www.torun.pl

Rozpoczęło się Welconomy Toruń 2020

Biznes, Miasto
Data publikacji: 14 września 2020
Autor: Magdalena Winiarska
Podczas Welconomy Forum zostały wręczone nagrody - na scenie stoją laureaci Szmaragdów Welconomy, wśród nich Prezydent Michał Zaleski

27. edycja Welconomy Forum rozpoczęła się w Toruniu. Wydarzenie odbywa się w dniach 14-15 września 2020 r. w CKK Jordanki, dokąd przybyli przedstawiciele świata polityki, biznesu, nauki oraz samorządowcy.

Wydarzenie pierwotnie miało odbyć się w marcu 2020 roku, jednak ze względu na wybuch pandemii zostało przełożone na późniejszy termin. Odbywa się zatem w dnia 14-15 września 2020 r. w CKK Jordanki, z zachowaniem wszelkich procedur bezpieczeństwa. - To, iż musieliśmy przełożyć konferencję z marca na wrzesień, nie wpłynęło ani na chęć bycia z nami, ani na frekwencję, ani na przedsiębiorców, którzy ze współpracy z nami się nie wycofali podkreślił Jacek Janiszewski, twórca Welconomy Forum.

- Welconomy Toruń to miejsce, gdzie prowadzone są poważne dysputy i debaty o tym, jaka ma być gospodarka po Covidzie. Będzie dobra, będzie się rozwijała – takie optymistyczne przesłanie płynie z pierwszych godzin tego spotkaniapowiedział prezydent Michał Zaleski w trakcie forum.

Forum złożone z kilkudziesięciu sesji i paneli dyskusyjnych rozpoczęło się sesją plenarną „Pandemia i co dalej?”. Generalnie jednym z głównych tematów przewijających się podczas wydarzenia jest kwestia bezpieczeństwa gospodarczego i społecznego w czasach pandemii. Drugim kluczowym tematem debat będzie ekonomia widziana oczami Jana Pawła II. Nie zabraknie też tematyki międzynarodowej, dotyczącej np. sytuacji we Wspólnocie Europejskiej czy wsparcia działalności firm w rozwoju na rynkach perspektywicznych.

Welconomy to także tradycyjnie okazja przyznania nagród osobom i firmom zasłużonym dla polskiej gospodarki. W roku 2020 nagrodę Szmaragd Welconomy dla osoby, która swoją działalnością budzi wielkie nadzieje dla rozwoju naszego kraju otrzymał prezydent Michał Zaleski. Po raz drugi przyznano nagrodę Ambasadora Welconomy w kategorii „Bezpieczne i Ekologiczne Wakacje", w dwóch podkategoriach tj. „Firma" oraz „Samorząd" w ramach letniej działalności Stowarzyszenia „Integracja i Współpraca".

Fot. Wojtek Szabelski

Najczęściej czytane aktualności

 • Eko, Miasto
  Trwa realizacja projektu obywatelskiego, w ramach którego w Toruniu pojawią się tzw. zielone przystanki komunikacji miejskiej. Gotowa jest koncepcja projektowa.
 • Na zdjęciu: budynek Centrum Sztuki Współczesnej w Toruniu
  Kultura, Miasto
  Krzysztof Stanisławski 1 października 2020 roku obejmie stanowisko dyrektora Centrum Sztuki Współczesnej w Toruniu.
 • Na zdjęciu: tramwaj jadący po ulicach miasta
  MZK
  W najbliższą sobotę 26 września 2020 r., w związku z zawodami żużlowymi na Motoarenie, uruchomiony zostanie dodatkowy kurs tramwaju linii nr 5.
 • Na zdjęciu: gala Festiwalu Camerimage 2019 na toruńskich Jordankach
  Kultura, Miasto
  Radni wyrazili zgodę na zmiany w budżecie miasta na rok 2020 i w Wieloletniej Prognozie Finansowej na lata 2020-2050. Dotyczyły one przesunięć w finansowaniu Europejskiego Centrum Filmowego Camerimage. Władze EFC zwróciły się z prośbą o zgodę na wykorzystanie 1 miliona złotych z dotacji celowej na wydatki inwestycyjne, a nie na organizację...
 • Miasto
  Co roku w ostatnią niedzielę września przypada Międzynarodowy Dzień Głuchych. To okazja do przypomnienia o potrzebach i problemach osób dotkniętych utratą słuchu.
 • 22. sesja Rady Miasta Torunia - ekran monitora na tle banera Toruń
  Miasto
  Radni podczas sesji Rady Miasta 24 września przegłosowali stanowisko ws. treści budżetu na rok 2021.
 • Koncerty klasyczne i rozrywkowe, Noc Naukowców w Młynie Wiedzy, jesienne wycieczki miejskie i podmiejskie, a dla dzieciaków przegląd filmów w CSW - to tylko mały wyjątek z tego, co będzie się działo w ten weekend w toruńskiej kulturze. A w sporcie decydujący mecz o awans do PGE Ekstraligi rozegra Apator Toruń.
 • Toruńscy radni zgodzili się na wydłużenie kadencji organów pomocniczych Gminy Miasta Toruń.
 • 85 billboardów promujących potencjał gospodarczy Torunia zostanie odśłoniętych w 10 polskich miastach w ramach projektu „Invest in BiT CITY2”.
 • 1 października 2020 roku w Dworze Artusa odbędzie się tegoroczny koncert Fundacji Platon. Gwiazdą wieczoru będzie zespół KROKE.
 • Toruńscy radni podczas sesji 24 września 2020 roku przyjęli uchwałę w sprawie nadania parkowi w obrębie al. Niezależnego Zrzeszenia Studentów, al. Jana Pawła II, ulic: Chopina i Tujakowskiego oraz al. 500-lecia nazwy „Park 100-lecia Powrotu Torunia do Wolnej Polski”.
 • Radni jednogłośnie wyrazili zgodę na zmianę wysokości stawek podatków od środków transportowych i podatków od nieruchomości.
 • Wieloletni dyrektor Muzeum Okręgowego w Toruniu Marek Rubnikowicz otrzyma Medal "Za zasługi dla Miasta Torunia" na wstędze – tak jednogłośnie zdecydowali radni podczas 22. sesji Rady Miasta Torunia 24 września 2020 r.
 • W poniedziałek 28 września 2020 r. zmieni się organizacja ruchu drogowego w rejonie pl. Niepodległości.