73 osoby zakażone – 26.02.2021 | www.torun.pl

73 osoby zakażone – 26.02.2021

Koronawirus, Miasto
Data publikacji: 26 lutego 2021
Autor: Natalia Przytarska
Grafika przedstawiająca dane epidemiczne

W ciągu ostatniej doby w Toruniu wykryto 73 zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2 – tyle samo, co dnia poprzedniego. Żadna osoba nie zmarła w wyniku COVID-19.

W całej Polsce od wczoraj potwierdzono 11 539 przypadków zakażenia. 259 osób zmarło w wyniku pandemii – 62 z nich ze względu na COVID-19, a przyczyną śmierci 197 pozostałych były choroby współistniejące z zakażeniem. Najwięcej przypadków odnotowano w województwach: mazowieckim (2098), pomorskim (1050), śląskim (1018) i warmińsko-mazurskim (960). W województwie kujawsko-pomorskim liczba zakażonych osób wyniosła 743.

Dane Ministerstwa Zdrowia dot. Torunia

Tabela zakażenia, liczba wykonanych testów Toruń 26/02/2021

Szczepienia przeciwko COVID-19

Od 27 grudnia 2020 roku w ramach Narodowego Programu Szczepień 3 163 856 osób w całej Polsce zostało zaszczepionych przeciwko COVID-19, w Toruniu podano 18 375 szczepionek. Wczoraj dzienna liczba szczepień w całym kraju wyniosła 158 615, a w Toruniu 488.

Maseczki obowiązkowe

Od 27 lutego usta i nos obowiązkowo będzie trzeba zakrywać maseczką. Nie będzie można już stosować do tego celu szalików, kominów, chust, bandan ani przyłbic. Jak podkreśla Krajowa konsultantka ds. epidemiologii Iwona Paradowska-Stankiewicz, tylko maseczki szczelnie przylegające do twarzy mogą zapewnić zmniejszenie transmisji wirusa. Rekomenduje ona jednocześnie używanie maseczek chirurgicznych lub typu FFP2 i FFP3.

Placówki opieki żłobkowej i przedszkolnej

Kwarantanną objęto siedem placówek opieki przedszkolnej: PM nr 6 (jedna grupa), PM nr 10 (4 grupy – zawieszenie zajęć dla całej placówki), PM nr 15 (zawieszenie zajęć dla 3 grup), Punkt Przedszkolny „Źródełko” (jedna grupa), oddział przedszkolny „Delfinek” (jedna grupa), Przedszkole „Raczek” (jedna grupa), Centrum Edukacji i Rozwoju „Zdobywcy” (5 dzieci i 5 terapeutów).

Szkoły

W dziewięciu szkołach następujące oddziały objęte zostały kwarantanną: SP nr 6 (trzy klasy – zawieszenie zajęć dla wszystkich oddziałów I-III), SP nr 13 (dwie klasy i jedna grupa przedszkolna działająca w oddziale przedszkolnym przy szkole), Kujawsko-Pomorski Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy (32 dzieci z kontaktu z osobą zakażoną), SP nr 4 (jedna klasa), SP nr 3 (jedna klasa), SP nr 27 (dwie klasy), SP nr 16 (1 grupa przedszkolna działająca w oddziale przedszkolnym w szkole), SP nr 9 (jedna klasa) oraz SP nr 24 (jedna klasa).

Najczęściej czytane aktualności

 • Na zdjęciu prezydent Michał Zaleski w maseczce podczas sesji Rady Miasta Torunia zdalnej
  Koronawirus
  Podczas 29. sesji Rady Miasta Torunia prezydent Michał Zaleski przekazał radnym szereg informacji dotyczących aktualnej sytuacji epidemicznej i funkcjonowania miasta.
 • Na zdjęciu widać boisko typu orlik
  Koronawirus, Miasto
  Od 19 kwietnia 2021 roku będzie możliwość uprawiania sportu w obiektach sportowych na świeżym powietrzu – przy zachowaniu limitu 25 osób.
 • Postać z napisem UMK na tle instalacji Skyway
  Kultura, Miasto
  Uniwersytet Mikołaja Kopernika organizuje warsztaty audiowizualne dla osób zainteresowanych współtworzeniem mappingu 3D, który zostanie zaprezentowany na festiwalu Skyway w 2022 r.
 • Pracownik w specjalnej uprzęży alpinistycznej wycina jemiołę z wysokiego drzewa
  Miasto
  Zagrażające bezpieczeństwu ludzi i mienia, obumarłe oraz nierokujące szans na przeżycie drzewa zostaną usunięte.
 • Miasto
  16 kwietnia 2021 r. minęła 16. rocznica śmierci prof. Artura Hutnikiewicza i 9. rocznica śmierci prof. Mariana Biskupa - wybitnych toruńskich humanistów, honorowych obywateli Torunia.
 • Grafika ogólna - nowe statystyki dla Torunia
  Koronawirus, Miasto
  17 847 nowych zachorowań na COVID-19 oraz 595 zgonów - to ogólnopolskie dane epidemiologiczne na piątek 16 kwietnia 2021 r. W Toruniu - 72 zakażenia i 2 zgony.
 • Oświadczenie rzecznika prasowego Prezydenta Miasta Torunia, Anny Kulbickiej-Tondel, po briefingu ProNatura i Miasta Bydgoszcz, który odbył się w dniu 15 kwietnia 2021 r., w sprawie spalarni odpadów w Bydgoszczy.
 • Tegoroczni maturzyści mają przed sobą spore wyzwanie - przygotowują się do egzaminu dojrzałości w trakcie nauki zdalnej i w niełatwym czasie pandemii. Z pomocą przychodzi Iza Kasperek, która poprowadzi „Powtórkę do matury z języka polskiego”. Warsztaty online odbędą się 17 kwietnia, są one całkowicie darmowe, ale obowiązują zapisy na stronie...
 • Po raz kolejny na sprzedaż zostaną wystawione działki inwestycyjne w rejonie ulic Pera Jonssona i Szosy Bydgoskiej w Toruniu. 6 lipca 2021 r. odbędzie się przetarg dotyczący sprzedaży gruntów między Motoareną a budynkami dawnego Merinoteksu.
 • Obowiązek wpisania numeru rejestracyjnego, zwolnienia z opłat w dni wolne od pracy, reklamacje wezwań do zapłaty - 15 kwietnia 2021 r. Rada Miasta Torunia przyjęła zmiany w uchwale dot. stref płatnego parkowania.
 • Kolejny dzień przyniósł w Toruniu 92 potwierdzone testami nowe zakażenia koronawirusem. Z 14 na 15 kwietnia 2021 r. odnotowano też 4 ofiary śmiertelne. To już 422 torunian, którzy przegrali walkę z pandemią.
 • 18 kwietnia przypada Ogólnopolski Dzień Pacjenta w śpiączce – święto uchwalone przez Sejm RP 23 listopada 2012 roku. Celem obchodów Dnia Pacjenta w śpiączce jest próba zrozumienia problemów takich pacjentów i stworzenie opieki mającej na celu wybudzanie pacjentów ze śpiączki, gdy tylko okaże się to możliwe. W toruńskiej Fundacji „Światło”...
 • 15 kwietnia 2021 roku podczas sesji Rady Miasta radni przyjęli uchwałę w sprawie szczególnych warunków udzielania świadczeń pomocy materialnej o charakterze motywacyjnym uczniom z toruńskich szkół. Przyjęta uchwała, wraz z autopoprawką zgłoszoną przez radnych, określa także formy i zakres tych świadczeń oraz trybu postępowania w tych sprawach.
 • Podczas sesji Rady Miasta Torunia 15 kwietnia 2021 roku radni jednogłośnie przyjęli uchwałę, która wprowadza zmiany w realizacji budżetu obywatelskiego w naszym mieście.