„Tak się robi biznes na lewobrzeżu” – Piekarnia Bartkowscy | www.torun.pl

Serduszko w kolorze ukraińskiej flagi - niebieski i żółty, poziomy pas.

Flaga Unii Europejskiej. Żółte gwiazdki ułożone w okrąg na niebieskim tle. Pod flagą napis Unia Europejska.

„Tak się robi biznes na lewobrzeżu” – Piekarnia Bartkowscy

Biznes, Miasto
Data publikacji: 23 lutego 2021
Autor: Magdalena Winiarska
Wnętrze piekarni, blachy ze świeżo upieczonym chlebem

Poranny zapach świeżego chleba na zakwasie, mocna czarna kawa i coś słodkiego. Wielu torunian właśnie tak zaczyna swój dzień. O to, by nie zabrakło nam chleba naszego powszedniego, dba w Toruniu od kilku pokoleń rodzina Bartkowskich, która na Podgórzu prowadzi swoją piekarnię. Poznajcie Karola Bartkowskiego, który w kolejnym odcinku cyklu „Tak się robi biznes na lewobrzeżu” opowiada o początkach firmy, sposobach na zdobywanie klientów i recepturze na najlepsze pieczywo.

Piekarnia Bartkowscy to 19 punktów sprzedażowych w Toruniu, Przysieku i Łysomicach, doświadczenie przekazywane  z pokolenia na pokolenie i solidna marka, rozpoznawalna poprzez najwyższą jakość produktów. Kilkanaście gatunków chleba i bułek, gotowe kanapki, wyroby cukiernicze, kawa i herbata, a sezonowo także lody. Tak wygląda oferta firmy związanej z lewobrzeżnym Toruniem od 1975 roku. Codziennie z piekarni przy ul. Parkowej na Podgórzu wyjeżdżają tysiące bochenków chleba, które trafiają na stoły torunian.

„Tak się robi biznes w Toruniu – edycja lewobrzeże” to promocyjny projekt filmowy, który ma być wsparciem dla firm w trudnym czasie pandemii, okazją do zaprezentowania oferty szerokiemu gronu klientów i zachętą do inwestowania w lewobrzeżnej części miasta. Centrum Wsparcia Biznesu przedstawia właścicieli firm, którzy prowadzą swoje przedsiębiorstwa na Podgórzu, Stawkach, Rudaku i w Czerniewicach. Przedsiębiorcy opowiadają, w jaki sposób budowali swoje biznesy, na jakie problemy napotykali na początku swojej drogi i skąd czerpali inspiracje.

Dzięki powstaniu nowego mostu drogowego, remontom dróg i inwestycjom infrastrukturalnym miasta, lewobrzeże jest atrakcyjnym miejscem na ulokowanie biznesu. Działają tu firmy, które m.in. oferują produkty stalowe eksportowane do najdalszych części świata, oferują usługi nowoczesnego IT, projektują obiekty użyteczności publicznej całej Polsce, produkują bieliznę na europejskie rynki, organizują największe eventy sportowe i kulturalne w kraju lub oferują najwyższej jakości usługi dla mieszkańców całego miasta.

Najczęściej czytane aktualności

  • Kultura, Miasto
    W dniu Święta Konstytucji 3 Maja toruński Rynek Staromiejski po raz kolejny stał się miejscem szczególnych wydarzeń. - To najpiękniejsze i najradośniejsze polskie święto przeżywamy w samym sercu Torunia, na terenie Zespołu Staromiejskiego wpisanego na Listę Światowego Dziedzictwa Kultury UNESCO - podkreślił prezydent Torunia Michał Zaleski....
  • Kultura, Miasto
    Medale Thorunium, Statuetki Herbu Torunia, Statuetki Toruńskiego Flisaka oraz Medale Pamiątkowe Roku Mikołaja Kopernika zostały wręczone osobom zasłużonym dla miasta. Uroczystość odbyła się 2 maja 2024 r. w Ratuszu Staromiejskim.
  • Kultura, Miasto
    W Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej 2 maja 2024 r. w Centrum Kulturalno-Kongresowym Jordanki w Toruniu odbył się Koncert Prezydenta Miasta Torunia z udziałem Litewskiej Orkiestry Kameralnej i Lukasa Geniusasa, jednego z najbardziej ekscytujących i charakterystycznych artystów swojego pokolenia.
  • Kultura, Miasto
    Uroczystości z udziałem wojska i pełen licznych atrakcji piknik patriotyczny - w ten sposób Toruń obchodził w tym roku Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. - Biało-czerwonymi flagami zdobimy toruńskie domy, patrzymy na nie z dumą i z uznaniem dla dziedzictwa narodowego naszego miasta i kraju - mówił prezydent Torunia Michał Zaleski.
  • Miasto
    Tuż przed majówką miasto uruchomiło w Toruniu fontanny miejskie. Wracają także widowiskowe pokazy wieczorne na fontannie Cosmopolis przy Fosie Staromiejskiej.
  • Eko, Miasto
    Nowe podłogi i balustrady - zakończył się remont tarasu widokowego przy ul. Majdany.
  • Na Rynku Staromiejskim odbyło się wydarzenie z okazji 20. rocznicy wstąpienia Polski do Unii Europejskiej, podczas którego licznie zgromadzeni torunianie i przybyli do Torunia goście wspólnie z Chórem Akademickim Uniwersytetu Mikołaja Kopernika odśpiewali hymn UE pt. „Oda do radości”.
  • Tuż przed majówką miasto uruchomiło w Toruniu fontanny miejskie. Wracają także widowiskowe pokazy wieczorne na fontannie Cosmopolis przy Fosie Staromiejskiej.
  • We wtorek 30 kwietnia 2024 r. w Komendzie Miejskiej PSP w Toruniu odbył się uroczysty apel z okazji przyjęcia obowiązków Komendanta Miejskiego PSP w Toruniu przez bryg. Sławomira Grudzińskiego.
  • Nowe podłogi i balustrady - zakończył się remont tarasu widokowego przy ul. Majdany.
  • Zachęcamy turystów i mieszkańców gmin ościennych do skorzystania z wygodnych, bezpiecznych i monitorowanych parkingów typu P&R. W Toruniu tego typu rozwiązania są zlokalizowane w dwóch miejscach – przy ul. Olimpijskiej 42 oraz Dziewulskiego 38 w Toruniu. W sumie do dyspozycji kierowców jest prawie 440 miejsc parkingowych!
  • Fundacja Studio M6 rozpoczyna blok szkoleniowo-doradczy dedykowany dla organizacji pozarządowych z województwa kujawsko-pomorskiego.
  • Oddział Miejski Polskiego Towarzystwa Turystyczno – Krajoznawczego im. Mariana Sydowa w Toruniu zaprasza mieszkańców miasta i regionu do udziału w kolejnych wyprawach krajoznawczo – pieszych w dniach 4 i 8 maja 2024 r.
  • Centrum Wsparcia Biznesu jest partnerem Ogólnopolskiej Konferencji Naukowej - Copernican Digital Forum. Wydarzenie odbędzie się w dniach 7-8 maja 2024 r. na Wydziale Nauk Ekonomicznych i Zarzadzania UMK. Organizatorem konferencji jest Studenckie Koło Naukowe Forum e-biznesu.