Najczęściej pytano o drogi | www.torun.pl

Serduszko w kolorze ukraińskiej flagi - niebieski i żółty, poziomy pas.

Flaga Unii Europejskiej. Żółte gwiazdki ułożone w okrąg na niebieskim tle. Pod flagą napis Unia Europejska.

Najczęściej pytano o drogi

Miasto
Data publikacji: 01 czerwca 2010
Autor: admin_vobacom

Około 1,7 tysiąca osób uczestniczyło w tegorocznym cyklu spotkań Prezydenta Torunia Michała Zaleskiego w mieszkańcami grodu Kopernika. Torunianie mogli zapoznać się z planami inwestycyjnymi i remontowymi miasta na rok 2010 i porozmawiać o nurtujących ich problemach. Po podsumowaniu wszystkich spotkań okazało się, że większość zgłaszanych sygnałów dotyczyła dróg.

Spotkania prezydenta z mieszkańcami 14 poszczególnych toruńskich osiedli stały się już tradycją, gdyż odbywają się cyklicznie od siedmiu lat. Uczestniczą w nich również przedstawiciele miejskich wydziałów i spółek.

Na każdym spotkaniu wyświetlane były prezentacje dotyczące planów inwestycyjnych gminy, budowy nowego mostu drogowego oraz inwestycji i remontów drogowych na danym osiedlu. Ponadto w Kaszczoru, Bielawach-Grębocinie i na Wrzosach, czyli tam, gdzie prowadzone są lub będą większe inwestycje, o swoich działaniach mówili przedstawiciele Toruńskich Wodociągów.

Poza tym uczestnicy otrzymali biuletyny informacyjne, w których opisano najważniejsze przedsięwzięcia inwestycyjne, remontowe i społeczne zaplanowane przez miasto na 2010 rok. Do broszury dodano wkładkę-mapę z zaznaczonymi najważniejszymi inwestycjami Torunia w latach 2006-2009 oraz zdjęciami tych przedsięwzięć. Po prezentacjach był czas na indywidualne pytania i dyskusję.

Pierwsze podsumowania
Tegoroczny cykl rozpoczął się 3 marca na Stawkach i trwał do 21 kwietnia, kiedy to odbyło się ostatnie spotkanie - na Starówce. W 14 debatach o mieście uczestniczyło około 1,7 tys. osób, średnio 121 w każdym spotkaniu. Każde ze spotkań trwało około trzy godziny, więc prezydent spędził na nich łącznie 42 godziny. W tym czasie uczestnicy zadali mu 502 pytania. Ponadto 100 pytań padło za pośrednictwem internetu.

Spośród tematów zgłaszanych przez mieszkańców w trakcie spotkań bezkonkurencyjne okazały się zagadnienia drogowe. Na 602 zadane pytania aż 258, czyli 44 procent dotyczyło dróg, zwłaszcza ich budowy i remontów, oświetlenia, stanu chodników, oznakowania, nowego mostu drogowego, parkingów, jakości robót, ograniczeń ruchu i jego prędkości, ścieżek rowerowych oraz ekranów akustycznych.

Poza drogami torunianie poruszali kwestie bezpieczeństwa i porządku, czystości, komunikacji miejskiej, zieleni i środowiska, sportu i rekreacji, spraw własnościowych, kanalizacji, kultury, mieszkań komunalnych i socjalnych, oświaty i zabytków.

Wszystkie sygnały zgłoszone przez mieszkańców zostały zapisane i przekazane szefom miejskich wydziałów i spółek. Zostaną przeanalizowane pod kątem zasadności zgłoszonych postulatów i możliwości ich realizacji.

Podczas spotkań prezydent Torunia oraz szefowie wydziałów lub firm złożyli 86 deklaracji. Ponad połowa, bo aż 48, dotyczyła spraw drogowych. Pozostałe to kwestie gospodarki komunalnej, środowiska i zieleni, komunikacji miejskiej, bezpieczeństwa i porządku, inwestycji, czystości, sportu i rekreacji.

Część obietnic uda się spełnić jeszcze w tym roku. Pozostałe znajdą się we wnioskach składanych przy tworzeniu budżetu na 2011 rok.

Najczęściej czytane aktualności

  • Inwestycje, Miasto
    Prezydent Paweł Gulewski wręczył klucze rodzinom uprawnionym do wynajęcia lokalu mieszkalnego w budynku przy ul. Rolniczej 5-5A/7-7A w Toruniu. W budynku mieszczą się łącznie 72 mieszkania.
  • Na zdjęciu: widok na ulicę, pośrodku której biegnie linia tramwajowa, w tle duży biały budynek urzędu marszałkowskiefo
    Drogi, Miasto
    W poniedziałek 15 lipca 2024 r. wprowadzona została czasowa zmiana w organizacji ruchu w centrum miasta.
  • Na zdjęciu: kolarki jadą na rowerach w wyścigu, obok mury gotyckie Torunia
    Drogi, Miasto, Sport
    25 lipca 2024 roku (czwartek) odbędzie się V Międzynarodowy Wyścig Kolarski Kobiet Śladami Królewny Anny Wazówny. Zmiany w organizacji ruchu zostaną wprowadzone w dniu wydarzenia od godziny 0:00 do 20:00.
  • Na zdjeciu: prace budowlane na terenie zieleni
    Miasto
    Poniżej zamieszczamy list z apelem, który skierował prezydent Paweł Gulewski do Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków, Sambora Gawińskiego.
  • Na zdjęciu: dwóch mężczyzn trzyma koszulkę hokeisty z numerem "Sto"
    Miasto, Sport
    Doktor Wiktor Cajsel został nowym prezesem Klubu Sportowego Toruń Hokejowa SA. Jak zapowiedział, pierwszym działaniem, jakie podejmie, będzie przeprowadzenie audytu w spółce.
  • Na zdjęciu: skoszona trawa złożona na taczce
    Eko, Miasto
    Posiadacze ogrodów i działek doskonale zdają sobie sprawę, że ich pielęgnacja wiąże się z powstawaniem tzw. odpadów zielonych. Nie można się ich pozbywać w dowolny sposób. Czym właściwie są odpady zielone i w jaki sposób je zagospodarować?
  • Za nami On The Move Music Festival. W ramach wydarzenia w Fosie Zamkowej zobaczyliśmy i usłyszeliśmy takich artystów jak Smolasty, Daria ze Śląska, Małpa, Rosalie i Vito Bambino.
  • Niedziela (14.07.2024 r.) w Toruniu zapowiada się burzowo. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie I stopnia.
  • Łukasz „Małpa” Małkiewicz otrzymał Medal Thorunium. Było to pierwsze tego typu wyróżnienie przyznane przez Prezydenta Miasta Torunia Pawła Gulewskiego.
  • Toruń uczestniczy w naborze miast do projektu „Urban Lab – Miasto dla Młodych”.
  • Były góralskie pieśni, przysmaki i warsztaty. 12 lipca na Placu Dominikańskim odbył się piknik w góralskich rytmach.
  • W drugim kwartale 2025 roku pierwsi czytelnicy odwiedzą nowe wnętrza Książnicy Kopernikańskiej. Nowoczesny wielofunkcyjny budynek powstaje przy ul. Słowackiego w miejscu dawnej czytelni.
  • Poniżej zamieszczamy list z apelem, który skierował prezydent Paweł Gulewski do Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków, Sambora Gawińskiego.
  • W związku ze spodziewanymi intensywnymi opadami deszczu dla Torunia wydano ostrzeżenie hydrologiczne.