www.torun.pl

Wakacje w Młynie Wiedzy

Kultura, Miasto
Data publikacji: 18 czerwca 2020
Autor: Magdalena Kujawa
jedna z wystaw w Młynie Wiedzy

Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy od 30 czerwca zaprasza na specjalnie przygotowane wakacyjne warsztaty i do zwiedzania wyjątkowych wystaw.

Toruńskie centrum nauki na warsztatach zaprasza do odbycia wyprawy na Kon-Tiki, odkrywania sekretów jedzenia i super mocy, poznania historii przypraw, które wykorzystujemy w kuchni, laboratorium naukowca i przeprowadzania „odjazdowych” doświadczeń oraz stworzenia własnej gry planszowej.

- Zachęcamy również do zwiedzanie wystaw w Młynie Wiedzy oraz ekspozycji „Ścieżki dorastania” w Centrum Innowacyjnej Edukacji - mówi Marcin Centkowski, rzecznik Młyna Wiedzy. - Ze 180 obecnie dostępnych stanowisk, ze względów sanitarnych, wyłączyliśmy w całości lub części tylko 9 z nich. Przestrzenie ekspozycyjne są odpowiednio przygotowane do bezpiecznego i zaangażowanego zwiedzania.

Warto skorzystać ze zwiedzania Młyna z co najmniej trzech powodów. Wystawa "Ścieżki dorastania" to jedyna taka w Polsce ekspozycja, która jest poświęcona procesowi dojrzewania człowieka w wymiarze biologicznym, fizjologicznym, emocjonalnym, kulturowym i społecznym. W okresie wakacyjnym będzie modernizowana jedna z pierwszych wystaw stałych - "O obrotach". Przejdzie kosmiczny lifting, którego efekty będzie można zobaczyć w październiku tego roku. Warto zobaczyć ją w obecnym kształcie. Do Młyna wróciła wystawa "... to takie proste".

- To jedna z tych, które najbardziej podobają się naszym gościom. Wymaga od nich kreatywnego podejścia, zaangażowania i pozwala rozwinąć m.in. pamięć krótkotrwałą, logiczne myślenie i zdolności manualne - podkreśla Marcin Centkowski.

Szczegóły wakacyjnych propozycji Młyna Wiedzy są dostępne na stronie internetowej centrum nauki.

Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy od 30 czerwca do końca sierpnia będzie czynne od wtorku do piątku w godz. 10:00-16:00. W soboty i niedziele w godz. 11:00-17:00. Wystawę „Ścieżki dorastania” w Centrum Innowacyjnej Edukacji będzie można zwiedzać od wtorku do niedzieli w godz. 9:00-11:00, 11:00-13:00, 13:00-15:00, 15:00-17:00, 17:00-19:00.

Warsztaty będą odbywały się od wtorku do piątku w godz. 10:00-11:00, a w soboty w godz. 11:00-12:00.

- Ze względu na obowiązujące przepisy i wewnętrzne procedury w zajęciach będzie mogło wziąć udział maksymalnie 15 osób. Przestrzeń dla zajęć została tak przygotowana, aby zapewnić bezpieczeństwo uczestnikom warsztatów - dodaje rzecznik instytucji.

Bilety na zajęcia i zwiedzanie można kupić w systemie sprzedaży online oraz w kasach CNMW i CIE. W wakacje będzie obowiązywał również bilet łączony na zwiedzanie. Kupując bilet na daną turę zwiedzania wystawy „Ścieżki dorastania” bilet na zwiedzanie wystaw dostępnych w Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy będzie można nabyć za 10 złotych od osoby. Kupując bilet na zwiedzanie wystaw w CNMW bilet na ekspozycję „Ścieżki dorastania” będzie można również nabyć za 10 zł od osoby. Bilet łączony będzie można zakupić wyłącznie w kasach CNMW i CIE.

Obecnie można zwiedzać wystawy w Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy od wtorku do niedzieli w godz. 11:00-17:00. Ekspozycja "Ścieżki dorastania" w Centrum Innowacyjnej Edukacji jest dostępna od wtorku do niedzieli w godz. 9:00-11:00, 11:00-13:00, 13:00-15:00, 15:00-17:00 i 17:00-19:00.

Kategoria: 

Najczęściej czytane aktualności

 • Sport
  O planach Żużlowej Reprezentacji Polski na kolejne miesiące 2020 r. była mowa 5 sierpnia 2020 r. na toruńskiej Motoarenie.
 • Zółto-niebieski tramwaj swing na przystanku przy Cinema-City
  MZK, Sport
  MZK uruchomi dodatkowy kurs tramwaju nr 5 w związku z czwartkowym meczem Apatora Toruń z TŻ Ostrovia.
 • Na zdjęciu fragment budynku Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy
  Kultura, Miasto
  Biuro Programu „Niepodległa” ogłosiło wyniki naboru w ramach programu dotacyjnego „Koalicje dla Niepodległej #wiktoria 1920”. Dofinansowanie otrzymało Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy, które w październiku zaprosi na dwudniowy festiwal nauki związany z militarną historią Torunia.
 • Parking przy ul. Skrzyńskiego od 1 października 2020 r. będzie płatny
  Drogi, Miasto
  Przypominamy, że od 1 sierpnia 2020 r. Strefa Płatnego Parkowania w Toruniu została poszerzona. Do SPP Podstrefy "B" zaliczono 238 dodatkowych miejsc parkingowych zbudowanych w 2019 roku.
 • Na zdjęciu laborantka bada próbki
  Miasto
  Woda dostarczana przez Toruńskie Wodociągi jest przydatna do spożycia - stwierdził Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Toruniu.
 • Strona tytułowa ksiażki "Smak Gothicu"
  Kultura, Miasto
  Na pokaz kulinarny w wykonaniu Bogdana Gałązki zaprasza w piątek 7 sierpnia 2020 r. Muzeum Toruńskiego Piernika przy ul. Strumykowej. Początek o godz.17:00.
 • Centrum Wsparcia Biznesu, miejska jednostka zajmującą się promocją gospodarczą miasta i współpracą z inwestorami, przygotowało zaktualizowane portfolio gospodarcze Torunia.
 • Statki i łodzie rzeczne spłyną 15 i 16 sierpnia do Torunia w ramach czwartej edycji Festiwalu Wisły. Oprócz możliwości podziwiania jednostek pływających, publiczność weźmie udział m.in. jarmarku regionalnych produktów oraz pikniku przy Zamku Dybowskim.
 • W toruńskich szkołach i przedszkolach trwają wakacyjne remonty. Na prace w placówkach oświatowych miasto przeznaczyło w tym roku 4,5 mln zł.
 • Od soboty 8 sierpnia 2020 r. nastąpią zmiany w organizacji ruchu drogowego w rejonie al. św. Jana Pawła II oraz pl. Niepodległości spowodowane pracami realizowanymi w ramach projektu BiT-City II.
 • Pod hasłem "Wielka tajemnica wiary" 4 sierpnia 2020 r. z Torunia ruszyła 42. Piesza Pielgrzymka z Torunia i 40. Pielgrzymka Ziemi Lubawskiej na Jasną Górę.
 • W sobotę 15 sierpnia 2020 r. wystartuje kolejny z cyklu historycznych rajdów rowerowych „Śladem toruńskich dróg do wolności”. Na trasie wyprawy znalazły się miejsca, które pokażą wielowątkową historię Torunia. Wystartowały zapisy na to wydarzenie.
 • Gmina Miasta Toruń rozstrzygnęła konkurs na organizację i udział w imprezach sportowych w II półroczu 2020 roku. Na organizację imprez sportowych, które odbędą się w Toruniu miasto przeznaczyło 165 400 zł.
 • 15 sierpnia 2020 roku o godzinie 19:15 na toruńskiej Motoarenie Toruń im. Mariana Rosego odbędą się PGE Indywidualne Międzynarodowe Mistrzostwa Ekstraligi. Poznaliśmy zawodników uprawnionych do startu w tych zawodach.