www.torun.pl

II tura wyborów - głosowanie korespondencyjne

Miasto
Data publikacji: 29 czerwca 2020
Autor: Magdalena Kujawa
baner wyborów

Przed nami druga tura wyborów na prezydenta RP. Osoby zamierzające głosować korespondencyjnie muszą pamiętać o załatwieniu w terminie wszystkich formalności. Wyjątkiem są ci, którzy korespondencyjnie głosowali już w pierwszej turze.

 • Głosowanie korespondencyjne dla osób które głosowały w ten sposób w I turze

  Osoby, które w pierwszej turze zgłosiły zamiar głosowania korespondencyjnego nie muszą zgłaszać ponownie tego zamiaru przed II turą. Ich zgłoszenia są aktualne także w głosowaniu 12 lipca. Oznacza to, że pakiet wyborczy zostanie wysłany na adres wskazany w zgłoszeniu zamiaru głosowania korespondencyjnego dokonanym przed pierwszym głosowaniem.

 • Głosowanie korespondencyjne dla osób które nie głosowały w ten sposób w I turze

  Osoby, które w pierwszej turze nie głosowały korespondencyjnie, a chciałyby skorzystać z tej formy głosowania w drugiej turze muszą wypełnić formularz zgłoszenia (dostępny na końcu informacji. Termin na zgłoszenie zamiaru głosowania korespondencyjnego w ponownym głosowaniu upływa we wtorek 30 czerwca 2020 r.

 • Głosowanie korespondencyjne dla osób w kwarantannie

  Wyborca, który w dniu ponownego głosowania będzie podlegał obowiązkowej kwarantannie, izolacji lub izolacji w warunkach domowych może zgłosić zamiar głosowania korespondencyjnego najpóźniej do 7 lipca 2020 r. Natomiast wyborca, który rozpocznie podleganie obowiązkowej kwarantannie, izolacji lub izolacji w warunkach domowych po tym terminie, może zgłosić ten zamiar najpóźniej do 10 lipca 2020 r.

  Fakt przebywania na obowiązkowej kwarantannie lub w izolacji urząd potwierdza u Państwowego Inspektora Sanitarnego - każdorazowo po otrzymaniu wniosku w sprawie głosowania korespondencyjnego, w ramach weryfikacji uprawnienia do złożenia wniosku.

  Osoby podlegające obowiązkowej kwarantannie, izolacji lub izolacji w warunkach domowych składają wniosek na formularzu zamiaru głosowania korespondencyjnego poprzez osoby trzecie.

Gdzie składać wnioski?

 • Wydział Spraw Administracyjnych UMT, ul. Batorego 38/40 w godzinach 7.30-17.00, skrzynka korespondencyjna
 • Punkt Informacyjny UMT, Wały gen. Sikorskiego 8

 • Sprawę można także załatwić bez przychodzenia do urzędu - za pomocą Internetu - korzystając z platformy ePUAP lub poprzez podpisanie wypełnionego w Wordzie formularza profilem/podpisem zaufanym i przesłanie pliku wraz z takim podpisem elektronicznym do urzędu miasta. Dokument najłatwiej podpisać elektronicznie za pomocą rządowego serwisu obywatel.gov.pl. Jeżeli nie masz profilu/podpisu zaufanego - możesz go łatwo uzyskać, nawet bez wychodzenia z domu - wejdź na stronę Profil Zaufany.

  >>> Załatw sprawę elektronicznie w serwisie gov.pl

UWAGA!
W przypadku załatwiania sprawy w Wydziale Spraw Administracyjnych obowiązuje wcześniejsza rezerwacja terminu wizyty: tel. 56 611 83 52, 56 611 83 58 lub e-mail: wsa@um.torun.pl. Do PIUM-ów można przyjść bez rezerwacji.

Istnieje także możliwość telefonicznego zgłoszenia chęci głosowania korespondencyjnego przez osoby podlegające obowiązkowej kwarantannie, izolacji lub izolacji w warunkach domowych. Takie zgłoszenia także podlegają wnikliwej weryfikacji. Osoby chcące skorzystać z tej formy mogą dzwonić do Wydziału Spraw Administracyjnych, tel. 56 611 83 59 lub 56 611 83 50.


Do pobrania:

Najczęściej czytane aktualności

 • Miasto
  O tym, jak bezpiecznie przetrwać pandemię, rozmawiamy z mgr Ewą Nowak - Wąsicką, Państwowym Powiatowym Inspektorem Sanitarnym.
 • Drogi, Inwestycje
  Most drogowy im. Józefa Piłsudskiego to obecnie jeden z większych placów budowy w Toruniu. Inwestycja zakończy się w listopadzie 2021 roku.
 • Eko, Miasto
  W lipcu zaplanowano pierwsze koszenie terenów zielonych na obszarze należących do Gminy Miasta Toruń. To pomoże w pielęgnacji „łąk kwietnych”, które na lato zostaną ubarwione typowymi dla tej pory roku kwiatami.
 • Miasto
  Podczas drugiej tury wyborów Prezydenta RP, w niedzielę 12 lipca 2020 roku, w Toruniu czynna będzie bezpłatna infolinia wyborcza.
 • Drogi, Inwestycje
  Dużym zainteresowaniem mieszkańców cieszy się budowana ścieżka rowerowa, która połączy Bydgoskie Przedmieście z Osadą Leśną na Barbarce. Dlatego spieszymy z informacją, ścieżka będzie gotowa do końca lipca tego roku!Osada Leśna na Barbarce to miejsce bardzo chętnie odwiedzane przez rowerzystów. Całe rodziny obierają ten kierunek podróży jako...
 • Kultura, Miasto, Sport
  Najbliższy weekend zapowiada się bardzo teatralnie! Na toruńskich ulicach i scenach plenerowych zobaczyć będzie spektakl "Morskie Opowieści" oraz "Pinokio", a w CSW przeniesiemy się nad Sekwanę podczas 11. Przeglądu Nowego Kina Francuskiego.
 • Już 8 września 2020 r. kamienica na starówce idzie na sprzedaż. Nieruchomość zlokalizowana jest przy ul. Fosa Staromiejska 28 w bezpośrednim sąsiedztwie Teatru im. Wilama Horzycy. Cena wywoławcza to 1 milion złotych.
 • Podobnie jak w pierwszej turze wyborów Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, osoby niepełnosprawne mogą w niedzielę 12 lipca 2020 r. skorzystać w Toruniu z bezpłatnego transportu.
 • Dezynfekcja, środki ochrony osobistej, dystans – to główne zasady bezpieczeństwa sanitarnego obowiązujące podczas niedzielnych (12 lipca 2020 r.) wyborów Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej.
 • Na budowie w rejonie placu Rapackiego sporo się dzieje. Na al. św. Jana Pawła II, na jezdni od strony starówki, już niedługo pojawi się asfalt.
 • Ponad 25 mln zł wynosi wartość umów podpisanych w tym roku przez miasto Toruń z organizacjami pozarządowymi.
 • W drugiej turze wyborów Prezydenta RP torunianie oddadzą głosy w 123 obwodach do głosowania. Przypominamy, że tak jak w I turze, w 7 przypadkach będą to inne lokale wyborcze niż w poprzednich wyborach.
 • Toruńscy artyści fotograficy: Jadwiga i Marek Czarneccy wykonali nową fotograficzną panoramę Torunia od strony Wisły, o gigantycznej rozdzielczości. Zdjęcie można przeglądać w sieci internetowej.
 • Jaworskie Stowarzyszenie Miłośników Motoryzacji organizuje Rajd Samochodów Zabytkowych „Tylko dla zuchwałych”, podczas którego zawodnicy będą musieli zmierzyć się z interesującymi wyzwaniami, jakie dla nich przygotowano.