Bisztyga w Baju | www.torun.pl

Serduszko w kolorze ukraińskiej flagi - niebieski i żółty, poziomy pas.

Flaga Unii Europejskiej. Żółte gwiazdki ułożone w okrąg na niebieskim tle. Pod flagą napis Unia Europejska.

Bisztyga w Baju

Data publikacji: 09 czerwca 2002
Autor: admin_vobacom


15 czerwca 2002 roku (sobota) Paulina Bisztyga z Krakowa odbierze Nagrodę Artystyczną Miasta Torunia im. Grzegorza Ciechowskiego. Uroczystość, połączona z koncertem laureatki, rozpocznie się o godzinie 18.00 w teatrze "Baj Pomorski", przy ul Piernikarskiej 9 w Toruniu.


Bezpłatne wejściówki na koncert można odbierać w Wydziale Kultury, Turystyki i Sportu Urzędu Miasta Torunia, ul. Podmurna 60.


Paulina Bisztyga (ur. 1978 r.) pisze, maluje, śpiewa, komponuje. Ukończyła Liceum Plastyczne w Wiśniczu - dział ceramiki. Jest studentką III roku historii sztuki Uniwersytetu Jagiellońskiego.
Debiutowała wierszami w 1993 roku na łamach "Gazety Krakowskiej", potem publikowała w "Dekadzie Literackiej" i w "Wiadomościach Kulturalnych" (pierwszy utwór nosił tytuł "Patrz Europo, to ja Polka"). W 1995 roku wydała tomik poezji pt. "Nie nazywaj mnie mrokiem", opatrzony wstępem Adama Ziemianina. Za ten tomik otrzymała od Macieja Słomczyńskiego nagrodę specjalną w konkursie organizowanym przez konsulat austriacki w Krakowie. W 1998 r. ukazał się jej drugi tomik zatytułowany "Nie zdążysz się przestraszyć mój przyjacielu".
W 1998 i 1999 roku zdobyła nagrody na Festiwalu FAMA w Świnoujściu. W 1999 r. Paulina Bisztyga zajęła II miejsce na 35. Festiwalu Piosenki Studenckiej w Krakowie za utwór pt. "Nie ma co się bać". W 2000 r. zadebiutowała płytą pod tym samym tytułem, wydaną przez wytwórnię fonograficzną Polonia Records. Jest autorką wszystkich tekstów piosenek, do których współtworzyła muzykę wraz z Romanem Ślazykiem. W swej twórczości czerpie inspirację z wielu dziedzin sztuki, będąc osobowością łączącą różne formy działalności twórczej a przy tym nie podlegającą aktualnym modom, konsekwentnie podążającą własną drogą artystyczną.


Paulina Bisztyga jest laureatką pierwszej edycji Nagrody Artystycznej Miasta Torunia im. Grzegorza Ciechowskiego. Podejmując decyzję o wyborze laureata, Kapituła Nagrody uwzględniła dotychczasowe dokonania artystyczne artystki. Nagroda ma pomóc młodej poetce w dalszym kształtowaniu własnej indywidualności twórczej.


Przypominamy, że powołanie przez toruński samorząd nagrody imienia Ciechowskiego jest upamiętnieniem postaci przedwcześnie zmarłego artysty, którego początki artystycznej działalności wiążą się z Toruniem. Nagroda została ustanowiona przez Radę Miasta Torunia 11 kwietnia 2002 r. Przyznawana będzie co roku młodym artystom, którzy czerpią inspirację z różnych dziedzin sztuki. Podstawą przyznania nagrody będzie suwerenny i ostateczny werdykt kapituły, w której skład wchodzą: Andrzej Churski (Toruń) - dziennikarz, recenzent życia kulturalnego, Jan Jakub Kolski (

Najczęściej czytane aktualności

  • Na zdjęciu: dużo osób idzie przez starówkę, po lewej stronie widać pomnik Mikołaja Kopernika, w tle kamienice
    Kultura, Miasto, Sport
    Moc muzycznych odsłon tego weekendu: On the Move Music Festival z gwiazdami, szanty, muzyka rodem z gór oraz z Azji, a także występ kapeli podwórkowej. A do tego trzy dni z tangiem.
  • Na zdjeciu: prace budowlane na terenie zieleni
    Miasto
    Poniżej zamieszczamy list z apelem, który skierował prezydent Paweł Gulewski do Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków, Sambora Gawińskiego.
  • Pracujemy nad Urban Labem
    Miasto
    Toruń uczestniczy w naborze miast do projektu „Urban Lab – Miasto dla Młodych”.
  • Górale na Placu Dominikańskim
    Kultura, Miasto
    Były góralskie pieśni, przysmaki i warsztaty. 12 lipca na Placu Dominikańskim odbył się piknik w góralskich rytmach.
  • Kultura, Miasto
    Od 12 do 14 lipca 2024 r. odbędzie się pierwsza edycja On The Move Music Festival.
  • Miasto
    9 lipca 2024 r. prezydent Torunia Paweł Gulewski ogłosił rozpoczęcie kolejnych badań terenu, na którym mogą znajdować się relikty dawnego klasztoru i kościoła Ducha Świętego.
  • W Toruniu zakończył się Speedway Ekstraliga Camp, w ramach którego treningi odbywali zawodnicy z całego świata.
  • Prezydent Torunia Paweł Gulewski wraz z urzędnikami wizytował 12 lipca 2024 r. plac budowy Szkoły Podstawowej nr 12 przy ul. Strzałowej.
  • Rekord Polski i 17 medali zdobyli reprezentanci Torunia podczas 34. Mistrzostw Polski w Lekkiej Atletyce Masters. Zawody odbyły się 6-7 lipca 2024 r. na obiektach włocławskiego OSiR-u.
  • Moc muzycznych odsłon tego weekendu: On the Move Music Festival z gwiazdami, szanty, muzyka rodem z gór oraz z Azji, a także występ kapeli podwórkowej. A do tego trzy dni z tangiem.
  • Przypominamy, że w każdy wakacyjny weekend Bulwar Filadelfijski, na odcinku od Ślimaka Getyńskiego do Woli Zamkowej, jest wyłączony z ruchu samochodowego. Zamknięcie następuje w piątki o godz. 19:00. Na odcinku od Ślimaka Getyńskiego do ul. Żeglarskiej wprowadzony jest całkowity zakaz ruchu, natomiast od Woli Zamkowej do ul. Łaziennej obowiązuje...
  • W dzień upał, pod wieczór i w nocy burze – to prognoza pogody na piątek 12 lipca 2024 r.
  • Decyzją Rady Nadzorczej Klubu Sportowego Toruń Hokejowej Spółki Akcyjnej oraz jego właścicieli z funkcji prezesa w klubie został odwołany Pan Bogdan Rozwadowski, który pełnił ją przez ostatnich 14 lat, czyli od czasu powołania Klubu Sportowy Toruń Hokejowa Spółka Akcyjna.
  • W najbliższy poniedziałek (15.07) rozpocznie się remont ciągu pieszo-rowerowego przy Konstytucji 3 Maja.