Zmiany w komunikacji miejskiej | www.torun.pl

Serduszko w kolorze ukraińskiej flagi - niebieski i żółty, poziomy pas.

Flaga Unii Europejskiej. Żółte gwiazdki ułożone w okrąg na niebieskim tle. Pod flagą napis Unia Europejska.

Zmiany w komunikacji miejskiej

Miasto, MZK
Data publikacji: 27 września 2019
Autor: Adrian Aleksandrowicz

Od wtorku 1 października 2019 r. zostaną wprowadzone kolejne zapowiadane zmiany w funkcjonowaniu toruńskiej komunikacji miejskiej.

Trasa linii autobusowej nr 12 zostanie skrócona do pętli „Wrzosy I”. Dodatkowo, przystanek "Grzybowa" zyska status przystanku "na żądanie".

Zmianie ulegną rozkłady jazdy autobusów linii nr 22, 27 i 31. W godzinach wieczornych i dni wolne wprowadzona zostanie częstotliwość kursów co 30 minut (obecnie co 25 minut). Zmiany mają na celu dostosowanie rozkładów jazdy do obecnych warunków drogowych oraz do potrzeb autobusów elektrycznych. Część kursów linii nr 27 zostanie wydłużona do pętli os. Leśne - Polana (przy ul. Wiklinowej) w zamian autobusów linii nr 12.

Z powodu rozpoczynającego się roku akademickiego wprowadzone zostaną korekty w rozkładach jazdy autobusów linii nr 26, 34 i 40. W porannym szczycie szkolnym, w godz. 7:00-7:30, zwiększona będzie liczba kursów autobusów linii nr 26 i 34 jadących z Rubinkowa w kierunku Placu Skalskiego.

Szczegółowe rozkłady jazdy znajdują się na stronie internetowej MZK w zakładce "aktualności".

Najczęściej czytane aktualności

  • „W góralskim rytmie” to nazwa i motyw przewodni pikniku, który 12 lipca 2024 r. odbędzie się na Placu Dominikańskim. Organizatorem wydarzenia jest TCUS. W programie jest m.in. koncert góralski, słodki poczęstunek, a także warsztaty m.in. z robienia opasek, korali czy też z ozdabiania ciupag i kapeluszy w stylu góralskim. Szykuje się dobra zabawa...
  • „Bezpieczne wakacje nad wodą” to akcja realizowana na basenach letnich, w ramach której odbywają się pokazy i nauka udzielania pierwszej pomocy.
  • Prace na Łącznej nie zwalniają tempa. Obecnie na odcinku od ulicy Lilii Wodnych do ulicy Okólnej jest wykonywana podbudowa z warstwą technologiczną z kruszywa.
  • Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał dla Torunia ostrzeżenie II stopnia o burzach.
  • Toruń otrzymał na dwa miejskie obiekty ponad 2,2 mln zł dofinansowania z Ministerstwa Sportu i Turystyki ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej w ramach Programu Sportowa Polska 2023.
  • Po raz pierwszy w 39-letniej historii Świętojański Festiwal Organowy zainauguruje Kino-koncert, będący improwizacją do niemego filmu w wykonaniu jednego z najwybitniejszych francuskich organistów młodego pokolenia – Pierre’a Queval z Paryża.
  • 9 lipca 2024 r. prezydent Torunia Paweł Gulewski ogłosił rozpoczęcie kolejnych badań terenu, na którym mogą znajdować się relikty dawnego klasztoru i kościoła Ducha Świętego.
  • W Toruniu zdawalność wśród licealistów wyniosła 95%, a wśród absolwentów techników 87%. W obu przypadkach wypadliśmy lepiej niż średnia krajowa i wojewódzka.