie się działo w Toruniu w dniach 2-3 maja.
  • Organizacja ruchu w majówkowy weekend na Starówce
    Drogi, Miasto
    W weekend majowy w obrębie Starówki będą obowiązywać zmiany w organizacji ruchu i komunikacja miejskiej.
  • 2 maja - Święto Flagi
    Miasto
    2 maja 2024 r. po raz 20. obchodzimy Święto Flagi Rzeczypospolitej Polskiej.
  • Drogi, Miasto
    W poniedziałek 29 kwietnia 2024 r. o godzinie 17.00 Bulwar Filadelfijski zostanie udostępniony dla ruchu.
  • Kultura, Miasto
    Na inaugurację tegorocznego festiwalu Probaltica na Rynku Staromiejskim w Toruniu wystąpiła jazzowa orkiestra Kaunas Bigbandas z naszego miasta partnerskiego - Kowna. Następnie, w rocznicę przystąpienia do UE muzycy z krajów bałtyckich spotkali się w Toruniu i wspólnie zagrali IX Symfonię L. van Beethovena wraz z Hymnem Unii Europejskiej.
  • Nowe podłogi i balustrady - zakończył się remont tarasu widokowego przy ul. Majdany.
  • Zachęcamy turystów i mieszkańców gmin ościennych do skorzystania z wygodnych, bezpiecznych i monitorowanych parkingów typu P&R. W Toruniu tego typu rozwiązania są zlokalizowane w dwóch miejscach – przy ul. Olimpijskiej 42 oraz Dziewulskiego 38 w Toruniu. W sumie do dyspozycji kierowców jest prawie 440 miejsc parkingowych!
  • Fundacja Studio M6 rozpoczyna blok szkoleniowo-doradczy dedykowany dla organizacji pozarządowych z województwa kujawsko-pomorskiego.
  • Oddział Miejski Polskiego Towarzystwa Turystyczno – Krajoznawczego im. Mariana Sydowa w Toruniu zaprasza mieszkańców miasta i regionu do udziału w kolejnych wyprawach krajoznawczo – pieszych w dniach 4 i 8 maja 2024 r.
  • Centrum Wsparcia Biznesu jest partnerem Ogólnopolskiej Konferencji Naukowej - Copernican Digital Forum. Wydarzenie odbędzie się w dniach 7-8 maja 2024 r. na Wydziale Nauk Ekonomicznych i Zarzadzania UMK. Organizatorem konferencji jest Studenckie Koło Naukowe Forum e-biznesu.
  • Blisko 100 rowerzystów wzięło udział w pierwszej edycji historycznych rajdów rowerowych „Flisackim szlakiem”. Wydarzenie jest częścią roku upamiętniającego tradycje flisactwa w Toruniu. Kolejny rajd z tego cyklu zaplanowano 11 maja 2024.
  • Rozpoczynamy kolejny cykl biegów przełajowych pn. „Cross Barbarka 2024” i gorąco zapraszamy do udziału.
  • Przypominamy, że parkując na terenie Strefy Płatnego Parkowania w dniu 1 i 3 maja 2024 r. nie wnosimy opłat.