Nowa siedziba, nowe działania | www.torun.pl

Serduszko w kolorze ukraińskiej flagi - niebieski i żółty, poziomy pas.

Flaga Unii Europejskiej. Żółte gwiazdki ułożone w okrąg na niebieskim tle. Pod flagą napis Unia Europejska.

Nowa siedziba, nowe działania

Centrum Wsparcia Biznesu zorganizowało w swojej nowej siedzibie briefing prasowy prezentujący najnowsze działania.

Centrum Wsparcia Biznesu od lipca 2017 roku ma nową siedzibę w kamienicy przy ul. Konopnickiej 13. Briefing prasowy zorganizowany w dniu 9 listopada 2017 roku był okazją do pokazania miejsca, gdzie przedsiębiorcy, którzy chcą prowadzić interesy w Toruniu, znajdą kompleksowe wsparcie.

- Ważne jest to, że klimat do inwestowania w Toruniu jest dobry. System ulg w podatku od nieruchomości, który od kilku lat mamy w mieście, pozwala na odliczenie tego podatku z realizowanych inwestycji. I wreszcie obsługa, bo przecież temu służy Centrum Wsparcia Biznesu. Adres: ul. Konopnickiej 13 to miejsce przyjazne i przygotowane do profesjonalnego przyjmowania przedsiębiorców powiedział prezydent Michał Zaleski.

Centrum Wsparcia Biznesu zajmuje pierwsze piętro w tej kamienicy. Ma do swojej dyspozycji ponad 200 metrów kwadratowych przestrzeni, zaadaptowanej na biura, w których przedsiębiorcy mogą w profesjonalnej atmosferze pozyskiwać niezbędne informacje. Warto dodać, że przy ul. Konopnickiej 13 swoje miejsce znalazły też inne jednostki miejskie: na parterze mieścić się będzie MOPR, na drugim piętrze mieścić się będzie inkubator dla organizacji pozarządowych – trwają tam jeszcze prace remontowe, na trzecim piętrze zaś  już działa Toruńska Agenda Kulturalna.

Obecnie, o czym mówiono podczas briefingu, Centrum Wsparcia Biznesu organizuje przetargi na tereny inwestycyjne w Toruniu, położone przy ulicach Olsztyńskiej (7 ha z przeznaczeniem na działalność usługową) i Przelot (7 ha pod logistykę i produkcję) oraz na tereny pod budownictwo jednorodzinne przy ul. Golubskiej. – Są to wyjątkowo atrakcyjne tereny ze względu na ich lokalizację. Teren przy ul. Olsztyńskiej znajduje się w otoczeniu innych zakładów usługowych, wiele się tam dzieje, atutem ulicy Przelot zaś jest położenie blisko węzła autostradowego. Jeśli zaś chodzi o działki pod zabudowę jednorodzinną to zainteresowanie nimi przerosło nasze oczekiwania. Chętnych jest bardzo wielu, a wśród nich nawet osoby z zagranicypowiedział Łukasz Szarszewski, dyrektor Centrum Wsparcia Biznesu.

Informacja o przetargach

Kolejne aktualne przedsięwzięcie CWB zaprezentowane podczas briefingu to 10. edycja Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości, który trwać będzie w dniach 13-18 listopada 2017 roku. To międzynarodowy projekt, którego celem jest wspieranie przyszłych i obecnych przedsiębiorców, edukacji w zakresie przedsiębiorczości i budowanie platformy wymiany doświadczeń między sektorem prywatnym, publicznym i pozarządowym w celu podejmowania wspólnych działań na rzecz rozwoju przedsiębiorczości. W ramach tego przedsięwzięcia w Toruniu odbędzie się sześć wydarzeń  - warsztatów i szkoleń. Ostatniego dnia zaś w CH Plaza będzie można wziąć udział w otwartej akcji „Jedno okienko”. - To pierwsza taka akcja w Toruniu. Zaproszeni specjaliści: Urząd Miasta Torunia Wydział Ewidencji i Rejestracji, Pierwszy Urząd Skarbowy, Zakład Ubezpieczeń Społecznych Oddział w Toruniu, Urząd Marszałkowski w Toruniu, Centrum Wsparcia Biznesu w Toruniu będą udzielać porad mieszkańcom miasta. W sobotę podczas jednej wizyty, w jednym miejscu, będzie można założyć własną działalność gospodarczą oraz uzyskać niezbędne w tym celu informacjepowiedziała Marta Milde, koordynatorka Tygodnia Przedsiębiorczości.

Program X Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości

Centrum Wsparcia Biznesu  prowadzi szeroką działalność, której celem jest promocja Torunia jako miasta, w którym warto inwestować i prowadzić biznes, jak i wsparcie przedsiębiorców na każdym etapie ich działań. – Mamy dużo pomysłów, jak przyciągnąć inwestorów do naszego miasta. Ruszamy z dedykowaną akcją już w styczniu 2018 rokuzdradził Łukasz Szarszewski, dyrektor CWB. Poza tym działalność tej jednostki to także liczne warsztaty i szkolenia oraz promocja szkolnictwa branżowego. Jak powiedział Łukasz Szarszewski, także w przyszłym roku przeprowadzone zostaną badania fokusowe wśród młodzieży, nauczycieli i przedsiębiorców, które mają pokazać, jakie kierunki kształcenia są obecnie najbardziej pożądane i warte rozwijania w toruńskich placówkach edukacyjnych.

 

Najczęściej czytane aktualności

  • Kultura, Miasto
    W dniu Święta Konstytucji 3 Maja toruński Rynek Staromiejski po raz kolejny stał się miejscem szczególnych wydarzeń. - To najpiękniejsze i najradośniejsze polskie święto przeżywamy w samym sercu Torunia, na terenie Zespołu Staromiejskiego wpisanego na Listę Światowego Dziedzictwa Kultury UNESCO - podkreślił prezydent Torunia Michał Zaleski....
  • Kultura, Miasto
    Medale Thorunium, Statuetki Herbu Torunia, Statuetki Toruńskiego Flisaka oraz Medale Pamiątkowe Roku Mikołaja Kopernika zostały wręczone osobom zasłużonym dla miasta. Uroczystość odbyła się 2 maja 2024 r. w Ratuszu Staromiejskim.
  • Kultura, Miasto
    Koncert „Zaucha Serca Bicie” wieczorową porą zakończył toruńskie obchody Święta Konstytucji 3 Maja (3.05.2024 r.). Na scenie wystąpili wybitni artyści: Ania Karwan, Ewa Abart, Mateusz Wiśniewski, Dodo Jaszczyńska oraz Paweł Wolsztyński.
  • Miasto, Sport
    Toruński Apator pokonał (3.05.2024 r.) na Motoarenie drużynowego wicemistrza Polski Spartę Wrocław 52:38. Na Motoarenie zasiadło prawie 14 tysięcy widzów.
  • Kultura, Miasto
    W Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej 2 maja 2024 r. w Centrum Kulturalno-Kongresowym Jordanki w Toruniu odbył się Koncert Prezydenta Miasta Torunia z udziałem Litewskiej Orkiestry Kameralnej i Lukasa Geniusasa, jednego z najbardziej ekscytujących i charakterystycznych artystów swojego pokolenia.
  • Kultura, Miasto
    Uroczystości z udziałem wojska i pełen licznych atrakcji piknik patriotyczny - w ten sposób Toruń obchodził w tym roku Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. - Biało-czerwonymi flagami zdobimy toruńskie domy, patrzymy na nie z dumą i z uznaniem dla dziedzictwa narodowego naszego miasta i kraju - mówił prezydent Torunia Michał Zaleski.
  • Na inaugurację tegorocznego festiwalu Probaltica na Rynku Staromiejskim w Toruniu wystąpiła jazzowa orkiestra Kaunas Bigbandas z naszego miasta partnerskiego - Kowna. Następnie, w rocznicę przystąpienia do UE muzycy z krajów bałtyckich spotkali się w Toruniu i wspólnie zagrali IX Symfonię L. van Beethovena wraz z Hymnem Unii Europejskiej.
  • 2 maja 2024 r. po raz 20. obchodzimy Święto Flagi Rzeczypospolitej Polskiej.
  • Na Rynku Staromiejskim odbyło się wydarzenie z okazji 20. rocznicy wstąpienia Polski do Unii Europejskiej, podczas którego licznie zgromadzeni torunianie i przybyli do Torunia goście wspólnie z Chórem Akademickim Uniwersytetu Mikołaja Kopernika odśpiewali hymn UE pt. „Oda do radości”.
  • Tuż przed majówką miasto uruchomiło w Toruniu fontanny miejskie. Wracają także widowiskowe pokazy wieczorne na fontannie Cosmopolis przy Fosie Staromiejskiej.
  • We wtorek 30 kwietnia 2024 r. w Komendzie Miejskiej PSP w Toruniu odbył się uroczysty apel z okazji przyjęcia obowiązków Komendanta Miejskiego PSP w Toruniu przez bryg. Sławomira Grudzińskiego.
  • Nowe podłogi i balustrady - zakończył się remont tarasu widokowego przy ul. Majdany.
  • Zachęcamy turystów i mieszkańców gmin ościennych do skorzystania z wygodnych, bezpiecznych i monitorowanych parkingów typu P&R. W Toruniu tego typu rozwiązania są zlokalizowane w dwóch miejscach – przy ul. Olimpijskiej 42 oraz Dziewulskiego 38 w Toruniu. W sumie do dyspozycji kierowców jest prawie 440 miejsc parkingowych!
  • Fundacja Studio M6 rozpoczyna blok szkoleniowo-doradczy dedykowany dla organizacji pozarządowych z województwa kujawsko-pomorskiego.