Wakacje w Młynie Wiedzy | www.torun.pl

Wakacje w Młynie Wiedzy

Kultura, Miasto
Data publikacji: 18 czerwca 2020
Autor: Magdalena Kujawa
jedna z wystaw w Młynie Wiedzy

Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy od 30 czerwca zaprasza na specjalnie przygotowane wakacyjne warsztaty i do zwiedzania wyjątkowych wystaw.

Toruńskie centrum nauki na warsztatach zaprasza do odbycia wyprawy na Kon-Tiki, odkrywania sekretów jedzenia i super mocy, poznania historii przypraw, które wykorzystujemy w kuchni, laboratorium naukowca i przeprowadzania „odjazdowych” doświadczeń oraz stworzenia własnej gry planszowej.

- Zachęcamy również do zwiedzanie wystaw w Młynie Wiedzy oraz ekspozycji „Ścieżki dorastania” w Centrum Innowacyjnej Edukacji - mówi Marcin Centkowski, rzecznik Młyna Wiedzy. - Ze 180 obecnie dostępnych stanowisk, ze względów sanitarnych, wyłączyliśmy w całości lub części tylko 9 z nich. Przestrzenie ekspozycyjne są odpowiednio przygotowane do bezpiecznego i zaangażowanego zwiedzania.

Warto skorzystać ze zwiedzania Młyna z co najmniej trzech powodów. Wystawa "Ścieżki dorastania" to jedyna taka w Polsce ekspozycja, która jest poświęcona procesowi dojrzewania człowieka w wymiarze biologicznym, fizjologicznym, emocjonalnym, kulturowym i społecznym. W okresie wakacyjnym będzie modernizowana jedna z pierwszych wystaw stałych - "O obrotach". Przejdzie kosmiczny lifting, którego efekty będzie można zobaczyć w październiku tego roku. Warto zobaczyć ją w obecnym kształcie. Do Młyna wróciła wystawa "... to takie proste".

- To jedna z tych, które najbardziej podobają się naszym gościom. Wymaga od nich kreatywnego podejścia, zaangażowania i pozwala rozwinąć m.in. pamięć krótkotrwałą, logiczne myślenie i zdolności manualne - podkreśla Marcin Centkowski.

Szczegóły wakacyjnych propozycji Młyna Wiedzy są dostępne na stronie internetowej centrum nauki.

Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy od 30 czerwca do końca sierpnia będzie czynne od wtorku do piątku w godz. 10:00-16:00. W soboty i niedziele w godz. 11:00-17:00. Wystawę „Ścieżki dorastania” w Centrum Innowacyjnej Edukacji będzie można zwiedzać od wtorku do niedzieli w godz. 9:00-11:00, 11:00-13:00, 13:00-15:00, 15:00-17:00, 17:00-19:00.

Warsztaty będą odbywały się od wtorku do piątku w godz. 10:00-11:00, a w soboty w godz. 11:00-12:00.

- Ze względu na obowiązujące przepisy i wewnętrzne procedury w zajęciach będzie mogło wziąć udział maksymalnie 15 osób. Przestrzeń dla zajęć została tak przygotowana, aby zapewnić bezpieczeństwo uczestnikom warsztatów - dodaje rzecznik instytucji.

Bilety na zajęcia i zwiedzanie można kupić w systemie sprzedaży online oraz w kasach CNMW i CIE. W wakacje będzie obowiązywał również bilet łączony na zwiedzanie. Kupując bilet na daną turę zwiedzania wystawy „Ścieżki dorastania” bilet na zwiedzanie wystaw dostępnych w Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy będzie można nabyć za 10 złotych od osoby. Kupując bilet na zwiedzanie wystaw w CNMW bilet na ekspozycję „Ścieżki dorastania” będzie można również nabyć za 10 zł od osoby. Bilet łączony będzie można zakupić wyłącznie w kasach CNMW i CIE.

Obecnie można zwiedzać wystawy w Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy od wtorku do niedzieli w godz. 11:00-17:00. Ekspozycja "Ścieżki dorastania" w Centrum Innowacyjnej Edukacji jest dostępna od wtorku do niedzieli w godz. 9:00-11:00, 11:00-13:00, 13:00-15:00, 15:00-17:00 i 17:00-19:00.

Kategoria: 

Najczęściej czytane aktualności

 • Tabliczki informacyjne na budynku Powiatowego Urzędu Pracy
  Miasto
  Od 1 stycznia 2021 roku odbywa się rekrutacja uczestników projektu „Aktywizacja osób młodych pozostających bez pracy w Toruniu”, którego realizatorem jest Powiatowy Urząd Pracy dla Miasta Torunia.
 • Na zdjęciu: alejka w zrewitalizowanym Parku Glazja
  Eko
  W poniedziałek 25 stycznia 2021 roku o godz. 19:45 na antenie TVP Bydgoszcz zaplanowano emisję filmu edukacyjnego pt. „Czyste Energia – czyste środowisko”.
 • Grafika informująca o programie Rodzina 500 Plus
  Miasto
  Od 1 lutego 2021 r. rozpoczyna się nabór wniosków o wypłatę świadczenia 500+ przez kolejny rok, od czerwca 2021 do maja 2022 r.
 • Na zdjęciu: Kafka Jaworska
  Koronawirus
  Dyrektorka Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Tofifest jest kolejną osobą, która wyjaśnia, dlaczego zaszczepi się przeciwko COVID-19, kiedy tylko będzie taka możliwość.
 • Na zdjęciu: grafika z danymi epidemicznymi
  Koronawirus
  W ciągu ostatniej doby w Toruniu przybyło 25 osób zakażonych koronawirusem SARS-CoV-2. 48 osób wróciło do zdrowia.
 • Na zdjęciu samochody stoją przed skrzyżowaniem, pada deszcz
  Drogi, Miasto
  Wieczorem w niedzielę 24 stycznia i rano w poniedziałek 25 stycznia w Toruniu może wystąpić oblodzenie – przestrzega kierowców i pieszych Toruńskie Centrum Zarządzania Kryzysowego. Prognozuje się zamarzanie nawierzchni dróg i chodników po opadach deszczu, deszczu ze śniegiem oraz miejscami mokrego śniegu. Oblodzenie wystąpić ma dzisiaj (24.01.2021...
 • W niedzielę 24 stycznia 2021 roku w Toruniu potwierdzono 39 nowych przypadków zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2.
 • Więcej grup zawodowych, które mogą skorzystać z pobytu w hotelu, dookreślenie, kto może zaszczepić się w I etapie, zmiany w zakazie zgromadzeń – 23 stycznia 2021 r. weszło w życie nowe rozporządzenie dot. ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z epidemią.
 • Toruńskie Centrum Zarządzania Kryzysowego ostrzega o możliwym oblodzeniu nawierzchni dróg i chodników w najbliższych godzinach.
 • Podczas 26. sesji Rady Miasta Torunia prezydent Michał Zaleski przekazał radnym szereg informacji dotyczących aktualnej sytuacji epidemicznej i funkcjonowania miasta.
 • W sobotę 23 stycznia 2021 roku w Toruniu potwierdzono 95 nowych przypadków zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2. Jeden mieszkaniec miasta zmarł przez COVID-19.
 • W 2021 roku Powiatowy Urząd Pracy dla Miasta Torunia planuje realizację wielu usług i instrumentów rynku pracy. Zainteresowanych zachęcamy do sprawdzania oferty urzędu.
 • Osiem zestawów przedmiotów na aukcje przekazał toruńskiemu sztabowi Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy prezydent Torunia Michał Zaleski. Dodatkowo dwa zestawy trafiły również od miasta na orkiestrowe aukcje UMK.
 • Miasto od wielu lat wspiera prowadzony przez Stowarzyszenie „Mateusz” Ośrodek Readaptacyjny w Toruniu. Informacji o udzielonej pomocy zabrakło jednak w medialnych wypowiedziach prezesa Waldemara Dąbrowskiego.