Umowa z bankiem | www.torun.pl

Serduszko w kolorze ukraińskiej flagi - niebieski i żółty, poziomy pas.

Flaga Unii Europejskiej. Żółte gwiazdki ułożone w okrąg na niebieskim tle. Pod flagą napis Unia Europejska.

Umowa z bankiem

Data publikacji: 03 stycznia 2003
Autor: admin_vobacom


6 stycznia 2003 roku zostanie podpisana umowa o współpracy między Toruńskim Funduszem Poręczeń Kredytowych Sp. z o.o. , a Bankiem Spółdzielczym w Toruniu. Ścisła współpraca z bankiem - kredytodawcą jest istotą funkcjonowania każdego funduszu poręczeń kredytowych.

Toruński Fundusz Poręczeń Kredytowych wystosował ofertę współpracy także do innych banków. Obecnie są z nimi negocjowane warunki umów. Powodowane jest to potrzebą docierania z ofertą poręczycielską do możliwie szerokiej grupy kredytobiorców. Umowa współpracy szczegółowo określa nie tylko procedury udzielania poręczeń, ale także konkretne rozwiązania dotyczące windykacji, wymiany informacji, wzajemnej promocji, czy też konkretne rozwiązania finansowe. Działalność poręczycielska w oczywisty sposób wspomaga także akcje kredytową banków. Mogą one rozszerzyć grono swoich klientów o tych, którzy w normalnych warunkach nie kwalifikowaliby się do uzyskania kredytu.

Wybór banków dla nowo tworzących się funduszy ma szczególne znaczenie. Toruński Fundusz Poręczeń Kredytowych przy wyborze banków współpracujących kieruje się przede wszystkim dostępnością oferty kredytowej czyli warunkami udzielania kredytów dla małych i średnich przedsiębiorstw, stosunkiem banków do kredytowania przedsięwzięć gospodarczych, czy chociażby klimatem rozmów wstępnych i rokowań na przyszłość. Bank Spółdzielczy w Toruniu jako pierwszy wprowadził do swojej oferty kredyt na działalność gospodarczą dla małej i średniej przedsiębiorczości poręczony przez TFPK.

Przypomnijmy że Toruński Fundusz Poręczeń Kredytowych rozpoczął swoją działalność 21.10.2002 r. Jest to spółka z ograniczoną odpowiedzialnością utworzona uchwałą Rady Miasta Torunia z dnia 6.06.2002 r. w celu prowadzeniu aktywnych przedsięwzięć przeciwdziałających bezrobociu. Fundusz ma swoją siedzibę w Toruniu przy ul. Mazowieckiej 49a w budynku Powiatowego Urzędu Pracy, pokój 36 (tel. 6580239, 6571979).

Celem Funduszu jest wspieranie rozwoju lokalnego przez udzielanie poręczeń kredytowych małym i średnim podmiotom prowadzącym działalność gospodarczą oraz organizacjom pozarządowym, które w wyniku udzielonego kredytu utworzą nowe miejsca pracy ze szczególnym uwzględnieniem miejsc pracy utworzonych dla bezrobotnych zarejestrowanych w Powiatowym Urzędzie Pracy dla Miasta Torunia. Poręczenia Funduszu udzielane są dla firm działających zgodnie z prawem i prowadzącym działalność gospodarczą na terenie Torunia. Zaciągane kredyty pozwolą na rozwój działalności gospodarczej poprzez tworzenie nowych miejsc pracy, co z kolei przyczyni się do zmniejszenia bezrobocia w Toruniu.

Regulamin Toruńskiego Funduszu Poręczeń Kredytowych jak i cała procedura udzielania poręczeń powstał w oparciu o doświadczenia już istniejących funduszy. W końcu 2001 r. w Polsce działało 26 funduszy poręczeń, a kilka następnych znajdowało się w stadium organizacji. Toruński Fundusz Poręczeń Kredytowych udziela poręczenia do kwoty 10.000 zł na utworzenie jednego miejsca pracy, do maksymalnej wysokości 100% kwoty przyznanego kredytu, przy zaangażowaniu w planowane przedsięwzięcie gospodarcze 40% kapitału własnego kredytobiorcy.

Beneficjentami Funduszu mogą być wnioskodawcy spełniający łącznie następujące warunki:
- rejestracja działalności w Krajowym Rejestrze Sądowym oraz organie ewidencyjnym,

- miejscem prowadzonej działalności jest Gmina Miasto Toruń,

- zatrudnianie w dniu zawarcia umowy poręczenia na podstawie umowy o pracę do 50 pracowników,

- nie zaleganie z płatnościami wobec ZUS, KRUS, gminy i Urzędu Skarbowego.

Przy rozpatrywaniu wniosków o poręczenia Fundusz bierze pod uwagę stopień gwarancji powodzenia przedsięwzięcia, rodzaj działalności i przydatność dla gospodarki lokalnej uwzględniając przy tym podstawowe kierunki założeń Strategii Rozwoju Miasta Torunia oraz dziedzin, w których występuje największe bezrobocie.

W najbliższej przyszłości planowane jest zawarcie umów współpracy z kolejnymi bankami, co zdecydowanie zwiększy potencjalne grono podmiotów gospodarczych korzystających z usług Funduszu.

Dodatkowe informacje można uzyskać u Prezesa Funduszu, p. Moniki Mazur, tel. 6580239, 6571979.

Najczęściej czytane aktualności

  • Na zdjęciu: widać dłoń, która trzyma kartę miejską
    Miasto
    JO – tak zdaniem głosujących będzie się nazywać Toruńska Karta Miejska. W konkursie internetowym oddano łącznie 2084 głosy.
  • Kultura, Miasto
    10 lipca w siedzibie Centrum Sztuki Współczesnej "Znaki Czasu" odbyła się uroczystość wręczenia Stypendiów Miasta Torunia w dziedzinie kultury za II półrocze 2024 r.
  • Kasy biletowe MZK w lipcu
    W dniach 15 – 31 lipca 2024 r. inaczej będą funkcjonowały kasy biletowe Miejskiego Zakładu Komunikacji w Toruniu.
  • Pracujemy nad Urban Labem
    Miasto
    Toruń uczestniczy w naborze miast do projektu „Urban Lab – Miasto dla Młodych”.
  • Górale na Placu Dominikańskim
    Kultura, Miasto
    Były góralskie pieśni, przysmaki i warsztaty. 12 lipca na Placu Dominikańskim odbył się piknik w góralskich rytmach.
  • Na zdjeciu: prace budowlane na terenie zieleni
    Miasto
    Poniżej zamieszczamy list z apelem, który skierował prezydent Paweł Gulewski do Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków, Sambora Gawińskiego.
  • Poniżej zamieszczamy list z apelem, który skierował prezydent Paweł Gulewski do Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków, Sambora Gawińskiego.
  • W związku ze spodziewanymi intensywnymi opadami deszczu dla Torunia wydano ostrzeżenie hydrologiczne.
  • W Toruniu zakończył się Speedway Ekstraliga Camp, w ramach którego treningi odbywali zawodnicy z całego świata.
  • Prezydent Torunia Paweł Gulewski wraz z urzędnikami wizytował 12 lipca 2024 r. plac budowy Szkoły Podstawowej nr 12 przy ul. Strzałowej.
  • Rekord Polski i 17 medali zdobyli reprezentanci Torunia podczas 34. Mistrzostw Polski w Lekkiej Atletyce Masters. Zawody odbyły się 6-7 lipca 2024 r. na obiektach włocławskiego OSiR-u.
  • Moc muzycznych odsłon tego weekendu: On the Move Music Festival z gwiazdami, szanty, muzyka rodem z gór oraz z Azji, a także występ kapeli podwórkowej. A do tego trzy dni z tangiem.
  • Przypominamy, że w każdy wakacyjny weekend Bulwar Filadelfijski, na odcinku od Ślimaka Getyńskiego do Woli Zamkowej, jest wyłączony z ruchu samochodowego. Zamknięcie następuje w piątki o godz. 19:00. Na odcinku od Ślimaka Getyńskiego do ul. Żeglarskiej wprowadzony jest całkowity zakaz ruchu, natomiast od Woli Zamkowej do ul. Łaziennej obowiązuje...
  • W dzień upał, pod wieczór i w nocy burze – to prognoza pogody na piątek 12 lipca 2024 r.