Pilotaż trwa | www.torun.pl

Serduszko w kolorze ukraińskiej flagi - niebieski i żółty, poziomy pas.

Flaga Unii Europejskiej. Żółte gwiazdki ułożone w okrąg na niebieskim tle. Pod flagą napis Unia Europejska.

Pilotaż trwa

Miasto, MZK
Data publikacji: 15 lipca 2019
Autor: Sylwia Derengowska

Aleksandra Malinowska wzięła udział w pilotażowym programie „Systemu biletu elektronicznego w komunikacji miejskiej w Toruniu” i w nagrodę otrzymała bon o wartości 100 zł do jednej z toruńskich galerii handlowych. Zapraszamy wszystkich chętnych do testowania systemu.

Ci, którzy  jeszcze nie dołączyli do grona testujących pilotażowego programu „Systemu biletu elektronicznego w komunikacji miejskiej w Toruniu”, gdzie m.in. testujemy Toruńską Kartę Miejską,  mogą to zrobić do końca września.

Szczegóły pierwszego pilotażu TUTAJ.

Warto dołączyć do grona testujących tym bardziej, że pilotaż poszerzył się o nowe linie autobusowe, na których również można testować bilet elektroniczny.

Tym razem testujemy OTI GO - innowacyjne rozwiązanie poboru opłat na przejazdy komunikacją miejską z różnych urządzeń elektronicznych.

Pilotaż obejmuje łącznie 17 autobusów kursujących na pięciu liniach toruńskiego MZK: 10, 12, 14, 20 i 28. Testowane rozwiązanie pozwala korzystać z różnych urządzeń. Nośnikiem biletu może być smartfon, smartwatch, karta płatnicza, karta miejska, itp., czyli każde urządzenie mające w sobie nośnik zbliżeniowy.

System zapewnia także optymalizację zakupu biletu - sam wybierze najkorzystniejsze dla pasażerów rozwiązanie, a jeśli zmienimy pojazd mieszcząc się w 30 minutach podróży, będzie to potraktowane jako jeden przejazd na bilecie 30-minutowym, a nie jako dwa osobne przejazdy. Jeżeli kupimy bilet 30-minutowy, a podróż potrwa dłużej, system samodzielnie przemianuje ten bilet na 60-minutowy. Jeżeli wyjeździmy w ciągu miesiąca na biletach jednorazowych kwotę większą niż wartość biletu miesięcznego, system automatycznie zamieni nasze wydatki z biletów jednorazowych na bilet miesięczny, czego efektem będzie zmniejszenie kosztów. Takie rozwiązania sprawdziły się w wielu miastach w Polsce i Europie.

Jak działa system?

- Pasażer może założyć konto przez aplikację mobilną lub internetową. Przypisuje do niego identyfikatory, które używane są jako bilety - wszystko bez konieczności wizyty w punkcie obsługi pasażera. Biletem może być dowolny nośnik zbliżeniowy - wyjaśnia Tomasz Boryczko, członek zarządu OTI EUROPE ASEC. - Następnie pasażer doładowuje konto, używając dowolnego systemu płatności internetowych. Do konta można podłączyć swoją kartę płatniczą i uruchomić automatyczne obciążanie. Na koncie użytkownika widoczne są wszystkie doładowania, obciążenia i dostępne środki.

Korzystanie z płatności OTI Go jest proste - wystarczą trzy kroki:

  1. Utwórz konto
  2. Doładuj konto
  3. Zarejestruj nośnik i korzystaj

Wchodząc do autobusu, należy zbliżyć nośnik biletu do czytnika. Nowoczesne urządzenia do zakupu i kasowania biletów zostały umieszczone w biorących udział w pilotażu autobusach. Są one odpowiednio oznaczone. Zaplanowano także emisję filmików instruktażowych, które ułatwią pasażerom zlokalizowanie automatu biletowego i jego obsługę.

Pilotaż rozpoczął się 8 lipca i potrwa do końca września 2019 roku.

Najczęściej czytane aktualności

  • Kultura, Miasto
    10 lipca w siedzibie Centrum Sztuki Współczesnej "Znaki Czasu" odbyła się uroczystość wręczenia Stypendiów Miasta Torunia w dziedzinie kultury za II półrocze 2024 r.
  • Na zdjeciu: stoi 6 osób, dwie kobiety i czterech mężczyzn, dwaj w środku wymieniają uścisk dłoni
    Miasto
    Jacek Mularz po blisko 7 latach opuszcza Urząd Miasta Torunia, w którym pełnił funkcję sekretarza.
  •  Za wzorowe wypełnianie obowiązków służbowych Prezydent Gulewski nagrodził 3 funkcjonariuszy.
    Miasto
    Były awanse, gratulacje i wspólne świętowanie. 10 lipca 2024 r. toruńscy policjanci w Auli UMK obchodzili swoje święto.
  • Na zdjęciu: grupa osób stoi na przejściu dla pieszych, w tle chodni i zieleń oraz płot, za którym prowadzone są prace
    Miasto
    Poniżej zamieszczamy stanowisko Gminy Miasta Toruń w sprawie przebudowy sieci ciepłowniczej przy Zespole Staromiejskim w Toruniu.
  • Miasto
    9 lipca 2024 r. prezydent Torunia Paweł Gulewski ogłosił rozpoczęcie kolejnych badań terenu, na którym mogą znajdować się relikty dawnego klasztoru i kościoła Ducha Świętego.
  • Piknik w góralskim rytmie
    Miasto
    „W góralskim rytmie” to nazwa i motyw przewodni pikniku, który 12 lipca 2024 r. odbędzie się na Placu Dominikańskim. Organizatorem wydarzenia jest TCUS. W programie jest m.in. koncert góralski, słodki poczęstunek, a także warsztaty m.in. z robienia opasek, korali czy też z ozdabiania ciupag i kapeluszy w stylu góralskim. Szykuje się dobra zabawa...
  • „W góralskim rytmie” to nazwa i motyw przewodni pikniku, który 12 lipca 2024 r. odbędzie się na Placu Dominikańskim. Organizatorem wydarzenia jest TCUS. W programie jest m.in. koncert góralski, słodki poczęstunek, a także warsztaty m.in. z robienia opasek, korali czy też z ozdabiania ciupag i kapeluszy w stylu góralskim. Szykuje się dobra zabawa...
  • „Bezpieczne wakacje nad wodą” to akcja realizowana na basenach letnich, w ramach której odbywają się pokazy i nauka udzielania pierwszej pomocy.
  • Prace na Łącznej nie zwalniają tempa. Obecnie na odcinku od ulicy Lilii Wodnych do ulicy Okólnej jest wykonywana podbudowa z warstwą technologiczną z kruszywa.
  • Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał dla Torunia ostrzeżenie II stopnia o burzach.
  • Toruń otrzymał na dwa miejskie obiekty ponad 2,2 mln zł dofinansowania z Ministerstwa Sportu i Turystyki ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej w ramach Programu Sportowa Polska 2023.
  • Po raz pierwszy w 39-letniej historii Świętojański Festiwal Organowy zainauguruje Kino-koncert, będący improwizacją do niemego filmu w wykonaniu jednego z najwybitniejszych francuskich organistów młodego pokolenia – Pierre’a Queval z Paryża.
  • 9 lipca 2024 r. prezydent Torunia Paweł Gulewski ogłosił rozpoczęcie kolejnych badań terenu, na którym mogą znajdować się relikty dawnego klasztoru i kościoła Ducha Świętego.
  • W Toruniu zdawalność wśród licealistów wyniosła 95%, a wśród absolwentów techników 87%. W obu przypadkach wypadliśmy lepiej niż średnia krajowa i wojewódzka.