Cykl Sztuka Świata – edycja I | www.torun.pl

Serduszko w kolorze ukraińskiej flagi - niebieski i żółty, poziomy pas.

Flaga Unii Europejskiej. Żółte gwiazdki ułożone w okrąg na niebieskim tle. Pod flagą napis Unia Europejska.

Cykl Sztuka Świata – edycja I

Tytuł projektu:
Cykl Sztuka Świata – edycja I
Wystawa „Malarstwo wciąż żywe”. Wybrane prace z kolekcji Michaela Haasa

Program Operacyjny:
Regionalny Program Operacyjny Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2014-2020
Oś Priorytetowa 4 „Region przyjazny środowisku”
Działanie 4.4 „Ochrona i rozwój zasobów kultury”
Schemat: Imprezy kulturalne – edycja 2018

Realizator:
Centrum Sztuki Współczesnej „Znaki Czasu” w Toruniu

Dane finansowe:
Koszt całkowity: 604 338,43 zł
Kwota dofinansowania: 162 610,98 zł
Źródła finansowania: Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego, wkład sektora prywatnego

Termin realizacji:
1.01.2018 r. – 31.12.2018 r.

Opis projektu:
Przedsięwzięcie stanowi zadanie w ramach projektu partnerskiego Samorządu Województwa pn. „Kujawsko-Pomorskie – rozwój poprzez kulturę 2018”. W dniu 19.12.2018 r. Zarząd Województwa Kujawsko-Pomorskiego podjął Uchwałę Nr 5/210/18 w sprawie przyznania dofinansowania na realizację projektu własnego „Kujawsko-Pomorskie – rozwój poprzez kulturę 2018”.

Celem projektu był rozwój regionalnej oferty kulturalnej o znaczeniu krajowym i międzynarodowym poprzez zrealizowanie wysokiej jakości imprezy kulturalnej w obszarze sztuk wizualnych, która wpłynie na zwiększenie atrakcyjności obiektów kultury regionu kujawsko-pomorskiego.

Projekt dotyczył organizacji cyklu wystaw i działań artystycznych prezentujących dokonania sztuki europejskiej i światowej pod wspólnym tytułem „Sztuka Świata”. Ideą cyklu jest zaprezentowanie możliwie jak najszerszego obrazu najwybitniejszych realizacji artystycznych, jakie powstały poza polską przestrzenią artystyczną.

Pokazano wybitne dzieła z zakresu malarstwa, rysunku, grafiki, rzeźby i innych form przestrzennych oraz dokonania, które opierają się na nowych technologiach. Zaprezentowano także podczas wystaw zbiorowych i indywidualnych zbiory kolekcjonerów światowych, które stworzyły kontekst porównawczy dla regionalnej kolekcji sztuki współczesnej. Prezentacje sztuki światowej ożywiły dyskusję wokół polskiej sztuki w odniesieniu do światowych dokonań w tym zakresie.

Ważnym wydarzeniem była organizacja wystawy znakomitych dzieł sztuki europejskiej i światowej z kolekcji Michaela Hassa z Berlina, zatytułowana „Malarstwo ciągle żywe”. Prezentacja objęła dzieła z zakresu malarstwa, rzeźby i prac na papierze. Wystawa stworzyła również przestrzeń do wymiany poglądów i prezentacji twórczych znakomitych przedstawicieli artystycznej sceny państw Regionu Morza Bałtyckiego. Ponadto umożliwiła ukazanie wzajemnego oddziaływania postaw twórczych pomiędzy różniącymi się kulturami, będącymi pod silnym wpływem własnych, kilkusetletnich kulturowych korzeni. W ramach projektu odbyły się wydarzenia towarzyszące, wydano także katalog dotyczący wystawy.

W wyniku realizacji imprezy przyczyniono się do osiągnięcia następujących rezultatów:
- poprawa dostępności do kultury,
- zachowanie dziedzictwa kulturowego dla przyszłych pokoleń,
- umożliwienie nowych form uczestnictwa w kulturze,
- podniesienie atrakcyjności turystycznej regionu.

Projekt zakończony pod względem rzeczowym i finansowym.

Metryczka projektu
Okres programowania: 
Okres programowania 2014-2020
Fundusz: 
Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego
Program: 
Regionalny Program Operacyjny Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2014-2020
Typ projektu: 
Projekt konkursowy
Tematyka projektu: 
Kultura
Realizator: 
Centrum Sztuki Współczesnej w Toruniu

  

Najczęściej czytane aktualności

  • Kultura, Miasto
    Koncert inaugurujący 39. Świętojański Festiwal Organowy odbył się 19 lipca 2024 r. w Kościele Wniebowzięcia NMP w Toruniu.
  • Kultura, Miasto
    W piątek, 19 lipca 2024 r. rozpoczął się cykl koncertów w ramach „Alternatywnej Sceny Letniej”. Wakacyjne wieczory umilą fantastyczni artyści: Faustyna, Ampacity, VHS, Jakub Jan Bryndal + EL AXO oraz Kathia, których będzie można posłuchać na plenerowej scenie na Bulwarze Filadelfijskim.
  • Na zdjęciu: ruda panda mała
    Eko, Miasto
    Pandy małe z toruńskiego Ogrodu Zoobotanicznego, Rani i Ogonek, zostały po raz pierwszy rodzicami.
  • Miasto
    - Od godz. 12:00 w niedzielę 21 lipca do godz. 23:00 w poniedziałek 22 lipca 2024 r. prognozowane są upały. Temperatura maksymalna w niedzielę wyniesie od 30°C do 32°C, w poniedziałek od 31°C do 33 °C - informuje Toruńskie Centrum Zarządzania Kryzysowego.
  • Miasto
    10–11 września 2024 roku w CKK Jordanki odbędzie się Toruński Kongres Dialogu.
  • Autobusem MZK do Kamionek
    Miasto
    Z Torunia prosto nad jezioro w Kamionkach. 20 lipca 2024 r. uruchomiona zostanie linia autobusowa nr 141.
  • Kolejne tablice informujące o tym, aby nie wchodzić na łachy wiślane, pojawiły się na lewym brzegu Wisły.
  • Kolejna odsłona projektu Park Kultury - w amfiteatrze parku na Bydgoskim Przedmieściu zaplanowano koncert i pokaz filmowy w ramach kina letniego.
  • W piątek, 19 lipca 2024 r. rozpoczął się cykl koncertów w ramach „Alternatywnej Sceny Letniej”. Wakacyjne wieczory umilą fantastyczni artyści: Faustyna, Ampacity, VHS, Jakub Jan Bryndal + EL AXO oraz Kathia, których będzie można posłuchać na plenerowej scenie na Bulwarze Filadelfijskim.
  • Toruńskie Stowarzyszenie Rodzin „Powrót z U” w ramach dofinansowania otrzymanego od Gminy Miasta Toruń realizuje dwa programy, których celem jest przede wszystkim zapewnienie kompleksowego wsparcia rodzicom oraz opiekunom dzieci i osób uzależnionych od alkoholu i narkotyków.
  • Trwają konsultacje Programu współpracy Gminy Miasta Toruń z organizacjami pozarządowymi w 2025 r. Za nami spotkanie z NGOsami.
  • Pandy małe z toruńskiego Ogrodu Zoobotanicznego, Rani i Ogonek, zostały po raz pierwszy rodzicami.
  • Już w sobotę 20 lipca 2024 r. na Zamku Krzyżackim w Toruniu odbędą się kolejne zajęcia z cyklu comiesięcznych, bezpłatnych wykładów o nazwie „Zamek pełen historii”.
  • Od czerwca 2023 r. w Toruniu można wypożyczać rowery typu cargo. W pierwszym roku z takiej możliwości skorzystano 57 razy. Najwięcej wypożyczeń, aż 17, było w październiku 2023 r.