„Tak się robi biznes w Toruniu” – Planeta Lewobrzeże | www.torun.pl

Serduszko w kolorze ukraińskiej flagi - niebieski i żółty, poziomy pas.

Flaga Unii Europejskiej. Żółte gwiazdki ułożone w okrąg na niebieskim tle. Pod flagą napis Unia Europejska.

„Tak się robi biznes w Toruniu” – Planeta Lewobrzeże

Biznes, Miasto
Data publikacji: 16 lutego 2021
Autor: Magdalena Winiarska
Na zdjęciu widać operatora kamery filmujące rozmowę z właścicielem restauracji Planeta Lewobrzeże

Kulturowy tygiel, kuchnia z całego świata, niebanalne wnętrze, świetna atmosfera i smaki, które zadowolą każdego konesera dobrego jedzenia. Kulinarny projekt Michała Urbańskiego – Planeta Lewobrzeże szturmem podbił podniebienia mieszkańców Torunia.

Unikalna w skali całego miasta restauracja mieści się przy ul. Łódzkiej 18/20. To właśnie na toruńskich Stawkach skosztujecie streetfoodu z najodleglejszych miejsc globu. Nad jakością przyrządzanych potraw czuwają kucharze m.in. Azji, Afryki i Ameryki Północnej. Receptą na sukces są najwyższej jakości składniki, szybki czas realizacji zamówienia i różnorodność oferowanych potraw. To kulinarna podróż po ulicznych, kultowych daniach całej planety. W dobie pandemii restauracja działa na dowóz i z odbiorem własnym. Właściciel „Planety Lewobrzeże” zainwestował też w stację ładowania samochodów elektrycznych i dowozi posiłki autem, które nie zanieczyszcza powietrza.  

W każdy wtorek Centrum Wsparcia Biznesu publikuje kolejne inspirujące rozmowy z osobami, które swoją biznesową drogę związały z lewobrzeżną częścią Torunia. Biznesmeni wyjaśniają, jak zacząć własny interes, skąd pozyskiwać kapitał i partnerów w swojej branży, jak prowadzić skuteczny marketing i zdobywać klientów. „Tak się robi biznes w Toruniu – edycja lewobrzeże” to cykl spotkań z właścicielami firm, którzy prowadzą swoje przedsiębiorstwa na Podgórzu, Stawkach, Rudaku i w Czerniewicach. To filmowy projekt w ramach kampanii promocji gospodarczej Torunia, który jest wsparciem dla firm w trudnym czasie pandemii, okazją do zaprezentowania swojej oferty szerokiemu gronu klientów i zachętą do inwestowania w lewobrzeżnej części miasta.  

Przedsiębiorcy opowiadają, w jaki sposób budowali swoje biznesy, na jakie problemy napotykali na początku swojej drogi i skąd czerpali inspiracje. Promocyjny projekt filmowy pokazuje potencjał inwestycyjny tej nieco zapomnianej części Torunia. Dzięki powstaniu nowego mostu drogowego, remontom dróg i inwestycjom infrastrukturalnym miasta, lewobrzeże jest jednym z bardziej atrakcyjnych terenów w Toruniu. To tam  działają firmy, które m.in. oferują produkty stalowe eksportowane do najdalszych części świata, oferują usługi nowoczesnego IT, profesjonalne rozwiązania data center & cloud, projektują obiekty użyteczności publicznej całej Polsce, produkują najwyższej jakości bieliznę, organizują największe eventy sportowe i kulturalne w kraju lub oferują najwyższej jakości usługi dla mieszkańców całego miasta.

Najczęściej czytane aktualności

  • Święto Flagi i Konstytucji 3 Maja w Toruniu
    Kultura, Miasto
    Przed nami Święto Flagi i oraz 223. rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Warto sprawdzić, co będzie się działo w Toruniu w dniach 2-3 maja.
  • Organizacja ruchu w majówkowy weekend na Starówce
    Drogi, Miasto
    W weekend majowy w obrębie Starówki będą obowiązywać zmiany w organizacji ruchu i komunikacja miejskiej.
  • Drogi, Miasto
    W poniedziałek 29 kwietnia 2024 r. o godzinie 17.00 Bulwar Filadelfijski zostanie udostępniony dla ruchu.
  • Drogi, Miasto
    Przypominamy, że parkując na terenie Strefy Płatnego Parkowania w dniu 1 i 3 maja 2024 r. nie wnosimy opłat.
  • Miasto
    Tuż przed majówką miasto uruchomiło w Toruniu fontanny miejskie. Wracają także widowiskowe pokazy wieczorne na fontannie Cosmopolis przy Fosie Staromiejskiej.
  • Miasto
    Na Rynku Staromiejskim odbyło się wydarzenie z okazji 20. rocznicy wstąpienia Polski do Unii Europejskiej, podczas którego licznie zgromadzeni torunianie i przybyli do Torunia goście wspólnie z Chórem Akademickim Uniwersytetu Mikołaja Kopernika odśpiewali hymn UE pt. „Oda do radości”.
  • Oddział Miejski Polskiego Towarzystwa Turystyczno – Krajoznawczego im. Mariana Sydowa w Toruniu zaprasza mieszkańców miasta i regionu do udziału w kolejnych wyprawach krajoznawczo – pieszych w dniach 4 i 8 maja 2024 r.
  • Centrum Wsparcia Biznesu jest partnerem Ogólnopolskiej Konferencji Naukowej - Copernican Digital Forum. Wydarzenie odbędzie się w dniach 7-8 maja 2024 r. na Wydziale Nauk Ekonomicznych i Zarzadzania UMK. Organizatorem konferencji jest Studenckie Koło Naukowe Forum e-biznesu.
  • Blisko 100 rowerzystów wzięło udział w pierwszej edycji historycznych rajdów rowerowych „Flisackim szlakiem”. Wydarzenie jest częścią roku upamiętniającego tradycje flisactwa w Toruniu. Kolejny rajd z tego cyklu zaplanowano 11 maja 2024.
  • Rozpoczynamy kolejny cykl biegów przełajowych pn. „Cross Barbarka 2024” i gorąco zapraszamy do udziału.
  • Przypominamy, że parkując na terenie Strefy Płatnego Parkowania w dniu 1 i 3 maja 2024 r. nie wnosimy opłat.
  • Fitch Ratings potwierdził ratingi Miasta Torunia i zmienił perspektywę międzynarodowych długoterminowych ratingów dla zadłużenia w walucie zagranicznej i krajowej z negatywnej na stabilną.
  • W dniu pierwszej sesji Rady Miasta Torunia IX kadencji, 7 maja br. w Katedrze śś. Janów odbędzie się msza święta w intencji miasta i mieszkańców.
  • W poniedziałek 29 kwietnia 2024 r. o godzinie 17.00 Bulwar Filadelfijski zostanie udostępniony dla ruchu.