Wystawa "Ścieżki dorastania" w Młynie Wiedzy | www.torun.pl

Serduszko w kolorze ukraińskiej flagi - niebieski i żółty, poziomy pas.

Flaga Unii Europejskiej. Żółte gwiazdki ułożone w okrąg na niebieskim tle. Pod flagą napis Unia Europejska.

Wystawa "Ścieżki dorastania" w Młynie Wiedzy

Data wydarzenia
-
Opis wydarzenia: 

13 i 14 maja 2023 r. Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy zaprasza do udziału w Dniach Otwartych Funduszy Europejskich. Przez dwa dni będzie okazja, aby (w promocyjnej cenie) zwiedzić jedyną w Polsce wystawę poświęconą procesowi dojrzewania człowieka - "Ścieżki dorastania".

Ekspozycja jest udostępniona w budynkach dawnych Młynów Toruńskich (obecnie Centrum Innowacyjnej Edukacji, MW2), które zostały zmodernizowane i dostosowane do potrzeb edukacyjnych Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy w ramach projektu Centra Innowacyjnej Edukacji (tzw. “Minikoperniki”) podprojekt “Adaptacja budynków zlokalizowanych przy ul. W. Łokietka w Toruniu na potrzeby Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy, instytucji kultury prowadzącej innowacyjną edukację w regionie kujawsko-pomorskim”. Projekt został zrealizowany przez Gminę Miasta Toruń w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2028. Oś priorytetowa "Ochrona dziedzictwa kulturowego i rozwój zasobów kultury" Działanie 8.1 "Ochrona dziedzictwa kulturowego i rozwój zasobów kultury”. Koszt całkowity wyniósł 17 984 544 zł, natomiast kwota dofinansowania 12 416 318 zł.

Uczestnicy Dni Otwartych Funduszy Europejskich w Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy zobaczą ekspozycję "Ścieżki dorastania". - To wystawa o nas samych, o tym jak dorastamy, jakie emocje i uczucia towarzyszą nam w tym procesie, w jaki sposób dokonujemy wyborów, które wpływają na nasze dorosłe życie i jak rodzą się nasze zainteresowania - wyjaśnia Marcin Centkowski, rzecznik prasowy Młyna Wiedzy. - Możemy śmiało powiedzieć, że nie ma takiej drugiej wystawy na świecie - dodaje.

Na wystawę składają się trzy ścieżki: emocji, społeczno-kulturowa i dojrzewania. Na każdej z nich można poznać różnorodne zjawiska i procesy, które towarzyszą człowiekowi w stawaniu się istotą społeczną. Więcej o wystawie można przeczytać na stronie internetowej Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy.

Zwiedzanie w dniach 13-14 maja będzie odbywało się w turach o godz. 11:00-13:00, 13:00-15:00, 15:00-17:00 i 17:00-19:00. Bilety w cenie 10 zł/os. będzie można nabyć w dniach odbywania się akcji w kasach Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy.

 

 

Data: 
13.04.2023 11:00 — 14.05.2023 19:00
Miejsce: 
Centrum Innowacyjnej Edukacji
Kategoria wydarzenia: 
Wystawa
Spotkanie
Położenie: 

Najbliższe wydarzenia

Pokaż więcej

Najczęściej czytane aktualności

  • Na zdjęciu: biały rower stoi wśród wysokich traw
    Kultura, Miasto, Sport
    Baseny, rolki, hulajnogi, spacery, rowery – weekend zapowiada się na sportowo. Oddech złapiemy, odwiedzając muzea, targi rękodzieła na Barbarce czy koncerty, np. Kobranocki.
  • na zdjęciu: dwóch mężczyzn i dwie kobiety stoją, przed nimi siedzi starsza kobieta, która skończyła sto lat
    Miasto
    Pani Anna Jankowska, mieszkanka Torunia, skończyła 100 lat. Z tej okazji życzenia jubilatce złożył prezydent Paweł Gulewski.
  • Na zdjęciu: żołnierze stoją w rzędzie
    Miasto
    59 żołnierzy Dobrowolnej Zasadniczej Służby Wojskowej złożyło przysięgę wojskową. Uroczyste złożenie przysięgi miało miejsce w toruńskim Centrum Szkolenia Artylerii i Uzbrojenia w sobotę 6 lipca 2024 r. W tej podniosłej chwili żołnierzom towarzyszyli, obok przełożonych, ich najbliżsi, rodzina i przyjaciele. - Drodzy żołnierze, pragnę wam życzyć...
  • Na zdjęciu: dziewczyna w kasku jedzie na białym rowerze
    Miasto, Sport
    Blisko 88 tysięcy kilometrów przejechali na rowerach torunianie w ramach rywalizacji o tytuł Rowerowej Stolicy Polski 2024. Zwycięzca okazała się Biała Podlaska.
  • Na zdjęciu: piorun przecina ciemne niebo nocą nad osiedlem
    Miasto
    W nocy z soboty 6 lipca na niedzielę 7 lipca 2024 r. meteorolodzy zapowiadają w Toruniu i powiecie silne porywy wiatru, opady, burze, a nawet grad.
  • Dzieci z Ukrainy podczas pikniku na toruńskiej Barbarce, fot. Wojtek Szabelski
    Miasto
    Od 1 września 2024 r. dzieci z Ukrainy zostaną objęte obowiązkiem szkolnym i przedszkolnym w polskim systemie oświaty – analogicznie jak uczniowie polscy.
  • Służby zarządzania kryzysowego ostrzegają o upałach prognozowanych w Toruniu na sobotę 6 lipca 2024 r. Temperatura wzrośnie do ponad 30 stopni.
  • Osoby posiadające rentę lub inne świadczenie z tytułu niepełnosprawności, pozostające bez zatrudnienia, które zarejestrują się w PUP dla Miasta Torunia jako poszukujący pracy, mogą skorzystać ze stażu, szkolenia lub studiów podyplomowych finansowanych ze środków PFRON.
  • Przypominamy, że od piątku wieczorem 5 lipca aż do niedzieli 7 lipca 2024 r. Bulwar Filadelfijski będzie wyłączony z ruchu kołowego - jak w każdy weekend lata.
  • Baseny, rolki, hulajnogi, spacery, rowery – weekend zapowiada się na sportowo. Oddech złapiemy, odwiedzając muzea, targi rękodzieła na Barbarce czy koncerty, np. Kobranocki.
  • Zabawa i liczne atrakcje pod hasłem Oceaniczna Odyseja – tak wyglądało spotkanie toruńskich rodzin zastępczych na Błoniach Nadwiślańskich.
  • Od 1 września 2024 r. dzieci z Ukrainy zostaną objęte obowiązkiem szkolnym i przedszkolnym w polskim systemie oświaty – analogicznie jak uczniowie polscy.
  • Trzecia edycja Speedway Ekstraliga Camp odbywać się będzie od 8 do 11 lipca 2024 roku. Na Motoarenie i toruńskim minitorze żużlowym szkolić będzie się 45 zawodników z 13 krajów - Wielkiej Brytanii, Francji, Niemiec, Szwecji, Australii, Czech, Estonii, Włoch, Holandii, Ukrainy, USA, Finlandii oraz Polski.
  • Prof. UMK dr hab. Michał Białkowski został ustanowiony Pełnomocnikiem Prezydenta Miasta Torunia do spraw Dziedzictwa Kulturowego Torunia.