Rejestracja na szczepienia | www.torun.pl

Serduszko w kolorze ukraińskiej flagi - niebieski i żółty, poziomy pas.

Flaga Unii Europejskiej. Żółte gwiazdki ułożone w okrąg na niebieskim tle. Pod flagą napis Unia Europejska.

Rejestracja na szczepienia

Koronawirus
Data publikacji: 11 stycznia 2021
Autor: Natalia Przytarska
Grafika rządowa dotycząca ważnych dat i szczepień

15 stycznia 2021 r. rusza kolejny etap Narodowego Programu Szczepień. Sprawdź krok po kroku, jak zarejestrować się na szczepienie.

Szczepienia w Polsce oraz w większości państw Unii Europejskiej rozpoczęły się 27 grudnia 2020 r. Obecnie możliwość skorzystania z nich mają osoby najbardziej narażone na zakażenie, tzw. grupa 0.

Kolejną grupą, która będzie miała możliwość szczepienia, będą osoby zakwalifikowane do etapu I. Są to:

  • pensjonariusze domów pomocy społecznej oraz zakładów opiekuńczo-leczniczych, pielęgnacyjno-opiekuńczych i innych miejsc stacjonarnego pobytu,
  • osoby powyżej 60. roku życia w kolejności od najstarszych,
  • służby mundurowe, w tym Wojsko Polskie,
  • nauczyciele.

Od 15 stycznia 2021 r. zarejestrować będą się mogły tylko osoby powyżej 80 r.ż. Po ich rejestracji oraz zaszczepieniu pensjonariuszy Domów Pomocy Społecznej przyjdzie czas na rejestrację osób powyżej 70 r.ż.

- Jeżeli nic się nie zmieni, jeśli chodzi o deklaracje producentów szczepionek, pozostałe osoby z grupy pierwszej, czyli seniorzy poniżej 70. roku życia, nauczyciele, przedstawiciele służb mundurowych będą mogły zarejestrować się na szczepienia w drugiej połowie marca lub na przełomie marca i kwietnia - powiedział Michał Dworczyk, szef Kancelarii Prezesa Rady Ministrów i pełnomocnik rządu do spraw Narodowego Programu Szczepień.


 Rządowy harmonogram szczepień:

  • 15 stycznia – uruchomienie centralnej rejestracji i możliwości umawiania szczepień seniorów powyżej 80 r.ż.
  • 18 stycznia – szczepienia mieszkańców DPS (70% pensjonariuszy zadeklarowało chęć zaszczepienia)
  • 22 stycznia – rozpoczęcie umawiania terminów szczepień dla osób powyżej 70 r.ż.
  • 25 stycznia rozpoczęcie szczepień dla grupy powyżej 70 r.ż.
Grafika rządowa dot. rejestracji

Kolejne osoby zarejestrować będą się mogły dopiero w momencie, kiedy wyznaczony zostanie ich etap. Na tę chwilę rząd określił 3 etapy:

Etap I: pensjonariusze Domów Pomocy Społecznej oraz Zakładów Opiekuńczo-Leczniczych, pielęgnacyjno-opiekuńczych i innych miejsc stacjonarnego pobytu, osoby powyżej 60. roku życia w kolejności od najstarszych, służby mundurowe, nauczyciele

Etap II: osoby w wieku poniżej 60. Roku życia z chorobami przewlekłymi zwiększającymi ryzyko ciężkiego przebiegu COVID-19, albo w trakcie diagnostyki i leczenia, wymagającego wielokrotnego lub ciągłego kontaktu z placówkami ochrony zdrowia, osoby bezpośrednio zapewniające funkcjonowanie podstawowej działalności państwa i narażone na zakażenie ze względu na częste kontakty społeczne.

Etap III: przedsiębiorcy i pracownicy sektorów zamkniętych na mocy rozporządzeń ws. Ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii, powszechne szczepienia pozostałej części populacji dorosłej.


Procedura szczepienia krok po kroku

1. REJESTRACJA

  • Zarejestrować możemy się tylko wtedy, jeżeli nasza grupa upoważniona jest do szczepienia, np. osoby powyżej 80 r.ż. mogą zarejestrować się już od 15 stycznia, natomiast osoby poniżej 60 r.ż. z przewlekłymi chorobami nie będą mogły na tym etapie się zarejestrować. Jednak będą one mogły zgłosić się do szczepienia. 

  • Zarejestrować można się na trzy sposoby:
    • Poprzez bezpłatną i całodobową infolinię 989 – zadzwoń i zarejestruj się przez telefon. Do zapisu wystarczy numer PESEL oraz numer telefonu komórkowego. 
    • Online poprzez e-Rejestrację na pacjent.gov.pl - aby skorzystać z e-Rejestracji, musisz mieć Profil Zaufany. System zaproponuje Ci 5 dostępnych terminów w punktach szczepień, które znajdują się blisko Twojego miejsca zamieszkania.Jeśli przebywasz gdzieś indziej, będziesz mógł samodzielnie wyszukać punkt szczepień przez wyszukiwarkę.

    • W wybranym pukcie szczepień -  bezpośredni kontakt z wybranym punktem szczepień.

  • Po dokonaniu rezerwacji wizyty, pacjent otrzyma SMS z informacją o wybranym miejscu i terminie szczepienia. Będzie on od razu umawiany na dwie wizyty i także przed drugą dawką szczepionki będzie powiadamiany SMS-em.
Grafika rządowa dot. sposobów rejestracji

2. ZGŁOSZENIE DO PUNKTU SZCZEPIEŃ


REJESTRACJA FILMY INSTRUKTAŻOWE

 

 

Najczęściej czytane aktualności

  • Kultura, Miasto
    W ramach niezwykłej majówki na Rynku Staromiejskim odbędą się plenerowe koncerty, kolejna edycja Święta Tańca, spektakle, warsztaty i uroczystości państwowe. To wszystko oraz wiele innych atrakcji czeka na mieszkańców i turystów podczas tegorocznej majówki w Toruniu, która odbędzie się od 30 kwietnia do 5 maja 2024 r., pod hasłem #zażywajkultury!...
  • Na zdjęciu: ubrany w garnitur prezydent Michał Zaleski, trzyma w ręce teczkę i idzie chodnikiem wzdłuż zieleni
    Miasto
    Michał Zaleski podsumowuje lata 2002-2024, kiedy pełnił funkcję Prezydenta Miasta Torunia.
  • Kultura, Miasto
    Anne Weber i Zbigniew Rokita to tegoroczni laureaci Nagrody Miast Partnerskich Torunia i Getyngi im. S. B. Lindego przyznawanej od 1996 r. przez władze miejskie dwóch zaprzyjaźnionych miast Torunia i Getyngi.
  • Nowy Prezydent Torunia - Paweł Gulewski
    Miasto
    7 maja 2024 r. w Ratuszu Staromiejskim odbędzie się Uroczysta Sesja Rady Miasta Torunia, podczas której zaprzysiężony zostanie nowy Prezydent Miasta Torunia - Paweł Gulewski. Tego dnia swoje ślubowania złożą także radni Rady Miasta Torunia na lata 2024-2029.
  • Herb Miasta Torunia
    Miasto
    Do 7 maja 2024 r. funkcję Prezydenta Miasta Torunia pełni pan Michał Zaleski – zgodnie z art. 29 ust. 1 ustawy z dn. 8 marca 1990 r. o samorządzie gminnym.
  • Na zdjęciu: widok z lotu ptaka na tereny inwestycyjne
    Biznes, Miasto
    Firma CTP - największy w Europie giełdowy deweloper, właściciel i zarządca nieruchomości przemysłowych i logistycznych zainwestuje w Toruniu. Inwestycja powstanie we wschodniej części miasta, przy ulicy Marii Skłodowskiej-Curie.
  • Bartosz Frankowski, sędzia piłkarski z Torunia, znalazł się wśród pięciu Polaków, którzy będą prowadzić mecze na Mistrzostwach Europy. Torunianin będzie odpowiedzialny za system VAR.
  • Kolejny toruński sportowiec jedzie na Igrzyska Olimpijskie do Paryża – to florecista Jan Jurkiewicz, zawodnik Toruńskiej Akademii Floretu.
  • Do 7 maja 2024 r. funkcję Prezydenta Miasta Torunia pełni pan Michał Zaleski – zgodnie z art. 29 ust. 1 ustawy z dn. 8 marca 1990 r. o samorządzie gminnym.
  • Pełnia wiosny uwidacznia się w kwiatach, które rozkwitły w wielu miejscach w mieście. Wśród nich są pasy rozdziału w toruńskich ulicach, gdzie nasadzenia wykonane zostały w ramach zadań z budżetu obywatelskiego i zadań własnych Gminy Miasta Toruń.
  • 7 maja 2024 r. w Ratuszu Staromiejskim odbędzie się Uroczysta Sesja Rady Miasta Torunia, podczas której zaprzysiężony zostanie nowy Prezydent Miasta Torunia - Paweł Gulewski. Tego dnia swoje ślubowania złożą także radni Rady Miasta Torunia na lata 2024-2029.
  • Trwa oficjalny trening miast przed rywalizacją o Puchar Rowerowej Stolicy Polski. Do udziału zgłosiło się 31 miast prezydenckich i 41 gmin.
  • Firma CTP - największy w Europie giełdowy deweloper, właściciel i zarządca nieruchomości przemysłowych i logistycznych zainwestuje w Toruniu. Inwestycja powstanie we wschodniej części miasta, przy ulicy Marii Skłodowskiej-Curie.
  • - W nocy od godz. 21:00 dnia 23 kwietnia do godz. 08:00 dnia 24 kwietnia 2024 r. na terenie Miasta Torunia i powiatu toruńskiego prognozowany jest spadek temperatury powietrza do około -2°C, przy gruncie do -4°C - informuje Toruńskie Cenrum Zarządzania Kryzysowego.