Nagrody Marszałka Województwa rozdane | www.torun.pl

Flaga Unii Europejskiej. Żółte gwiazdki ułożone w okrąg na niebieskim tle. Pod flagą napis Unia Europejska.

Nagrody Marszałka Województwa rozdane

Miasto
Data publikacji: 13 czerwca 2024
Autor: Marcin Pryka

12 czerwca 2024 r. w amfiteatrze Muzeum Etnograficznego w Toruniu odbyła się XXIV Gala Nagród Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego. W trakcie wydarzenia przyznano 27 nagród, 54 wyróżnienia oraz jedno wyróżnienie specjalne.

Nagrodę Marszałka Województwa w dziedzinie gospodarki otrzymały dwie firmy - SOCHA Signage z Brodnicy i Cilium Engineering Sp. z.o.o. z Torunia. Nagrodę w kategorii fundusze unijne odebrały Miejskie Wodociągi i Kanalizacja w Bydgoszczy Sp. zo.o., natomiast w kategorii innowacyjne metody stosowane w zakresie rozwoju i promocji miast i obszarów wiejskich - Stowarzyszenie Integracja i Współpraca w Toruniu oraz Bydgoskie Centrum Sportu.

Roman Wiatrowski, prezes zarządu Związku Pracodawców – Dzierżawców i Właścicieli Rolnych (ZPDiWR) został laureatem nagrody w kategorii rolnictwo i rozwój obszarów wiejskich. Kolejne dwie firmy: Holcim Polska SA, Cementownia Kujawy i Stiegelmeyer Sp. z o.o. z Grubna (gm. Stolno, pow. chełmiński) to z kolei laureaci nagrody w kategorii ochrona środowiska naturalnego.

Marszałek Piotr Całbecki wyróżnił dr hab. dr n. wet. Pawła Kordowitzki, prof. UMK i dr n. med. Adama Kowalewskiego z Centrum Onkologii im. prof. Franciszka Łukaszczyka w Bydgoszczy nagrodami w kategorii nauka, badania naukowe i postęp techniczny oraz Dorotę Gołębiewską, kierownik Pracowni Informacji i Promocji w Kujawsko-Pomorskim Centrum Edukacji Nauczycieli we Włocławku i Tomasza Izajasza, kustosza Muzeum Kanału Bydgoskiego im. Sebastiana Malinowskiego, nauczyciela w III Liceum Ogólnokształcącym im. Adama Mickiewicza w Bydgoszczy w kategorii edukacja.

Mjr Dominik Sierzputowski (Akademia Muzyczna im. Feliksa Nowowiejskiego, Bydgoszcz), Sławomir Wierzcholski (muzyk, Toruń), Krzysztof Iwaneczko (wokalista, pianista, kompozytor i autor tekstów, wykładowca Akademii Muzycznej im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy) oraz Anna Zglińska i Szymon Spandowski, społeczni opiekunowie zabytków z Torunia to laureaci nagrody w kategorii kultura, Dominika Putto (kajakarka, zawodniczka klubu CWZS Zawisza Bydgoszcz Stowarzyszenie Kajakowe), Helena Wiśniewska (kajakarka, zawodniczka klubu CWZS Zawisza Bydgoszcz Stowarzyszenie Kajakowe) i Mateusz Biskup (wioślarz, zawodnik Regionalnego Towarzystwa Wioślarskiego „Bydgostia”) - w kategorii sport, a Przemysław Kozłowski, artysta rzeźbiarz ze Słupowa (gmina Sicienko, powiat bydgoski) i Zespół Pieśni i Tańca Ziemia Bydgoska - w kategorii promocja województwa.

Nagrodę za działalność społeczną i zaangażowanie na rzecz drugiego człowieka otrzymał Dominik Romiński, prezes stowarzyszenia Kierunek Zdrowie, nagrodę w kategorii budowa społeczeństwa obywatelskiego - Stowarzyszenie Niesienia Pomocy Potrzebującym „Dzięki Wam” w Bydgoszczy, w kategorii ochrona zdrowia: Maciej Harat, dr hab. nauk medycznych i nauk o zdrowiu, koordynator Zakładu Neuroonkologii i Radiochirurgii w Centrum Onkologii im. prof. Franciszka Łukaszczyka w Bydgoszczy oraz Piotr Hubert, członek Okręgowej Rady Lekarskiej, Prezes Honorowy Kujawsko Pomorskiej Izby Lekarskiej w Toruniu.

Nagrodę za całokształt działalności odebrały w tym roku dwie instytucje kulturalne: toruńska Galeria Rusz w składzie Joanna Górska i Rafał Góralski oraz Muzeum Okręgowe im. Leona Wyczółkowskiego w Bydgoszczy. Wyróżnienie specjalne wręczono Uniwersytetowi Mikołaja Kopernika w Toruniu. Uczelnia otrzymała je za utworzenie Centrum Badań i Konserwacji Dziedzictwa Kulturowego, jednego z najnowocześniejszych w kraju ośrodków konserwacji zabytków.

– Ta gala to dowód na to, że dobrze wykorzystaliśmy dwadzieścia pięć lat istnienia naszego województwa. Zbudowaliśmy w tym czasie region, który mimo swojej kulturowej różnorodności, jest jednością, pełną wzajemnego zrozumienia - podkreślił marszałek Piotr Całbecki.

Pełna lista nagrodzonych i wyróżnionych >>>TUTAJ<<<

Źródło informacji: kujawsko-pomorskie.pl

Fot.: © UMT 2024, autor: Wojtek Szabelski, licencja: CC BY-NC 4.0

Najczęściej czytane aktualności

  • Inwestycje, Miasto
    Zakup tomografu wraz z adaptacją pomieszczeń kosztował prawie 2 mln zł i został w pełni sfinansowany ze środków własnych Miejskiej Przychodni Specjalistycznej. - Będzie on służył mieszkańcom Torunia, pozwoli na szybszą diagnostykę i wcześniejsze wdrożenie leczenia - mówiła podczas uroczystego otwarcia pracowni tomograficznej zastępczyni prezydenta...
  • Wspólne zdjęcie uczestników spotkania w sprawie przyszłości WOT
    Miasto
    O przyszłości Centrum Szkolenia Wojsk Obrony Terytorialnej w regionie była mowa 26 sierpnia 2024 r. na spotkaniu Przewodniczącego Rady Miasta Torunia Pana Łukasza Walkusza z Dowódcą Wojsk Obrony Terytorialnej gen. bryg. Dr. Krzysztofem Stańczykiem.
  • Parkingi Park&Ride w Toruniu, sierpień 2024
    Drogi, Miasto, MZK
    Już od 1 września br. zapłacisz o połowę mniej parkując na toruńskich parkingach Park&Ride. Obniżka dotyczy wszystkich rodzajów biletów.
  • Kultura, Miasto
    Mieszkańcy zabytkowej toruńskiej dzielnicy już po raz 15. organizują Święto Bydgoskiego Przedmieścia.
  • W 85. rocznicę wybuchu II wojny światowej
    Kultura, Miasto
    1 września br. będziemy obchodzić 85. rocznicę wybuchu II wojny światowej. Tego dnia w Parku Pamięci Ofiar Zbrodni Pomorskiej 1939 r. odbędzie się uroczystość patriotyczna.
  • Miasto
    Jak podaje portal Onet.pl, para znanych podróżników z USA - na swoim szlaku podróżniczym po wszystkich obiektach świata wpisanych na listę dziedzictwa UNESCO - dotarła również do Polski i szczególnie zachwyciła się Toruniem.
  • Na początku września Toruń stanie się stolicą polskiego muzealnictwa, a to za sprawą 2. edycji konferencji naukowej pt. „Nowoczesne muzeum – relacje i narracje”, która odbędzie się w dniach 4–6 września 2024 r. w Ratuszu Staromiejskim, oddziale Muzeum Okręgowego w Toruniu.
  • Przed nami turniej tenisowy Fonte Cup 2024. Wydarzenie odbędzie się 1 września br. na kortach MOSiR Przy Skarpie.
  • To już ostatnia szansa na skorzystanie z toruńskich basenów letnich w tym sezonie.
  • Jak podaje portal Onet.pl, para znanych podróżników z USA - na swoim szlaku podróżniczym po wszystkich obiektach świata wpisanych na listę dziedzictwa UNESCO - dotarła również do Polski i szczególnie zachwyciła się Toruniem.
  • W poniedziałek 26 sierpnia i piątek 30 sierpnia 2024 r. ze względu na trwające ćwiczenia na poligonie wojskowym zamykana będzie droga w pobliżu Torunia.
  • Prezydent Miasta Torunia Paweł Gulewski składa kondolencje rodzinom ofiar tragicznego pożaru w Poznaniu.
  • W 2024 r. Grudziądz jest gospodarzem dożynek wojewódzkich. Obok uroczystości oficjalnych w programie wydarzenia znalazły się kiermasze, przegląd kapel ludowych, rajd rowerowy itp.
  • Dzieci i młodzież już za kilka dni wrócą do swoich szkół i przedszkoli. Podczas wydarzenia „Piknik z driftem” mogły przypomnieć sobie zasady bezpiecznego poruszania się po mieście.