Wybierz nazwę dla karty miejskiej - głosowanie | www.torun.pl

Serduszko w kolorze ukraińskiej flagi - niebieski i żółty, poziomy pas.

Flaga Unii Europejskiej. Żółte gwiazdki ułożone w okrąg na niebieskim tle. Pod flagą napis Unia Europejska.

Wybierz nazwę dla karty miejskiej - głosowanie

Miasto
Data publikacji: 09 lipca 2024
Autor: Paula Gałązka
Na zdjeciu: propotyp Toruńskiej Karty Miejskiej w tle czytnik kart

Trwa głosowanie na nazwę dla Toruńskiej Karty Miejskiej. Do wyboru są trzy propozycje.

Wybór jednej nazwy spośród trzech propozycji to drugi etap konkursu. Trwa on do 10 lipca 2024 r.

W pierwszym etapie torunianie zgłosili 60 pomysłów na nazwę, z których 46 było poprawnych formalnie i to właśnie spośród nich komisja konkursowa wybrała trzy najciekawsze: Jo, TKMka i Astra. Komisja konkursowa, dokonując oceny, wzięła pod uwagę zgodność propozycji z formalnymi wymogami regulaminu, pomysłowość oraz skojarzenie nazwy karty miejskiej z Toruniem lub nawiązanie do nazwy/symboli/atutów Torunia.

Głosowanie jest proste - wystarczy zaznaczyć jedną ze wskazanych niżej propozycji i nacisnąć guzik "Zatwierdź i wyślij".

>>> Przejdź do głosowania

Wyniki plebiscytu poznamy 11 lipca 2024 r.

Laureaci konkursu, których propozycje zostaną uznane jako trzy najciekawsze i poddane dalej głosowaniu internautów otrzymają nagrody w postaci gry Monopoly - edycja Toruń. Laureat, którego propozycja zostanie uznana przez internautów jako najciekawsza otrzyma dodatkowo wybrany bilet trzymiesięczny, który zostanie zakodowany na toruńskiej karcie miejskiej.


 Karta miejska będzie jedną kartą zarówno do płatności za przejazdy komunikacją miejską, jak i do możliwości uzyskania rabatów za korzystanie z innych usług miejskich, np. muzeów, basenów, oferty instytucji kultury i sportowych. Będzie działała w aplikacji mobilnej, jako karta wirtualna, a także jako fizyczny, plastikowy nośnik. System karty miejskiej będzie systemem otwartym, umożliwiającym dalszą rozbudowę oraz integrację z systemami i aplikacjami (w tym aplikacjami mobilnymi) innych dostawców. Będzie umożliwiał dodawanie nowych usług, ulg (cenników, taryf) oraz partnerów programu.

Posiadacze karty miejskiej w ramach jednego konta będą mogli korzystać z komunikacji miejskiej (z uwzględnieniem parkingów P&R z aplikacją mobilną karty miejskiej) oraz z oferty miejskich jednostek (np. basenów, kortów tenisowych, lodowiska, muzeów, wystaw, teatrów, występów Toruńskiej Orkiestry Symfonicznej, oferty Dworu Artusa czy Młyna Wiedzy). Planuje się udostępnienie systemu dla podmiotów komercyjnych, np. hoteli, restauracji itp.

Zdjęcie: © UMT 2024, autor: Małgorzata Litwin, licencja: CC BY-NC 4.0

 

Najczęściej czytane aktualności

  • Miasto
    9 lipca 2024 r. prezydent Torunia Paweł Gulewski ogłosił rozpoczęcie kolejnych badań terenu, na którym mogą znajdować się relikty dawnego klasztoru i kościoła Ducha Świętego.
  • W Toruniu zdawalność wśród licealistów wyniosła 95%, a wśród absolwentów techników 87%.
    W Toruniu zdawalność wśród licealistów wyniosła 95%, a wśród absolwentów techników 87%. W obu przypadkach wypadliśmy lepiej niż średnia krajowa i wojewódzka.
  • 9 lipca 2024 r. z super uczennicą Natalią Radia i jej rodzicami spotkał się Prezydent Torunia Paweł Gulewski.
    Miasto
    Na koniec 8 klasy szkoły podstawowej miała średnią 5,9. Dodatkowo przez 5 ostatnich lat nie opuściła żadnej lekcji, dzięki czemu zachowała 100% frekwencję. 9 lipca 2024 r. z super uczennicą Natalią Radia i jej rodzicami spotkał się Prezydent Torunia Paweł Gulewski. Natalia Radia jest absolwentką Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Grębocinie. W...
  • Miasto
    Toruń otrzymał na dwa miejskie obiekty ponad 2,2 mln zł dofinansowania z Ministerstwa Sportu i Turystyki ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej w ramach Programu Sportowa Polska 2023.
  • Kultura, Miasto
    Po raz pierwszy w 39-letniej historii Świętojański Festiwal Organowy zainauguruje Kino-koncert, będący improwizacją do niemego filmu w wykonaniu jednego z najwybitniejszych francuskich organistów młodego pokolenia – Pierre’a Queval z Paryża.
  • Pracowicie na Szosie Okrężnej
    Drogi, Miasto
    Najbliższe dni będą bardzo pracowite na Szosie Okrężnej. Od dziś (9.07.2024 r.) na odcinku od Łukasiewicza do Gagarina wykonawca rozpoczął budowę drogi rowerowej.
  • Najbliższe dni będą bardzo pracowite na Szosie Okrężnej. Od dziś (9.07.2024 r.) na odcinku od Łukasiewicza do Gagarina wykonawca rozpoczął budowę drogi rowerowej.
  • 15 drużyn w dwóch kategoriach wiekowych (U15 / OPEN) wzięło udział w drugim wakacyjnym amatorskim turnieju koszykówki Toruń 3x3 Streetball Challenge. Wydarzenie odbyło się 6 lipca 2024 r. na boisku IX LO przy ul. Rydygiera na Rubinkowie.
  • Po ukończeniu 100 lat seniorzy otrzymują specjalną premię za wiek, czyli tzw. świadczenie honorowe. Na Kujawach i Pomorzu dodatkowe pieniądze z ZUS-u otrzymuje 220 osób. Najstarsza z nich ma 109 lat i mieszka w Toruniu. Świadczenie honorowe przyznawane jest osobom, które ukończyły 100 lat życia. Jest dożywotnie i wypłacane, co miesiąc w wysokości...
  • - W okresie od godz. 11:30 dnia 9 lipca do godz. 20:30 dnia 10 lipca 2024 r. prognozuje się upał - informuje Toruńskie Centrum Zarządzania Kryzysowego.
  • Rozpoczynamy I etap konsultacji nad Programem współpracy Gminy Miasta Toruń z organizacjami pozarządowymi w 2025 r.
  • Muzeum Okręgowe w Toruniu serdecznie zaprasza do udziału w Wakacjach w Muzeum.
  • Uczestnicy Historycznego Rajdu Rowerowego poznawali dzieje Torunia z perspektywy rowerowego siodełka. Podczas  niedzielnego przedpołudnia  odwiedzili korty tenisowe na Skarpie, Przystań Toruń, salę gimnastyczną przy ul. Mickiewicza i Uczelniane Centrum Sportowe UMK  przy św. Józefa.  Letnie Igrzyska Olimpijskie odbędą się w Paryżu w dniach 26...
  • Trwają prace związane z przebudową ulicy Olęderskiej. Na całej długości przebudowywanego odcinka wykonane zostały warstwy konstrukcyjne nawierzchni (za wyjątkiem warstwy ścieralnej).