Toruń dla przedsiębiorców rozszerzony | www.torun.pl

Toruń dla przedsiębiorców rozszerzony

Biznes, Koronawirus, Miasto
Data publikacji: 21 listopada 2020
Autor: Natalia Przytarska
Na zdjęciu Rynek Staromiejski, na dole niebieski pasek z napisem Toruń dla przedsiębiorców

Miasto Toruń rozszerza program pomocowy „Toruń dla przedsiębiorców”.

W związku z kolejnymi ograniczeniani rządowymi dot. prowadzenia działalności toruńscy przedsiębiorcy dotknięci skutkami ekonomicznymi epidemii koronawirusa mogą do 31 grudnia 2020 r. skorzystać w uproszczonej procedurze z:

 • odroczenia terminu płatności zaległych, bieżących lub przyszłych rat,
 • rozłożenia na raty

w zakresie zobowiązań z tytułu podatku od nieruchomości.

Warunkiem udzielenia ulgi jest wykazanie, że u wnioskodawcy (podatnika) nastąpił spadek obrotów z powodu COVID-19 o co najmniej 25 % w dowolnym miesiącu przypadającym po dniu 31 stycznia 2020 r., w porównaniu do miesiąca poprzedniego lub analogicznego miesiąca roku poprzedniego.

Co należy zrobić?

 • Złożyć wniosek w dowolnym Punkcie Informacyjnym Urzędu Miasta Torunia na formularzu wg załączonego wzoru nr 1 (na dole strony w sekcji DO POBRANIA)
 • Dołączyć dokumenty (lub kopie dokumentów poświadczone za zgodność z oryginałem) potwierdzające utratę w którymkolwiek miesiącu 2020 roku 25% przychodów, w porównaniu do miesiąca poprzedniego lub analogicznego miesiąca roku poprzedniego,
 • Zdecydować, czy udzielona ulga wliczana ma być do limitu pomocy de minimis (max. łącznie 200.000 euro w okresie roku bieżącego oraz poprzednich dwóch lat), czy też w ramach pomocy, o której mowa w Komunikacie Komisji Europejskiej „Tymczasowe ramy środków pomocy państwa w celu wsparcia gospodarki w kontekście trwającej epidemii COVID-19” (2020/C 91 I/01 (max. 800 000 euro w r. 2020) i złożyć stosowne oświadczenia.

Przedsiębiorco! Jeśli spełniasz warunek utraty 25% przychodów, nie musisz składać żadnych innych dokumentów.


Przedsiębiorcy, którzy chcą skorzystać z umorzenia zaległości w zapłacie podatku lub chcą złożyć wniosek o odroczenie lub rozłożenie zaległości podatkowej na raty, a nie spełniają warunku utraty co najmniej 25% przychodów, zobowiązani są do złożenia wniosku na formularzu wg wzoru nr 2 (na dole strony w sekcji DO POBRANIA).

W tych przypadkach ulga będzie mogła być udzielona wyłącznie wg kryteriów stosowanych dla pomocy de minimis. Do wniosku należy dołączyć dokumenty potwierdzające sytuację finansową podatnika za lata 2018-2020.


Ważne! Od odraczanych lub rozkładanych na raty zobowiązań podatkowych nie jest naliczana opłata prolongacyjna.

Uwaga! Nie jest możliwe przesyłanie wniosków na adres e-mail  urzędu – w obowiązującym stanie prawnym wniosek taki nie spełnia wymogów podania określonych w przepisach podatkowych.


 DO POBRANIA:

Najczęściej czytane aktualności

 • Tabliczki informacyjne na budynku Powiatowego Urzędu Pracy
  Miasto
  Od 1 stycznia 2021 roku odbywa się rekrutacja uczestników projektu „Aktywizacja osób młodych pozostających bez pracy w Toruniu”, którego realizatorem jest Powiatowy Urząd Pracy dla Miasta Torunia.
 • Na zdjęciu: alejka w zrewitalizowanym Parku Glazja
  Eko
  W poniedziałek 25 stycznia 2021 roku o godz. 19:45 na antenie TVP Bydgoszcz zaplanowano emisję filmu edukacyjnego pt. „Czyste Energia – czyste środowisko”.
 • Grafika informująca o programie Rodzina 500 Plus
  Miasto
  Od 1 lutego 2021 r. rozpoczyna się nabór wniosków o wypłatę świadczenia 500+ przez kolejny rok, od czerwca 2021 do maja 2022 r.
 • Na zdjęciu: Kafka Jaworska
  Koronawirus
  Dyrektorka Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Tofifest jest kolejną osobą, która wyjaśnia, dlaczego zaszczepi się przeciwko COVID-19, kiedy tylko będzie taka możliwość.
 • Na zdjęciu: grafika z danymi epidemicznymi
  Koronawirus
  W ciągu ostatniej doby w Toruniu przybyło 25 osób zakażonych koronawirusem SARS-CoV-2. 48 osób wróciło do zdrowia.
 • Na zdjęciu samochody stoją przed skrzyżowaniem, pada deszcz
  Drogi, Miasto
  Wieczorem w niedzielę 24 stycznia i rano w poniedziałek 25 stycznia w Toruniu może wystąpić oblodzenie – przestrzega kierowców i pieszych Toruńskie Centrum Zarządzania Kryzysowego. Prognozuje się zamarzanie nawierzchni dróg i chodników po opadach deszczu, deszczu ze śniegiem oraz miejscami mokrego śniegu. Oblodzenie wystąpić ma dzisiaj (24.01.2021...
 • W niedzielę 24 stycznia 2021 roku w Toruniu potwierdzono 39 nowych przypadków zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2.
 • Więcej grup zawodowych, które mogą skorzystać z pobytu w hotelu, dookreślenie, kto może zaszczepić się w I etapie, zmiany w zakazie zgromadzeń – 23 stycznia 2021 r. weszło w życie nowe rozporządzenie dot. ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z epidemią.
 • Toruńskie Centrum Zarządzania Kryzysowego ostrzega o możliwym oblodzeniu nawierzchni dróg i chodników w najbliższych godzinach.
 • Podczas 26. sesji Rady Miasta Torunia prezydent Michał Zaleski przekazał radnym szereg informacji dotyczących aktualnej sytuacji epidemicznej i funkcjonowania miasta.
 • W sobotę 23 stycznia 2021 roku w Toruniu potwierdzono 95 nowych przypadków zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2. Jeden mieszkaniec miasta zmarł przez COVID-19.
 • W 2021 roku Powiatowy Urząd Pracy dla Miasta Torunia planuje realizację wielu usług i instrumentów rynku pracy. Zainteresowanych zachęcamy do sprawdzania oferty urzędu.
 • Osiem zestawów przedmiotów na aukcje przekazał toruńskiemu sztabowi Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy prezydent Torunia Michał Zaleski. Dodatkowo dwa zestawy trafiły również od miasta na orkiestrowe aukcje UMK.
 • Miasto od wielu lat wspiera prowadzony przez Stowarzyszenie „Mateusz” Ośrodek Readaptacyjny w Toruniu. Informacji o udzielonej pomocy zabrakło jednak w medialnych wypowiedziach prezesa Waldemara Dąbrowskiego.